Masaż twarzy – dlaczego warto?

@oseamalibu.com

Przy obecnym – głównie siedzącym trybie pracy, coraz chętniej korzystamy z usług fizjoterapeutów i leczniczych masaży w SPA, które pomagają nam redukować napięcie mięśniowe i dbają o zdrowie ciała. Często zapominamy jednak o tym, że na naszej twarzy także znajdują się mięśnie. Na skutek stresu zdarza się, że są tak samo spięte jak mięśnie całego ciała, co powoduje szereg negatywnych skutków ubocznych wpływających nie tylko na naszą urodę. Dlatego warto wprowadzić do naszej rutyny pielęgnacyjnej masaż twarzy? 

@theannaedit.com

Masaże twarzy to zabiegi, które możemy wykonać u specjalisty lub samodzielnie w zaciszu naszego domu. Technika polega na stymulacji punktów nacisku na twarzy, szyi i ramion. Pomocne do tego będą specjalne urządzenia masujące lub odpowiednia technika masażu, która pomoże rozluźnić mięśnie twarzy działając na nią odprężająco i odmładzająco. Niezależnie od tego jaki rodzaj masażu wybierzemy, przyniesie on szereg pozytywnych skutków.

Zalety regularnego masażu twarzy

Regularny masaż twarzy to nieskończona ilość korzyści! Pobudzimy nim krążenie, dzięki czemu komórki skóry będą lepiej odżywione. Rozluźnimy także mięśnie – dzięki czemu poczujemy się uspokojeni i odprężeni po wykonanym zabiegu. Regularna praktyka masaży wpłynie także na kondycję naszej skóry, pozbędziemy się przebarwień, uregulujemy wydzielanie sebum i zapobiegniemy powstawaniu drobnych zmarszczek, zapewniając sobie efekt naturalnego liftingu. Co więcej, taka stymulacja tkanki pomoże nam także w przypadku usuwania blizn.

Gua sha

Gua sha to naturalna technika masażu, która polega na stymulowaniu skóry za pomocą jadeitowej płytki do masażu. Ta starożytna chińska technika drenowania może oferować unikalne podejście do lepszego zdrowia, rozwiązując takie problemy, jak przewlekły ból. Masaż płytką gua sha polega na gładzeniu skóry krótkimi i długimi pociągnięciami, aby stymulować mikrokrążenie tkanki miękkiej. Dzięki temu limfa jest odprowadzona, twarz promienna a skóra sprężysta i napięta jak nigdy dotąd! Niektóre badania wskazują, że relaksujący masaż gua sha może wpłynąć także na problemy z zasypianiem, a nawet na poprawę samopoczucia.

@net-a-porter.com

Jadeitowy roller

Jadeitowe wałki to urządzenia do masowania twarzy, które zgodnie z tradycjami są używane w pielęgnacji skóry od dziesięcioleci. Jego początki sięgają Chin, gdzie wydobywano półszlachetny kamień – jadeit. Przypisuje mu się właściwości uzdrawiające, a także zdolności pomagające zachować młodość i gładką skórę. Dodatkowo, zimno kamienia może pomóc naszej skórze złagodzić pojawiające się stany zapalne. Regularne rollowanie twarzy pozwoli nie tylko poprawić krążenie, ale także wtłoczyć w głąb skóry składniki aktywne. Dzięki temu pielęgnacja naszej twarzy staje się skuteczniejsza.

@moncornerb.com

Joga twarzy

Joga twarzy obejmuje masaż i ćwiczenia stymulujące mięśnie, skórę i układ limfatyczny. Ta technika ma na celu zmiękczenie i rozluźnienie mięśni twarzy, aby pomóc złagodzić napięcie, stres i zmartwienia. Może to również pomóc przestać wyrażać mimikę związaną z tymi uczuciami – na przykład intensywne marszczenie czoła. Joga twarzy to naturalna, alternatywna opcja, która może przynieść trwałe rezultaty. Technika ta wykorzystuje różnorodne masaże i ćwiczenia skupiające się na szyi i ramionach. Joga twarzy może być skuteczna w poprawianiu strukturalnego wyglądu twarzy poprzez wzmacnianie mięśni policzków i twarzy – a co za tym idzie, również młodszy wygląd.

Tagi: , , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis