Kojący powiew Wschodu w Twoim domu. Odkrywamy zdrowotną moc jogi

@freepeople

Od pewnego czasu niestety jesteśmy zmuszone większość czasu  spędzać wcale nie na beztroskich wiosennych spacerach, relaksujących spotkaniach z przyjaciółmi, delektowaniu się smakołykami w kawiarniach i restauracjach, czy ćwiczeniach na siłowni i w salach gimnastycznych, ale przede wszystkim w domowym zaciszu.

Przebywanie w domu w żadnym razie nie powinno jednak przekreślić naszego skrupulatnie zaplanowanego już dawno temu planu osiągnięcia świetnej formy i zadbaniu o zdrowie oraz sylwetkę. Nie odmawiajmy sobie ćwiczeń zwłaszcza w tak stresującym czasie jak ten, ponieważ są one także lekiem na wszystkie niedogodności, jakie nam wszelakie stresy i napięcia serwują. Wprost idealna do ćwiczenia w domu, jak i do osiągnięcia pożądanego stanu relaksu jest natomiast joga.  Poczuj kojący powiew Wchodu w swoim domu i zacznij ćwiczyć już dziś!

@aloyoga

Joga: zdrowie dla ciała i ukojenie dla myśli

Jogę bez dwóch zdań można określić jako jeden z najwspanialszych skarbów, jakie zaoferował nam Wschód. Aż trudno uwierzyć, iż ta niezwykła praktyka powstała aż tyle długich stuleci temu. Pierwsze wzmianki, które jej dotyczą pochodzą okresu między 2300–1500 p.n.e. Z pewnością wiele mówi to o samej jodze. Skoro przez tyle wieków o  niej nie zapomniano, a wręcz przeciwnie coraz więcej ludzi skłania się ku rozpoczęciu praktyki wygimnastykowanego jogina, to faktycznie w przyjmowanych w jodze figur, tak zwanych asanach, musi tkwić niezwykła moc.

Warto mieć na uwadze, że joga to nie tylko świetnie działający na niemalże każdą część naszego ciała i obfitujący w olbrzymią ilość technik i ćwiczeń, ale także praktyka, które wycisza nasze myśli. Pozwala osiągnąć zaskakujący stan odprężenia, kiedy dosłownie zapominamy o całym świecie i towarzyszących nam w życiu codziennym problemach. To dlatego, że zawiera także elementy medytacji. Nietrudno zgadnąć, że w dzisiejszym szalonym świecie, gdzie coraz trudniej o pełny wymiar wytchnienia i ukojenie ducha, zapoznanie się z jogą jest naprawdę świetnym pomysłem.

@yogaslang

Joga: ćwiczenia dosłownie dla każdego

Chociaż wszystkie z nas, które nie miały dotychczas z jogą do czynienia, mogą wpaść w niemały przestrach i zacząć mieć wątpliwości, czy to aby aktywność dla nich na widok co poniektórych figur, to warto pamiętać, że jak w przypadku każdej czynności, ćwiczenia czynią nas mistrzyniami. Choć wiele asanów faktycznie nie można zakwalifikować do prostych do wykonania, pamiętajmy, że niebywała elastyczność i wyśmienita forma na pewno przyjdą z czasem, a rzeczy które wyglądają na bardzo trudne po dłuższym czasie ćwiczeń wcale nie będą już dla nas stanowiły problemu. Miejmy cierpliwość dla naszych ciał i umysłów. Łaskawość dla samych siebie i nie zrażanie się do praktykowania jogi z pewnością przyniesie nam mnóstwo profitów. Poza zdrowiem i spokojem, także i świetną sylwetkę.

Jeśli nasze wątpliwości, czy aby to odpowiednia forma ruchu dla nas, jeszcze nie minęły, to trzeba by wspomnieć, że wiele odmian jogi jest tak łagodnych dla organizmu, że mogą je ćwiczyć osoby z kontuzjami, kobiety w ciąży, a także dzieci. Co więcej, joga to ćwiczenia dobroczynne dla naszego ciała niezależnie od wieku. Oczywiście, jeżeli zaczynamy na własną rękę ćwiczyć jogę w domu bez pomocy osoby, która dobrze się na niej zna i bez opieki trenera, miejmy na uwadze to, aby nie wykonywać zbyt skomplikowanych figur i nie narażać się na kontuzję. Zajmijmy się najprostszymi asanami, jak na przykład nauką „powitania słońca”. Mnóstwo darmowych lekcji jogi dla początkujących, jak i średnio zaawansowanych, także i słynne „powitanie słońca”, od którego dobrze jest zaczynać każdy dzień, możemy znaleźć w Internecie.

Wracając do tematu praktykowania jogi przez maluchy, może być to doskonałym pomysłem na urozmaicenie zabaw, zwłaszcza w obecnym czasie, gdzie mnóstwo czasu spędzamy z nimi w domu.

@yogapractice

Joga w domu dla początkujących: przygotowujemy stanowisko i strój do ćwiczeń 

Kolejną jej zaletą jogi jest, to możemy ją ćwiczyć w domu i poza tym nie potrzebujemy czynić żadnych kosztownych wydatków, aby zostać joginkami. Wystarczy nieślizgająca się mata do ćwiczeń (jogę zazwyczaj ćwiczymy na boso), koszulka i legginsy bądź jakikolwiek inny strój, w którym czujemy się wygodnie i który nie krępuje naszych ruchów.

Warto przyłożyć dużą wagę do tego, w jakim miejscu ćwiczymy jogę. Otóż otoczenie, w jakim wykonujemy ćwiczenia powinno napawać nas spokojem. Dane pomieszczenie nie powinno być przegrzane, ale dobrze wywietrzone, bardzo świeże. Przed przejściem do ćwiczeń zróbmy też małe porządki i zabierzmy z pola widzenia wszystkie niepotrzebne rzeczy, które mogą skupiać naszą uwagę. Będziemy się przecież zajmować nie tylko dbaniem o tężyznę ciała, ale i wytchnienie myśli, które wedle naszego celu mają przyjemnie zwolnić swój bieg. Jeśli nie jesteśmy szczególnymi amatorkami ruchu i zawsze musimy się zmuszać do wszelkiego rodzaju ćwiczeń, zadbajmy o to, by budziły one wyłącznie dobre skojarzenia.

Możemy na przykład włączyć do ćwiczenia jogi aromaterapię; zapalić ulubione kadzidełko lub świecę zapachową, czy skorzystać z olejków aromatycznych o uspokajających zapachach i tak zwanych kominków zapachowych. Stwórzmy w swoim domu duchowy azyl i dajmy się porwać kulturze Wschodu.

@lamise
Tagi: , , , , , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis