Mieszkania skandynawskich it girls

@historiskahem

Skandynawskie domy zachwycają nas nie od dziś. Kiedyś kojarzyły się przede wszystkim z wyrafinowanym minimalizmem. Ostatnio mieszkańcy północnych krajów równie często stawiają też na inne style. Jakimi meblami i dekoracjami lubią się otaczać? Spieszymy z odpowiedzią, zaglądając do wnętrz najpopularniejszych skandynawskich it girls. Są intrygujące, oryginalne i genialnie wpływają na samopoczucie. Warto się nimi zainspirować.  

Urządzamy mieszkanie jak dziewczyny ze Skandynawii 

Do modowych stolic świata dołączyły swego czasu skandynawskie metropolie. Warto kierować teraz ku nim wzrok. W klimatycznym Sztokholmie, Kopenhadze oraz Oslo nieustannie kreują się bowiem nowe intrygujące trendy. Ich mieszkanki to niewątpliwie jedne z najlepiej ubranych Europejek. Świetnie inspirować się nie tylko ich fenomenalnie skomponowanymi stylizacjami, czy urokliwymi makijażami, ale i domami. Jak mieszkają najbardziej stylowe it girls z tamtych stron świata? Na pewno zachwycająco i niebanalnie. 

Dziewczyny z malowniczej Skandynawii coraz częściej rezygnują z urządzania mieszkań wyłącznie w monochromatycznych tonacjach. Wydają się spragnione feerii barw, której przez większość roku nie dostarcza im niestety surowa północna natura. Zwracają się więc w stronę optymistycznego południa naszego kontynentu.

Topowe skandynawskie trendsetterki, takie jak Pernille Rosenkilde, Elsa Hosk, Hanna Stefansson, Lisa Olsson i Karo Dall są zdania, że wnętrza powinny być nie tylko szalenie przytulne, ale i energetyczne. Od dawna marzyły, aby budzić się w przestrzeniach, które dawałyby im kojące odprężenie i pozytywnie nastrajały je do życia. Postanowiły zrezygnować z pięknych domów w klimacie zen i otoczyć się konkretną dawką soczystych tonów. Ich ulubione kolory to słoneczne żółcienie, oranż, tropikalna zieleń, fuksja, błękit, szkarłat i indygo.

@historiskahem

Skandynawia: skarbnica intrygujących trendów

Na które supermodne estetyki uwielbiają teraz stawiać Skandynawki? Warto wiedzieć, że kochają styl określany mianem Memphis. Charakterystyczny i błyskawicznie zapadający w pamięć Memphis posiada włoskie korzenie. Jego pomysłodawcą był Ettore Sottsass, swoją drogą jedna z ikon XX wiecznego wzornictwa. To właśnie ten słynny włoski architekt, projektant mebli, ceramiki, a także oświetlenia postanowił w latach osiemdziesiątych wprowadzić do wnętrz energetyczne barwy oraz niezwykłe obłe, jak i falujące kształty.

Kolejną estetyką, do której mają słabość Dunki, Szwedki i Norweżki, jest styl retro. Uwielbiają otaczać się niebanalnymi i jedynymi w swoim rodzaju przedmiotami z duszą. Chętnie buszują po targach staroci i antykwariatach. Poszukują w nich głównie modeli mebli z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Kolekcjonują zabytkowe szkło, ceramikę i tekstylia. Ponadto Skandynawki cenią też eklektyczne wnętrza z artystycznym zacięciem. Odważnie miksują na pozór niezbyt pasujące do siebie style. Są w tym prawdziwymi mistrzyniami.  

@yourcolourfulhome
Tagi: , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis