Jesienne trendy kolorystyczne

@livingetc.com

Najpopularniejsze kolory tegorocznej jesieni łączy jeden nadrzędny motyw – i nie jest to ich odcień! Myśli o jesieni wyzwalają w naszej wyobraźni obrazy złocistych liści i ziemistych odcieni. Jednak w tym roku nowe typ zdają się nieco zaskakiwać. Jakie są wiodące trendy kolorystyczne, które pokochamy tej jesieni?

@Farrow&Ball

Sulking Room Pink

Jeśli jeszcze nie kojarzymy koloru o tajemniczej nazwie Sulking Room Pink – w tym sezonie na pewno ją poznamy. Ten romantyczny odcień jest obecnie oficjalnie najmodniejszym kolorem wykorzystywanym we wnętrzach i daje nam wiele powodów do zachwycenia się tą aranżacją. Eksperci opisują ten odcień jako stonowany róż z ogromną ilością ciepła, co ułatwia łączenie go z uzupełniającymi się tonami. Tej ciekawej barwie można zarzucić nie tylko oryginalność, ale także eskapistyczną estetykę, ponieważ kolor przypomina kolory używane w buduarach. Sulking Room Pink zebrał 4800 średnio miesięcznych wyszukiwań na całym świecie, co czyni go najpopularniejszą farbą jesieni. Jednak wiele wskazuje na to, że ten wyjątkowy róż przetrwa wiele nadchodzących sezonów. 

@Farrow&Ball

Peniuar

Kolejny kultowy odcień jest drugim najpopularniejszym odcieniem wnętrz. Łatwo dostrzec atrakcyjność tej wyjątkowej kombinacji kolorów, jakim jest połączenie szarości i różu. Ma ona wyjątkową głębię, która ożywi każde wnętrze. Szczególnie dobrze komponuje się z neutralnymi odcieniami i głębokimi, ciemnymi akcentami, które dadzą efekt elegancji i przestronności.

@Farrow&Ball

Trupi łosoś

Choć Halloween już za nami, odcień trupiego łososia wciąż nie traci na popularności tej jesieni.  Ten odcień jest oficjalnie klasyfikowany w palecie barw jako odcień czerwony, ale nie da się ukryć, że znacznie bliżej mu do zalotnego różu, który sprawdzi się idealne w każdym wnętrzu. Trupi łosoś jest opisywany jako „idealne tło do pomieszczeń oświetlonych świecami”, ale sprawdzi się też idealnie w sypialni lub korytarzu, zwłaszcza gdy jest zestawiony z akcentami figlarnej zieleni. 

@Farrow&Ball

India Yellow

Żółty to nie jest najbardziej popularny kolor, jaki możemy znaleźć na ścianach wnętrz. Jednak rewolucja kolorystyczna ostatnich lat pokazuje, że może być to świetny wybór! Szczególnie, że ta głęboka musztardowa żółć tworzy przytulną, ale zaskakująco stonowaną przestrzeń, zwłaszcza w połączeniu z kontrastującym, ciemnym odcieniem, który tworzy przepiękny wystrój nie tylko na jesień. Wyczaruje ciepło w naszej przestrzeni życiowej, gdy noce staną się dłuższe, ale bez wątpienia zabłyśnie, gdy wiosna nadejdzie za rogiem w 2023 roku. 

@Farrow&Ball

Pink Ground

Ten zakurzony odcień różu jest podziwiany za dawkę ciepłego pigmentu i łatwość, z jaką wkomponujemy go w nasze wnętrze. Najlepiej uzupełniają go ciemniejsze odcienie, które razem stworzą przytulną, zachęcającą atmosferę – i to naprawdę wszystko, czego zapragniemy tej jesieni. 

Tagi: , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis