Krem nawilżający do cery tłustej – jak wybrać idealny produkt?

Nawilżanie skóry pozwala utrzymać jej gładkość i jędrność na dłużej. W szczególności należy zadbać o twarz – codzienna pielęgnacja powinna być dostosowana do konkretnego typu cery. Zobacz, jak wybrać idealny krem nawilżający do cery tłustej.
 

Dlaczego nawilżanie skóry jest takie istotne?

Nasz organizm w ok. 70 procentach składa się z wody, co jest najlepszym uzasadnieniem potrzeby jego nawodnienia. Również i skóra powinna być nawilżana, aby mogła zachować promienny wygląd i elastyczność. W przeciwnym wypadku przy przejściowym odwodnieniu dojdzie do naruszenia bariery hydrolipidowej. To z kolei spowoduje osłabienie jej funkcji ochronnych. Skóra stanie się wówczas sucha, szorstka, ściągnięta i pozbawiona naturalnego kolorytu. Jeżeli nie chcesz do tego dopuścić, musisz wybrać odpowiednie kosmetyki nawilżające, które będą zapewniały jej ochronę i pielęgnację, a jednocześnie będą dobrane do konkretnego typu cery.

Dobór kremów nawilżających do tłustej cery

Skóra tłusta jest wymagająca w pielęgnacji. Spotyka się ją często u osób młodych, zwłaszcza w okresie dojrzewania w związku z zaburzeniami gospodarki hormonalnej. Ten rodzaj cery charakteryzuje się nadprodukcją sebum (łoju) przez gruczoły łojowe. Powoduje to mało estetyczne wyświecanie i ziemisty kolor cery. Jego nadmierna produkcja sprzyja zapychaniu porów skóry, przez co mogą powstawać zaskórniki.

Pielęgnacja skóry tłustej nie jest łatwym zadaniem. Należy pamiętać, że nawet i ona wymaga regularnego nawilżania, aby warstwa hydrolipidowa właściwie spełniała swoje funkcje. Krem nawilżający do cery tłustej powinien mieć lekką formułę i być niekomedogenny. Takie warunki spełnia Tolerance Hydra-10 krem nawilżający od Avene, który ma 100% jest stworzony ze składników naturalnych, nie zawiera konserwantów ani substancji zapachowych. Bardzo szybko wchłania się w skórę, nie zostawia na niej tłustych śladów, a jednocześnie zapewnia jej odpowiednie nawilżenie.  Krem będzie idealny nie tylko do skóry tłustej, ale też wrażliwej, dzięki zawartości wody termalnej Avene o właściwościach kojących i zmiękczających.

Holistyczne podejście do nawilżania skóry

Używanie kosmetyków nawilżających do pielęgnacji skóry może okazać się niewystarczające, aby zapewnić jej odpowiednie nawilżenie. Należy działać w sposób kompleksowy, a więc przestrzegać zdrowych nawyków żywieniowych, dbając jednocześnie o prawidłową pielęgnację.

Ważny jest wybór kosmetyków o właściwościach nawilżających, które będą uwzględniały potrzeby naszej skóry, a przy tym zawierały substancje aktywne sprzyjające zatrzymaniu wody w skórze. Ponadto powinniśmy także dbać o prawidłowe nawodnienie poprzez spożywanie co najmniej 2 l wody dziennie czy ochronę skóry przed czynnikami zewnętrznymi – zwłaszcza przed nadmierną ekspozycją na słońce. 

Tagi: ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis