Miejsca do zobaczenia we Włoszech

@agirlwhoblooms

Czasami planowanie wakacyjnego wyjazdu za granicę może być przytłaczające, szczególnie gdy przed nami podjęcie decyzji dokąd się udać i co umieścić na naszej liście rzeczy do zobaczenia. Te najpiękniejsze i najciekawsze miejsca we Włoszech uchronią nas przed zmartwieniami związanymi z planowaniem i ułatwią zbudowanie idealnego planu podróży. Nie ma znaczenia, który zakątek wybierzemy – we Włoszech jest wiele miejsc do zobaczenia. Ten kraj to ponadczasowe miejsce z dużą ilością malowniczych krajobrazów i historycznych ciekawostek.  

@micablogerica

Koloseum, Rzym

Włochy to kraj bogaty w historię i tradycję, Koloseum nie jest wyjątkiem w obu tych aspektach. Szukając rzeczy do zrobienia we Włoszech, Koloseum powinno znaleźć się na szczycie naszej listy. Koloseum znajduje się w Rzymie, w samym centrum miasta. Zostało zbudowane z trawertynu, skały wulkanicznej i betonu licowanego cegłą. Jest to największy amfiteatr, jaki kiedykolwiek zbudowano, przeznaczony aż dla 50 000 widzów. Ten cud architektury został zbudowany w celu odtworzenia inscenizacji polowań, bitew i popularnych walk gladiatorów! Nie bez powodu Rzym jest jednym z najlepszych miast do odwiedzenia we Włoszech. Jego historia nie ma sobie równych.

Wyspa Capri

Wyspa Capri, położona w Zatoce Neapolitańskiej, to obowiązkowy punkt na liście miejsc do odwiedzenia we Włoszech. Jeśli szukasz pięknych krajobrazów i niesamowitej lazurowej wody Morza Śródziemnego, Capri jest idealnym miejscem. Ta wyspa jest jedną z najbardziej znanych wysp we Włoszech – jedna wizyta tutaj wystarczy, aby zrozumieć dlaczego. Surowe krajobrazy i strome klify warte są zobaczenia nawet jeśli nie planujemy nocować na wyspie. Jednak jeśli mamy nieco więcej czasu, koniecznie popłyńmy się łodzią odkryć słynną Lazurową Grotę, która jest prawdziwą atrakcją wyspy!

@johannaeolsson

Wycieczka gondolą, Wenecja

Planujesz miesiąc miodowy lub romantyczny wypad z ukochanym i szukasz niezapomnianych atrakcji we Włoszech? A może po prostu planujemy co zrobić z przyjaciółmi, aby zwiedzić miasto drogami wodnymi? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na którekolwiek z tych pytań, przejażdżka gondolą w Wenecji jest absolutną koniecznością. Dzięki tej niespotykanej infrastrukturze przejażdżki gondolami są bardzo łatwym lub romantycznym sposobem podróżowania po mieście. Ten wygodny i nietuzinkowy sposób podróżowania pozwali nam w szybki sposób dotrzeć do określonego miejsca i kolejnych atrakcji.

Watykan

Wizyta w Watykanie to jedna z najlepszych atrakcji do zwiedzenia we Włoszech, której nie można przegapić! Watykan jest tak naprawdę osobnym krajem, który jest wyjątkowy i niezwykle ciekawy do zobaczenia. Miasto Watykan, założone w 1929 roku, obejmuje zaledwie 109 akrów i około 1000 mieszkańców. W Watykanie znajdują się muzea, rzeźby i słynna Kaplica Sykstyńska. To miasto z bogatą historią i niezwykłymi perłami architektonicznymi. Dzięki temu jest to jedno z ciekawszych kulturowo miejsc do odwiedzenia we Włoszech.

Znajdziemy tam między innymi Bazylikę Świętego Piotra, która zbudowana została w 1506 roku podczas włoskiego renesansu. Rzeźba i projekt architektoniczny z pewnością rozpalą naszą wyobraźnię. Warte poświęcenia czasu będą także Muzea Watykańskie, w których znajdziemy wiele historycznych dzieł sztuki.

@valentinabarabuffi

Krzywa wieża, Piza

Prawie wszyscy słyszeli o Krzywej Wieży w Pizie! Jest to jedno z wyjątkowych miejsc do zobaczenia we Włoszech. Miasto Piza znajduje się w Toskanii i zostało założone w 1372 roku. To miasto jest szczególnie znane z nietypowej konstrukcji – Krzywej Wieży. Ta anomalia architektoniczna zainspirowała wiele zdjęć zwiedzających, tworzących zabawną iluzję. Budowa wieży zajęła 199 lat z powodu różnych problemów ze stabilnością, formalnościami i kłótniami o to, kto powinien ją ukończyć. Wieża przetrwała cztery poważne trzęsienia ziemi, dzięki bardzo sztywnej konstrukcji i miękkiemu podłożu, pochłonęła wibracje i utrzymywała ją w pozycji stojącej.

Taras Romea i Julii, Werona

To malownicze włoskie miasto, znane głównie z literackiej historii romantycznej Romea i Julii Szekspira, ma wiele do zaoferowania podczas wizyty. Jedną z najlepszych rzeczy do zrobienia w Weronie jest odwiedzenie Koloseum w północnych Włoszech. Arena Di Verona została zbudowana w 30 roku naszej ery i nadal jest używana jako scena. Występowali tu Whitney Houston i Paul McCartney!

Zwiedzanie Werony może być doskonałą odskocznią od tłumów innych turystycznych i ruchliwych miasteczek. Możemy tu także odwiedzić Giardino Giusti, który jest podobny do Ogrodu Wersalskiego, i przejść przez Casa Di Giulietta – co prawdopodobnie było inspiracją dla domu Julii.

Tagi: , , , , ,

Podobne wpisy

by
Poprzedni wpis Następny wpis