Książki, które budzą emocje i wyciskają łzy — 7 tytułów na wolny wieczór

Lubisz książki, które potrafią wywoływać ogromne emocje? Takie, w których z zapartym tchem śledzimy losy bohaterów od pierwszej do ostatniej strony? Te powieści obyczajowe z pewnością trafią w Twój gust i będą świetnym wyborem na wolny wieczór lub popołudnie.

Bogata oferta wydawnictw i nowości, które ciągle pojawiają się na półkach księgarń, sprawiają, że czasem można poczuć się przytłoczonym — co wybrać spośród tysięcy tytułów? Aby ułatwić decyzję, przygotowaliśmy dla Was 7 powieści pełnych emocji. Każda z nich przedstawia je trochę inaczej, a historie są zupełnie różne. Jak w życiu! Kto okaże się Twoim faworytem? Nicholas Sparks, Agnieszka Krawczyk czy może Kristin Hannah?

1. Powrót, Nicholas Sparks

Najnowsza powieść Nicholasa Sparksa (sprawdź na TaniaKsiazka.pl) z pewnością zachwyci miłośniczki jego twórczości! Trevor, główny bohater, zostaje ranny podczas misji wojskowej. Obrażenia zmuszają go do powrotu w rodzinne strony, gdzie zamieszkuje starą chatę po dziadku i próbuje odkryć prawdę o jego śmierci. Przymusowy pobyt w Karolinie Północnej ma także dobre strony — mężczyzna poznaje zastępczynię szeryfa, która wydaje się miła, jednak trzyma go na dystans. Jakby tego było mało, Trevora niepokoi ponura nastolatka mieszkająca w przyczepie kempingowej nieopodal. Jak potoczą się losy bohatera?

2. Gdzie śpiewają raki, Delia Owens

Kya nie ma łatwego dzieciństwa. Dorasta na bagnach, bez opieki dorosłych. Pewnego dnia mama po prostu odeszła, a jakiś czas później rodzinny dom opuściło także starsze rodzeństwo dziewczyny. Kilka lat spędzonych z ojcem — trudny, pełen strachu czas — również się skończył. Kya radzi sobie jednak jak może, pośród dzikiej, pięknej przyrody. Kiedy dorasta, jej niepokorna natura oczarowuje dwóch mężczyzn z pobliskiego miasteczka. Wkrótce potem ciało jednego z nich zostaje znalezione na bagnach i wszyscy mieszkańcy są przekonani, że winna tragedii jest Kya.

3. Ogród księżycowy, Agnieszka Krawczyk

Pisarka Sabina remontuje stary dom. Szczególnie dużo uwagi poświęca ogrodowi, który nocą wygląda pięknie i tajemniczo. Nie narzeka na samotność — wokół niej zawsze są przyjaciele, barwne postacie, z których każda ma swój pomysł na życie. Brzmi idealnie? Niestety obecność jednej, niewłaściwej osoby może zaburzyć tę harmonię, a dawne błędy wracają w najmniej oczekiwanym momencie. Sabina będzie musiała zastanowić się, czy miłość jest w stanie pokonać każdą przeszkodę i czy wybaczenie zawsze jest możliwe. Sielankowa sceneria i skomplikowane relacje międzyludzkie to połączenie, które potrafi oczarować!

4. Firefly lane, Kristin Hannah

Bestsellerowa pisarka zyskała niezwykłą popularność dzięki swojej powieści Słowik, a Firefly lane doczekało się serialu na platformie Netflix. To historia dwóch przyjaciółek, które różnią się właściwie wszystkim — Kate jest uznawana w szkole za „niefajną”, ale ma kochającą rodzinę, Tully to piękna, popularna, inteligentna uczennica, której życie niszczy pewien sekret. Dziewczyny zawierają pakt: zostaną najlepszymi przyjaciółkami. To początek słodko-gorzkiej historii o życiu dwóch dziewczyn — a później kobiet — dla których przyjaźń jest osią życia.

5. Droga, którą przeszłam, Agata Przybyłek

Czytelniczki uwielbiają w powieściach Agaty Przybyłek ogromny ładunek emocjonalny, a równocześnie bardzo życiowe historie. Bohaterka Drogi, którą przeszłam, Stefania, dorasta pozbawiona miłości matki tylko dlatego, że… nie jest chłopcem. Brak tej relacji kładzie się cieniem na całym jej przyszłym życiu i prowadzi do nieprzemyślanych decyzji. Jej losy krzyżują się z historią młodego małżeństwa, które wyprowadza się za miasto, by poradzić sobie ze stratą dziecka. To, co dzieje się później, zaskoczy nawet wprawionych czytelników obyczajówek.

6. Księga Dwóch Dróg, Jodi Picoult

Dawn Edelstein jest doulą od umierania — pomaga ludziom oswoić się z nadchodzącą śmiercią i uporządkować ważne sprawy, zanim nastąpi koniec. Kobieta miała trudne życie. Dawniej rodzinna tragedia sprawiła, że porzuciła pasję, miłość i szansę na karierę. Pewnego dnia Dawn znów stoi przed trudną decyzją: sama musi zmierzyć się ze swoją śmiertelnością i zszokowana odkrywa, że w tej chwili nie myśli o swoim mężu, ale o dawnej miłości — archeologu. Wyjeżdża do Egiptu, by powrócić do dawniej prowadzonych badań nad Księgą Dwóch Dróg, a także… aby odnaleźć ukochanego.

7. Światło między oceanami, M. L. Stedman

To powieść pełna emocji — od radości po cierpienie i smutek. Akcja rozgrywa się na małej wysepce Janus Rock, która staje się całym światem dla Toma i Isabel, gdy mężczyzna przyjmuje pracę w latarni morskiej. Spokojny, niemal rajski zakątek jest idealny, by wieść na nim szczęśliwe życie, jednak Tom zmaga się z traumatycznymi wspomnieniami z wojny, a Isabel trzykrotnie traci dziecko, przez co marzenie o stworzeniu pełnej rodziny jest dla małżeństwa nieosiągalne. Pewnego dnia u wybrzeży wysepki małżeństwo znajduje tratwę z martwym mężczyzną i niemowlęciem, które przeżyło podróż.

Być może znasz już którąś z tych powieści? A może ta lista sprawi, że sięgniesz po wybrany tytuł i spędzisz z nim wolne popołudnie lub wieczór? Życzymy miłej lektury!

Tagi: ,

Podobne wpisy

by
Poprzedni wpis Następny wpis