Komedie romantyczne na lepszy humor

@filmweb

Piękni i sympatyczni zakochani, złożony wątek miłosny i zabawne perypetie bohaterów. Niejednokrotnie film potrafi skutecznie poprawić nasz nastrój. Szczególnie kultowe komedie romantyczne z dużą dawką dobrego humoru, które mogą rozwiać ciemne chmury i szybko zarazić nas pozytywną energią. Które komedie romantyczne przeniosą nas do idealnego świata, w którym wszystkie problemy kończą się happy endem?

@filmweb

Notting Hill (1999)

William Thacker (Huhg Grant) to spokojny mieszkaniec zachodniego Londynu – dzielnicy Notting Hill. Jest rozwodnikiem, który dzieli swoje mieszkanie z dziwacznym, nieogolonym Walijczykiem, Spikeem. Utrzymuje się głównie z  kiepsko prosperującej księgarni, której jest właścicielem. Pewnego dnia, William podnosi wzrok i jest zdumiony widząc, że jego klientką jest sama Anna Scott – największa współczesna gwiazda filmowa. Wspaniała historia miłosna o nostalgicznym charakterze stanie się jedną z naszych ulubionych!

@filmweb

Dziennik Bridget Jones (2001)

To ekranizacji bestsellerowej powieści Helen Fielding, w której główna bohaterka, 32-letnia Bridget Jones (Renee Zellweger) postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i zaczyna prowadzić intymny dziennik. Zapisuje w nim nietuzinkowe przemyślenia na każdy temat, który może interesować współczesną kobietę – na temat mężczyzn, seksu, aerobiku, czy też jedzenia i papierosów. Ten uroczy, zabawny i pełen zwrotów akcji film z pewnością wywoła uśmiech na naszej twarzy.

 
@filmweb

Amelia (2001)

Amelia (Audrey Tautou) jest nieśmiałą dziewczyną z głową w chmurach, pracującą w kawiarni. Gdy pewnego dnia odnajduje tajemniczy skarb w swojej łazience, natychmiast postanawia go zwrócić właścicielowi. Emocje towarzyszące podczas spotkania z właścicielem tajemniczego pudełka sprawiają, że Amelia od tej pory postanawia uszczęśliwiać innych. Jej życie ulega zmianie, a nawet niespodziewanie zsyła na nią miłość… Romantyczna historia prosto z ulic Paryża, okraszona pięknymi zdjęciami i niezwykłą muzyką. 

 
@filmweb

Holiday (2006)

Amanda Woods (Cameron Diaz) jest nieszczęśliwie zakochaną właścicielką świetnie prosperującej agencji reklamowej w południowej Kalifornii. Zaś Iris Simpkins (Kate Winslet) redaguje kolumnę towarzyską w londyńskim czasopiśmie. Obie kobiety, zupełnie dla siebie obce, dzielą tysiące kilometrów. Pewnego dnia wpadają na siebie przypadkiem dzięki stronie internetowej, oferującej wakacyjną zamianę domów. Kobiety, które od dawna czują się samotne i chcą oderwać się od smutnej rzeczywistości, decydują się zamienić swoimi posiadłościami. Dla każdej z nich wyjazd okazał się niespodziewaną przygodą, podczas której ich serca zabiją mocniej. 

 
@filmweb

Love, Rosie (2014)

Scenariusz filmu oparty jest na powieści irlandzkiej pisarki Cecelii Ahern, której debiutancka książka „PS I love You” z powodzeniem została przeniesiona na duży ekran. Główni bohaterowie to Rosie i Alex, którzy znają się i przyjaźnią od dziecka. Ich wieloletnia przyjaźń pewnego dnia zostaje wystawiona na ciężką próbę. W skutek nieporozumienia, a później skomplikowanych kolei życiowych ich drogi rozchodzą się. Jednak czy to wystarczy, by sprzeciwić się ich miłości?

Tagi: , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis