Mieszkanie w paryskim stylu

@parisianvibe

Paryskie wnętrza zachwycają. To bardzo charakterystyczna estetyka – nieszablonowa, ponadczasowa, relaksująca, pełna niezobowiązującego szyku i romantyczna. Dzięki niej nasz dom zyska na charakterze i przytulności. 

Niezwykłe paryskie mieszkania

Ujmujący szczególną atmosferą i olśniewający zabytkami Paryż to miejsce jedyne w swoim rodzaju. Wiele osób uważa go za najpiękniejsze i za najbardziej inspirujące miasto świata. Bardzo trudno nie przyznać im racji i nie zakochać się we francuskiej stolicy. Paryż od niezliczonych dekad jest jedną ze światowych stolic sztuki i mody. Nieustannie kreuje się tam nowe trendy, które potem często zaczynają być określane mianem kultowych.

Paryżankami warto zainspirować się jednak nie tylko kompletując garderobę, czy wybierając się na wystawy. Jeżeli zamierzamy zabrać się za odświeżenie mieszkania i nie wiemy, w jaką estetykę celować, weźmy za wzór typowo francuski styl urządzania wnętrz. 

@parisianvibe

Ulubiona kolorystyka mieszkańców Paryża

Mieszkańcy Paryża mają swoje sprytne sposoby na tworzenie przestrzeni mieszkalnych, które nie tylko zachwycają elegancją, ale w których doskonale można regenerować ciało, jak i umysł. Salon, czy sypialnia w paryskim stylu to prawdziwa oaza spokoju. Sekret tkwi przede wszystkim w zastosowaniu odpowiedniej kolorystyki. Otóż ogromna liczba paryskich mieszkań została urządzona w odprężającej jasnej gamie. Ściany, meble, tkaniny i dekoracyjne gadżety, takie jak świeczniki, czy świece, w dużej mierze mają ton beżowy, biały, rozbielony karmelowy, śmietankowy oraz gołębioszary. Ich połączenie zapewnia wyrafinowany efekt wnętrzarskiej promienności.

Paryżanie mają doskonałe wyczucie koloru. Świetnie wiedzą, kiedy należy nie psuć jednolitej kolorystycznej kompozycji, a kiedy urozmaicić ją jakąś intensywną barwą. Wspomnianą świetlistą paletę przełamują więc niekiedy karminem, burgundem, szmaragdową zielenią, chłodnym różem, oliwkowym, czy musztardowym. 

@parisianvibe

Oryginalna paryska estetyka: meble, dekoracje i detale

Mieszkania w paryskim stylu mają tak szczególny wygląd ze względu na to, że pojawiają się w nich meble i dodatki pochodzące z różnych epok. Choć na pierwszy rzut oka do siebie nie pasują, dodają wnętrzu oryginalności i niezwykłego sznytu. Paryski eklektyzm nie ma sobie równych. Przedpokój, salon, łazienka i sypialnia zawsze zyskują kilka niebanalnych detali rodem z lat sześćdziesiątych, siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, które ciekawie wyglądają zestawione ze współczesnym nowoczesnym wzornictwem.

Nie można nie wspomnieć również o typowo paryskich dekoracjach. Należą do nich między innymi zabytkowe lustra w rzeźbionych złoconych ramach, stare książki, szkło artystyczne, intrygująco wyglądające obrazy i niewielkie rzeźby, a także ceramika.

Dekoracyjne detale powinny mieć w sobie duszę. Aby je zdobyć, koniecznie zacznijmy regularnie bywać na pchlich targach, czy w antykwariatach, gdzie można znaleźć prawdziwe perełki. Kolejny ważny typowo paryski detal to piękne bukiety kwiatów. Romantyczni mieszkańcy Paryża kupują je nie tylko na specjalne okazje.

@parisianvibe
Tagi: , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis