Klasycznie czy futurystycznie – które sneakersy wybrać?

Sneakersy to sportowe buty, które już dawno stały się także uzupełnieniem stylizacji casualowych. Ich różnorodne fasony umożliwiają zestawianie ich z wieloma, bardzo odmiennymi outfitami. Największe marki prześcigają się w projektowaniu wyróżniających się fasonów. Przykładem jest Reebok, który stawia na wzory klasyczne i ultranowoczesne. Które z nich wybrać?

Klasyka kontra nowoczesność

Sneakersy są butami, które pierwotnie były przeznaczone jedynie do uprawiania aktywności fizycznej. Z biegiem czasu, ze względu na swoje walory związane z komfortem i funkcjonalnością, stały się butami chętnie noszonymi na co dzień. Dziś można je dopasować do niemal każdej stylizacji, przełamując jej formalny ton i nadając określony sznyt. Sneakersy stały się bardzo różnorodne, co wyraźnie widać w ewolucji marki Reebok. Obuwie Reebok kojarzy się z klasycznymi, zachowawczymi w designie fasonami, jednak od pewnego czasu Reebok do swojej kolekcji włącza buty zupełnie odmienne, futurystyczne. To sneakersy, które już dziś wyglądają, jak buty przyszłości. Są niezwykle innowacyjne i z pewnością nadają outfitowi niebanalny charakter.

Z czym nosić sneakersy?

Strój sportowy jest najbardziej oczywistym zestawieniem ze sneakersami, jednak dziś buty tego typu nosić się właściwie ze wszystkim. Nikogo już nie dziwią sneakersy zestawione ze strojem casualowym. Do sukienek, spódnic czy jeansów pasują doskonale, ale można je łączyć z bardziej formalnymi chinosami czy marynarkami, nadając stylizacji nieco więcej luzu. Dla odważnych i lubiących zabawę modą są zestawienia strojów wieczorowych ze sneakersami. Czy istnieją zatem jakieś ograniczenia? Granicą jest własna wyobraźnia.

Czy marka ma znaczenie?

Wybierając sneakersy można kierować się marką. Bywa, że mamy swoją ulubioną i do niej ograniczamy swój wybór. Warto pamiętać, że każda marka czymś się wyróżnia. Ma jakąś charakterystyczną cechę. Conversy mają gumowe podeszwy, a Reebok sneakersy klasyczne i ultranowoczesne. Szukając swojej pary sneakersów, warto poznać marki i wybrać spośród takich butów, które wydają się nam najbliższe stylistycznie i funkcjonalnie.

Wygoda i świetny design są tym, co sprawiło, że sneakersy wyszły ze sztywnych ram butów przeznaczonych do uprawiania sportu i dziś zestawiamy je w wielu stylizacjach. Warto więc wybrać swój model, a najlepiej kilka i bawić się modą, łącząc je w niebanalne stylizacje. 

Tagi: ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis