Lepsza higiena i skuteczniejsza pielęgnacja możliwa dzięki 2 niewielkim akcesoriom

Świetny wygląd poprawia samopoczucie. Z takim stwierdzeniem trudno się nie zgodzić. A co jest jedną z podstaw takiego wyglądu? Przede wszystkim zdrowy i piękny uśmiech. Dodając do niego zadbany zarost na twarzy, mamy sukces w kieszeni.

Szczoteczka elektryczna vs szczoteczka tradycyjna

Co do skuteczności w czyszczeniu zębów jaką oferuje szczoteczka elektryczna w porównaniu ze szczoteczką manualną nikt chyba nie ma wątpliwości. Myjąc zęby szczoteczką tradycyjną, nie jesteśmy w stanie wykonać, aż tyle ruchów co w przypadku szczoteczek elektrycznych. Średnia ich ilość na minutę (ruchów, które możemy wykonać sami, własnoręcznie) to około 200. Dla porównania szczoteczka elektryczna w tym samym czasie zrobi ich prawie 8000! Nie ma więc wątpliwości, co skuteczniej jest w stanie zadbać o nasze zęby. Niestety zwykle na tym kończą się nasze rozważania i powracamy do „zwykłej” szczoteczki, uznając jej nowoczesną następczynię za niepotrzebny wydatek. Czy to wydatek luksusowy? Być może na pierwszy rzut oka taki się wydaje, ale pamiętajmy, że częste wizyty u dentysty to jeszcze większy koszt jak i niepotrzebny stres. Jeśli więc do dentysty nam nie po drodze, warto zadbać o to aby nasze wizyty były tam jak najkrótsze.
Wcześniejsze zastanowienie się nad potrzebami i oczekiwaniami względem zakupu takiej szczoteczki jest kluczowe. Zwykle po określeniu budżetu jaki chcemy przeznaczyć jednorazowo na zakup pierwszej szczoteczki, powinniśmy sprawdzić również koszt wymiennych końców, określić częstotliwość ich wymiany. Kolejnym – czasami nawet ważniejszym od ceny, aspektem wyboru, są problemy jakie mamy na co dzień w czyszczeniu zębów. Skłonność do podrażnień, zapalenia dziąseł, krwawienie, szerokości przestrzeni międzyzębowych, paradontoza, i wiele innych.
To pozwoli na podjęcie dobrej decyzji co do technologii i sposobów czyszczenia. Obecnie na rynku do wyboru są szczoteczki elektryczne: obrotowe, obrotowo-pulsacyjne, soniczne oraz ultradźwiękowe. Te ostatnie najbardziej polecane są dla osób, które mają delikatne i wrażliwe dziąsła, problemy z paradontozą, są po zabiegach chirurgicznych, czy noszą stały aparat na zęby (w przypadku tradycyjnych metod czyszczenia, nie ma możliwości dotarcia do wszystkich przestrzeni w jamie ustnej). Szczoteczka elektryczna ultradźwiękowa redukuje ilość płytki nazębnej bez mechanicznego ścierania, jak w przypadku innych rodzajów szczoteczek.

Trymer nie tylko dla mężczyzn

Trymer to urządzenie do strzyżenia zarostu, przeznaczone nie tylko dla panów! Najpopularniejszym zastosowaniem tej niewielkiej maszynki jest pielęgnacja, strzyżenie i stylizowanie męskiego zarostu. Przy wyborze urządzenia naprawdę dobrej jakości, bez problemu jesteśmy w stanie odpowiednio zadbać zarówno o brodę, wąsy, okolice uszu, nosa jak i włosy na głowie. Najnowocześniejsze urządzenia wyposażone są w specjalny mechanizm, który pozwala analizować rodzaj zarostu i automatycznie dostosować się do jego grubości. Dodatkowo posiadają laserową prowadnicę, dzięki której można uzyskać precyzyjną i symetryczną stylizację. Ale… trymer to również urządzenie przeznaczone dla pań. Regulacja brwi, depilacja bikini i pach to tylko niektóre z propozycji. Trymery kobiece mają nieco inne kształty, dzięki którym bezboleśnie można pielęgnować szczególnie wrażliwe miejsca, minimalizując zacięcia. Dodatkowym plusem niektórych produktów jest możliwość używania ich zarówno na sucho jak i mokro.
Na rynku dostępne są urządzenia nawet już od kilkunastu złotych. Wszystko zależy od funkcjonalności, rodzaju materiałów (przede wszystkim ostrzy), technologii.

Tagi: ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis