Kilka sposobów na piękne włosy. Którą sztuczkę wypróbujesz?

Każda z nas chce mieć zdrowe, lśniące i piękne włosy. Niestety, spełnienie takiego marzenia nierzadko wymaga specjalnej pracy i pielęgnacji. Co dokładnie można zrobić, aby przywrócić im dawną kondycję? Oto rady będące odpowiedzią na twoje potrzeby. Który ze sposobów wypróbujesz jeszcze dziś?

Wykorzystaj moc płukanek

Mycie włosów to jeszcze nie wszystko. Oprócz nich warto zdecydować się też na proste płukanki, które z łatwością przygotujesz w swoim domu. Efekt może cię zaskoczyć – być może okaże się, że wizyta w salonie fryzjerskim i specjalne zabiegi pielęgnacyjne nie są konieczne.

Jak przygotować taką miksturę? Tutaj wszystko zależy od rodzaju i potrzeb włosów, a także wielu prób i testów, które pozwolą wyłonić najlepsze z rozwiązań. Dobrze jest przy tym wykorzystać dobroczynną moc ziół i innych roślin zielonych. Sprawdzi się skrzyp polny, korzeń łopianu, kłącze tataraku.

A może specjalny produkt na włosy?

Oprócz tego warto zdecydować się na tabletki na wypadanie włosów. Co dokładnie może znajdować się w takim produkcie? Tutaj receptur jest bardzo dużo, jedna z opcji to biotyna, która ma dobroczynny wpływ na skórę, włosy i paznokcie. To substancja czynna, której działanie sprawdzone zostało w badaniu klinicznym.

Warto jednak pamiętać, że w razie jakichkolwiek problemów związanych ze stosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Nawet jeżeli nie ma doniesień na temat przypadków przedawkowania biotyny u ludzi. Tabletki na wypadanie włosów spowodowane niedoborem biotyny to kuracja, którą można przeprowadzić w domu i to bez dużych kosztów.

Dobra dieta to podstawa – zadbaj o potrzebne składniki

Mówi się: „Jesteś tym, co jesz”. Taką zasadę musimy mieć na uwadze także wtedy, kiedy chcemy zadbać o swoje włosy. Oprócz biotyny, czyli witaminy H, zaleca się witaminę A, mającą wpływ na odpowiednie rogowacenie komórek macierzy włosa. Wartościowa jest ponadto witamina D oraz PP, pomagająca w transporcie składników odżywczych do cebulek.

Masaż skóry głowy – poznaj jego dobroczynne działanie

Chcesz poprawić ukrwienie skóry swojej głowy, a do tego wzmocnić cebulki włosów – zdecyduj się na masaż skóry głowy. Możesz to zrobić po prostu rękami albo szczotką, która jest do tego przeznaczona, np. ma zaokrąglone końcówki. Wykonuj taki zabieg co najmniej raz w tygodniu, wygospodaruj specjalny czas i ciesz się relaksem. Możesz podczas takich zabiegów słuchać ulubionej muzyki lub podcastów, wówczas połączysz przyjemne z pożytecznym.

Tagi: , ,

Podobne wpisy

by
Poprzedni wpis Następny wpis