Kolorowe soczewki kontaktowe – wszystko co chcesz o nich wiedzieć

Kto z nas nigdy nie marzył o tym, by mieć inny kolor oczu lub włosów? O ile z włosami nie mamy zbytniego problemu, bo wystarczy kupić odpowiednią farbę i cieszyć się nawet najbardziej szalonymi kolorami, to zmiana koloru tęczówki stanowi większe wyzwanie. O kolorowych soczewkach kontaktowych krążą różne historie, zwłaszcza, że w przeszłości zdarzało się, że na rynek europejskim sprowadzano soczewki nie spełniające naszych standardów. Gdzie kupować kolorowe soczewki kontaktowe? Jakim firmom zaufać? Czy ich noszenie jest zdrowe?

Czym charakteryzują się soczewki kolorowe?

Soczewki kolorowe, w przeciwieństwie do soczewek korekcyjnych, są stworzone z myślą o każdym użytkowniku, który pragnie czasowo zmienić swój kolor tęczówki. Produkuje się je w standardowych mocach oraz jako tzw. zerówki lub soczewki kosmetyczne – soczewki kolorowe (https://www.bezokularow.pl/soczewki-kolorowe) przeznaczone dla osób bez stwierdzonej wady refrakcji. Działają one na zasadzie całościowego lub częściowego pokrycia naturalnego koloru i zmienienia go lub wyeksponowania. Czy zakładając kolorową soczewkę zmienia się kolor widzianych obrazów? Nie, noszenie takich soczewek nie ma nic wspólnego z kolorowymi okularami przeciwsłonecznego – to, co ulega zmianie, to wyłącznie kolor tęczówki. Oczywiście jeśli używacie soczewek kolorowych korekcyjnych, mają one także funkcję korygowania wady wzroku.

Jakie są rodzaje kolorowych soczewek?

Jak już wspomnieliśmy powyżej, występują dwa typy kolorowych soczewek – korekcyjne i kosmetyczne, w tym półkolorowe. Taki rodzaj kolorowych soczewek ma na celu dodawanie głębi spojrzenia i eksponowania oczu, co stanowi idealny pomysł na urozmaicenie makijażu lub na sesję zdjęciową. Drugi rodzaj soczewek całkowicie zmienia kolor tęczówki. Obecnie na rynku są dostępne także kolorowe soczewki ze zwariowanymi wzorami, dzięki którym możemy pobawić się w przebieranie za fantastyczne istoty, np. wampiry, Avatara, diabła czy nawet… Saurona (https://www.bezokularow.pl/crazy-lens-2-szt-soczewki-kolorowe-2). Ta opcja z pewnością urozmaici niejedno przyjęcie karnawałowe, bez znaczenia czy odbędzie się „na żywo”, czy za pośrednictwem Internetu. Warto dodać, że kolorowe soczewki, które możemy kupić w certyfikowanych sklepach internetowych, m.in. w BezOkularow.pl. Spełniają one wszystkie normy unijne i są całkowicie bezpieczne do użytkowania. Trzeba natomiast zwrócić uwagę na termin przydatności kupowanych soczewek. Niektóre z nich to soczewki dzienne, przeznaczone do użytku dziennego, od rana do wieczora, część z nich występuje w opcji miesięcznej (także do użytku dziennego). Nie zaleca się spania ani ucinania drzemek w soczewkach przeznaczonych do użytku dziennego, ponieważ wiąże się to z ryzykiem wystąpienia chorób lub dolegliwości w obrębie narządu wzroku. Warto pamiętać, że oko podczas snu się wysusza, a wraz z nim przylegająca do niego soczewka traci nawilżenie, więc może podrażniać, nawet jeśli wykonana jest z nowoczesnego materiału, jakim jest silikon hydrożelowy.

Co jeszcze trzeba wiedzieć o kolorowych soczewkach?

Noszenie kolorowych soczewek, jak https://www.bezokularow.pl/eyelove-colors-2-szt.-moc-000-plan-soczewki-kolorowe, nawet jeśli nie macie wady refrakcji, nie zwalnia z obowiązku zachowania szczególnej higieny w trakcie ich wkładania i zdejmowania. Zawsze należy umyć i wytrzeć ręce przed aplikacją soczewki, delikatnie je zdejmować i codziennie wymieniać płyn w pojemniku na soczewki (jeśli używacie soczewek innych niż jednodniowe). Soczewki nakłada się po wykonaniu makijażu i zdejmuje przed demakijażem. Taki rodzaj soczewek jest droższy, niż standardowe soczewki korekcyjne, jednak lepiej polować na promocje w ulubionych sklepach internetowych niż szukać okazji w niesprawdzonych źródłach lub na popularnych portalach sprzedażowych czy aukcyjnych. Zawsze miejcie na uwadze fakt, że soczewkę aplikuje się do oka, więc najważniejsze jest bezpieczeństwo i sprawdzone firmy i producenci!

Tagi:
by
Poprzedni wpis Następny wpis