Kulturalne propozycje do siedzenia w domu #legalnakultura

@cmcoving

Niełatwy to czas dla wszystkich złaknionych wrażeń, jakie ma nam zwykle do zaoferowania sfera kultury. Zamknięte na cztery spusty kina, teatry, muzea i galerie sztuki. Odwołane koncerty i festiwale, na jakie z niecierpliwością czekaliśmy już od dobrych kilku miesięcy. Brak możliwości odbywania skrupulatnie planowanych już od dawien dawna wojaży, podczas których miałyśmy przechadzać się wspaniałymi promenadami, zwiedzać perełki światowej architektury, czy sycić oczy genialnym dorobkiem światowej sławy artystów.

Na szczęście niełatwy czas dla wszystkich fanek duchowej strawy, jaką niewątpliwie jest obcowanie ze wszelkiego rodzaju sztuką, jak i oczywiście dobrej rozrywki, można przetrwać, serwując sobie bardzo sympatyczne kulturalne rozrywki w domowym zaciszu. Oprócz standardowego oglądania filmów, czy zagłębiania się w lekturę książek, czekają na nas także i inne niespodzianki, które pochodzą oczywiście z legalnych źródeł. 

Zwiedzamy najpiękniejsze miasta na świecie z 360 stories

Cóż począć z wielkim zirytowaniem i smutkiem, który wywołuje w nas życie w odizolowaniu, jak i niemożność podróżowania, którego jesteśmy wielkimi amatorkami, a co od lat dawało nam największą dawkę przyjemności i adrenaliny? Niestety trzeba uzbroić się w cierpliwość i przeczekać ten trudny okres, wierząc że już niedługo będziemy mogły powrócić do ekscytującego podróżowania, jak i planowania kolejnych wypadów. Póki co warto jednak poprzemierzać świat i pozachwycać się jego niesamowitymi zakątkami nie z plecakiem, czy walizką, a zastępczo wirtualnie.

Jeśli nie znacie jeszcze 360 stories, a śmiało możecie się określić podróżoholiczkami, to czym prędzej musicie nadrobić zaległości. Na tej właśnie stronie bez najmniejszego problemu zaczniemy zagłębiać się w najbardziej tajemnicze i urokliwe zaułki Paryża, Brugii, Wenecji, Palermo, czy jakiegokolwiek innego miasta, jakie budzi w nas ciekawość, jak i wielką fascynację. Na 360 stories znajdziemy je z pieczołowitością sfotografowane, jak i sfilmowane. Z bliska obejrzymy na przykład najbardziej rozpoznawalne dzieła architektury z danego miasta oraz dowiemy się na ich temat wielu ciekawych informacji. Wszystkie obiekty będziemy miały okazję oglądać w technice 360 stopni. Będziemy mogły się więc poczuć, jak byśmy faktycznie przemierzały wszystkie te przeciekawe miejsca. Zasiądźmy wygodnie w naszym ulubionym fotelu z aromatyczną kawą bądź herbatą w dłoni i wyruszmy w wymarzoną podróż!

@bridalada

Wirtualna wizyta w muzeum 

Jeśli już nie możemy się doczekać, kiedy nareszcie uchylą się przed nami wrota muzeów i galerii, nie zwlekajmy z tym, aby póki co zobaczyć jego zbiory w sferze wirtualnej. Taką propozycję, jak właśnie wirtualny spacer i zapoznanie się ze świetnie sfotografowaną kolekcją ma już dla nas wielka liczba muzeów.

Nawet, jeśli dotąd nie należałyśmy do grona największych amatorek sztuki, czy odwiedzania tego typu miejsc, to jak najbardziej warto odbyć podobną wizytę, wybierając uprzednio któreś z muzeów, jakie na sto procent trafi w nasze estetyczne gusta. Zabierzmy się za jego wybieranie z rozmachem, celując w największe muzealne sławy, jak na przykład Tate Modern w Londynie, czy Kunsthistorisches w Wiedniu, czy Centre Pompidou w Paryżu. Pamiętajmy bowiem o tym, że sztuka może mieć zbawienny wpływ na nasze samopoczucie, nawet jeśli na dobrą sprawę nie wiemy o niej za wiele. Określone obrazy, kształty i kolory mogą nas inspirować, a nawet kształtować nasz gust. Może się nawet okazać, że mając kontakt ze sztuką, zaczniemy lepiej się ubierać i w bardziej wyszukany sposób robić makijaż, czy układać włosy. W końcu w sztuce nie od dziś drzemie wielka moc.

Pablo Picasso, Portret Dory Maar, 1937 @aleksanderrybczynski.files

Koncert w domowym zaciszu

Opery, czy filharmonie jeszcze przez jakiś czas nie będą stały dla nas otworem. To samo tyczy się również koncertów muzyki popularnej. Oczekując na wznowienie wszelkich kulturalnych działań związanych z muzyką, warto wiedzieć co w muzycznej trawie piszczy, a poza wypatrywaniem nowinek, zagłębić się w te dźwięki, jakich dawno nie słyszałyśmy albo z którymi jeszcze nigdy nie miałyśmy styku. Świetnie czasem dać się zaskoczyć muzyce i ponieść stylom, o jakich polubienie, a nawet zaakceptowanie byśmy się nie podejrzewały. Jeśli na co dzień słuchamy jazzu, zróbmy sobie akustyczny chrzest, odpalając płytę z nową falą popu albo jeśli dotąd miałyśmy do czynienia jedynie ze współczesną muzyką rozrywkową, włączmy sobie francuskie nagrania z lat 60. i tak dalej. Zorganizujmy w domowym zaciszu swój własny prywatny, zaskakujący koncert.

@collagevintage
Tagi: , , , , , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis