Na co zwrócić uwagę, kupując bokserki męskie?

Przykładamy dużą wagę do tego, by nasze stylizacje codzienne i odświętne były dobrze skomponowane. Szukamy ubrań, które są dobrej jakości, mają modny krój i dobrze współgrają z pozostałymi elementami garderoby. Z równą dbałością powinniśmy podchodzić do wyboru bielizny.

Zakupu bielizny nie traktujemy w taki sposób, jak innych ubrań i nie przyglądamy się bardzo dokładnie temu, co kupujemy, a to wielki błąd. Co prawda bielizny nie widać, ale to ona ma bezpośredni kontakt z naszą skórą. Na co powinniśmy spojrzeć przed zakupem, by nabyć to, w czym będziemy czuć się komfortowo i co będzie służyć naszemu zdrowiu?

Najpierw weryfikujemy skład

Przeglądając bokserki męskie, w pierwszej kolejności musimy spojrzeć na to, z czego je uszyto. Nawiązując do tego, co było wcześniej – bielizna ma kontakt ze skórą, a więc nie możemy pozwolić sobie na to, by zakładać coś, co wywoła podrażnienia. Tak mogłoby się stać w przypadku modeli z tworzyw syntetycznych barwionych przy tym preparatami sprzyjającymi alergiom. Taka bielizna nie oddycha, co po paru godzinach byłoby uciążliwe. Skóra się poci, przegrzewa i może pojawić się zaczerwienienie.

Aby tego uniknąć, stawiajmy na materiały przewiewne i naturalne. Idealne będą bawełniane bokserki męskie bądź te uszyte z bambusa. Obie te tkaniny są higroskopijne, pochłaniają więc wilgoć, są miękkie i przyjemne dla skóry, pozwalają jej oddychać i są hipoalergiczne.

Dopasowany rozmiar to klucz do wygody

Drugą istotną sprawą jest rozmiar. Każdy producent może mieć nieco inną tabelę rozmiarów, dlatego przed zakupem powinniśmy się zmierzyć. Nasze bokserki muszą dobrze przylegać do ciała, ale nie mogą go opinać. Gdybyśmy nosili je w zbyt dużym rozmiarze, to nieustannie by się zsuwały, pojawiałyby się marszczenia, a ciągłe poprawianie byłoby uciążliwe. Natomiast kiedy bielizna jest za ciasna, to pogarsza krążenie, uciska i może prowadzić do różnych chorób. A część specjalistów podkreśla, że ma to również wpływ na obniżenie płodności. Wygodne i zarazem praktyczne są bokserki wzmocnione dodatkową odrębną gumą w pasie. Doskonale utrzymują bieliznę w odpowiednim miejscu i nie trzeba się obawiać, że będzie się zsuwać.

Bokserki luźne czy dopasowane?

Wśród dostępnych na rynku modeli znajdziemy bokserki przylegające do ciała i luźne, które z nich wybrać? W wielu przypadkach zależy to od naszych upodobań i stylu. Jeśli na co dzień chodzimy w luźnych spodniach jeansowych, czy dresowych, nic nie stoi na przeszkodzie, by nasza bielizna też była luźniejsza. Jednak jeśli szukamy czegoś do garnituru bądź do węższych modeli spodni, skupmy się na bokserkach dopasowanych. Wtedy też dobre są bawełniane modele z niewielką domieszką elastanu. Nie będą się odznaczać na spodniach, staną się drugą skórą, a przy tym zachowują wszystkie właściwości bawełny, na których nam zależy. W wielu codziennych stylizacjach mamy dużą dowolność w przypadku kolorów i wzorów, ale przy jasnych spodniach bądź garniturze pozostańmy przy klasycznych propozycjach – dobra bielizna to taka, której nie widać.

Tagi: ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis