Miejski, górski? Jaki rower kupić?

Lubisz się ruszać? Spośród wielu rodzajów aktywności fizycznej, najczęściej sięgasz po dwa kółka. Może częściej jeździć po mieście a może wolisz górzyste tereny. Wiesz, że na rynku jest wiele różnych rodzajów i modeli rowerów, które odpowiadają różnym potrzebom. Jedyne czego nie wiesz to jaki rower wybrać.

Miejski, górski? Jaki rower kupić?

Zatem jaki rower kupić? Musisz dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i oczekiwania. Zastanów się, do czego będziesz go używał. Czy chcesz nim jedynie dojeżdżać do pracy czy masz zamiar zabierać go na górskie wycieczki, a może chcesz nim pokonać Tour de Pologne? Gdy już to wiesz, sprawdź w spośród jakich typów rowerów możesz wybierać.

Rower miejski

Jeśli nie lubisz stać w korkach to oczywiste jest, że decydujesz się na dwa kółka. Taki szosowy, rower miejski ma wygodne siedzisko i koła dostosowane do asfaltowych ulic i chodników z kostki brukowej. Rowery miejskie charakteryzuje lekka rama z obniżoną konstrukcją, dzięki której łatwiej na niego wsiąść i z niego zsiąść.

Rower górski, MTB

Rowery górskie MTB to „potężne maszyny” do pokonywania górskich, wymagających szlaków. Umożliwiają wyczynową jazdę po trudnych terenach. Posiadają szerokie opony z agresywnym bieżnikiem. Dlatego rower MTB jest idealny do tego typu aktywności, które można nazwać sportem wyczynowym. W rowerach górskich ważna jest odpowiednia amortyzacja i niezawodna przekładnia biegów. Nie chcesz przecież, żeby w takich trudnych warunkach spadł Ci łańcuch. W przeciwieństwie do rowerów miejskich są one cięższe i mają grubsze ramy.

Rowery trekkingowe

To świetny kompromis pomiędzy toporną i ciężką ramą rowerów górskich a miejskich rowerów szosowych. Dlatego niezależnie od ścieżek jakimi się poruszasz rower trekkingowy jest dobrą opcją do jazdy rekreacyjnej. Czasem Twoje ścieżki wiodą po szosie a czasem po żwirze, czy żużlu. Niezależnie czy są to proste, miejskie, parkowe czy leśne ścieżki to rowery typu trekkingowego sprawdzą się doskonale. Rowery trekkingowe ułatwiają rekreacyjną jazdę po wszystkich terenach.

Rowery crossowe

To rowery dla wymagających. Jeśli lubisz i jazdę wyczynową i jazdę po gładkich szosach, wybierz rower crossowy. To typ roweru, który zapewnia odpowiedni komfort jazdy w każdych warunkach. W rowerach crossowych montuje się wielobiegowe napędy i  koła z nieco szerszymi oponami niż w rowerach miejskich. Dlatego łatwo pokonują opory toczenia na każdej nawierzchni.
Sklep rowerowy Rowery Indiana
Jeśli już znasz swoje potrzeby, to bogatszy w wiedzę o typach rowerów udaj się do sklepu. Odwiedź sklep rowerowy Indiana, gdzie znajdziesz wiele modeli do jazdy w różnym terenie.

Tagi: , , , ,

Podobne wpisy

by
Poprzedni wpis Następny wpis