Kolorowe skarpetki do garnituru – tak się teraz nosi!

Kolorowe skarpetki szturmem podbiły nasz rodzimy rynek modowy, a także ulice nie tylko dużych miast. Wesołe, barwne, nawiązujące do jedzenia lub popkultury, bardzo często nie do pary – noszone są przez mężczyzn do różnych stylizacji, także do garniturów.

Fenomen kolorowych skarpetek

Kolorowe skarpetki masowo pojawiły się na naszych ulicach kilka sezonów temu. Warto jednak wiedzieć, że ich historia rozpoczęła się kilka dekad temu, a dokładnie w latach pięćdziesiątych dwudziestego wieku. To właśnie wówczas kolorowe skarpetki uważane były za charakterystyczny element awangardowych stylizacji.
Na zachodzie były one znakiem rozpoznawczym bitników, czyli członków ruchu literacko-kulturowego głoszącego wartości indywidualizmu i niezależnej twórczości. W Polsce noszenie kolorowych skarpetek było wyrazem bezpośredniego buntu przeciwko narzuconej przez władze szarości pierwszych dekad PRL-u.

Kolorowe skarpetki do garnituru stylowe przełamywanie konwencji

W dzisiejszych czasach na rynku odnaleźć możemy wiele firm odzieżowych, które proponują doskonałej jakości kolorowe skarpetki w różnych wzorach. Trend stał się tak wyraźny, że analogiczne produkty pojawiają się także w sieciówkach, a przez to są bardzo szeroko dostępne. Mężczyźni coraz częściej przełamują konwencję i dołączają kolorowe skarpetki nie tylko do casualowych stylizacji, ale także do tych bardziej formalnych.

Kolorowe skarpetki w męskiej modzie

Nie da się ukryć, że Polacy pokochali kolorowe skarpetki. Ze względu na ich oryginalne wzory i mocne kolory znakomicie odwracają schemat. Skarpetki przestają być jedynie dodatkiem, zaczynają zaś stanowić główny element stroju. Przyciągają wzrok, wyrażają naszą indywidualność i wskazują na to, że jesteśmy osobami, które lubią się wyróżniać.

Kolorowe skarpetki do garnituru?

Bardzo często można spotkać się opinią, że kolorowe skarpetki to element garderoby zarezerwowany wyłącznie na nieformalne okazje. Tymczasem na świecie wielu bardzo poważanych i poważnych ludzi biznesu na co dzień nosi tego typu dodatki do garnituru. Garnitur z kolorowymi skarpetkami to rozwiązanie dla wszystkich mężczyzn, którzy chcą zademonstrować światu, że formalna konwencja w żaden sposób ich nie ogranicza. Obecnie kolorowe skarpetki noszone do garnituru w krajach zachodnich nikogo już nie dziwią. Mocny akcent przełamujący powagę formalnego stroju to najnowszy krzyk mody.
Warto jednak pamiętać, że kolorowe skarpetki do garnituru nie sprawdzą się na wszystkich okazjach. Zdecydowanie odpuśćmy sobie tego typu rozwiązanie jeżeli wybieramy się na pogrzeb lub stypę. Bardzo ważna jest także kwestia dress codu obowiązującego w firmie. Kolorowe skarpetki to powiew świeżości, jednak zanim przywdziejemy do garnituru zielone skarpetki w żółte ananasy sprawdźmy czy strój ten nie narazi nas na nieprzyjemności ze strony przełożonego lub zarządu.

Tagi: , , ,

Podobne wpisy

by
Poprzedni wpis Następny wpis