Najmodniejsze kolory ścian

@lisannevandeklift

Lato to idealny czas na kosmetyczne poprawki lub całkowite odświeżenie naszego domu. Ale jeśli burzenie ścian nie jest częścią naszych planów, nadanie przestrzeni nowego wyglądu za pomocą warstwy świeżej farby jest najlepszym i najszybszym sposobem, aby nadać zupełnie nowego charakteru naszym wnętrzom. Jakie kolory zdaniem ekspertów będą najmodniejsze w tym roku?

@zimtschnecke_1980

Barwinek niebieski

Odcienie barwinkowego błękitu będą w tym roku głównym tematem przy wyborze koloru ścian. Ten kolor doskonale uzupełni istniejące trendy kolorystyczne, które były popularne w zeszłym roku, takie jak odcienie rdzy i odcienie zieleni. Dzięki temu bez wysiłku nadamy staremu wystrojowi zupełnie nowe oblicze.

October Mist

Przygaszona zieleń o nazwie October Mist, to wyglądająca niczym liście szałwii barwa uzupełniająca najmodniejsze aranżacje. Wszechstronny odcień jest częścią palety trendów kolorystycznych 2022, która obejmuje podstawowe odcienie, pastele i odcienie botaniczne. Ponieważ przestrzenie w naszych domach wciąż ewoluują, odkrywamy więcej możliwości wyrażania naszej indywidualności i wykorzystywania siły koloru do projektowania środowisk, które służą różnym funkcjom i stylom. October Mist odzwierciedla harmonię naturalnych kolorów, jednocześnie inspirując do tworzenia unikalnych kombinacji barw.

@a_mami_home

Evergreen Fog

Evergreen Fog to wyrafinowane połączenie kolorów dla przestrzeni, w których pragniemy subtelnego, a jednocześnie oszałamiającego i wyrazistego odcienia. Evergreen Fog inspiruje nas do rozpoczęcia od nowa i jest doskonałym wyborem do nowoczesnych i surowych wnętrz.

Veri Peri

Wkraczając w świat bezprecedensowych zmian, tegoroczny wybór PANTONE  Very Peri przynosi nowatorską perspektywę. Ten wyjątkowy kolor łączy w sobie cechy niebieskiego, a jednocześnie posiada fioletowy akcent. Very Peri prezentuje żwawe, radosne nastawienie i dynamiczną prezencję, która zachęca do odważnej kreatywności i twórczej ekspresji. To jeden z najmodniejszych kolorów tego roku, który z pewnością skutecznie odświeży i ożywi nasze wnętrze.

@huizedop

Głęboka czerń

Choć odcienie głębokich grafitów i czerni na ścianach mogą początkowo wydawać nam się zbyt odważne, nic bardziej mylnego. To doskonałe barwy, które wyglądają świetnie nawet w małych pomieszczeniach. Dodają głębi i nastrojowego klimatu. Sprawdzą się świetnie w salonach, gabinetach lub korytarzach – szczególnie jako tło dla miedzianych, srebrnych i złotych regałów, ram, dekoracji.

@lisannevandeklift

Ziemiste i żywe barwy

Trendy w zakresie kolorów ścian w tym roku podzielą się na dwa odrębne obozy. Dla tych, którzy szukają ukojenia w naturze i wybierają ziemiste, organiczne odcienie doskonale sprawdzą się odcienie oliwkowej zieleni, piaskowych beżach i glinianych odcieniach terakoty. Ten rodzaj pustynnej palety zawsze wygląda luksusowo i przytulnie, czy to na ścianach, czy na tekstyliach. Z drugiej strony wiele osób skłania się ku żywym, energetyzującym i ekscytującym odcieniom, które były popularne w latach 50. Tego roku wyrazisty kolor odgrywa ogromną rolę nie tylko we wnętrzarskich, ale i w modowych trendach. Żywe odcienie na ścianach połączone z równie fantazyjnymi dekoracjami stworzą unikatowe połączenie nowoczesności ze stylem retro.

@homestylepassion

Naturalne ciepło

Jasne, neutralne kolory w ciepłym odcieniu od lat nie wychodzą z mody. Mimo swojej delikatności te kolory dodają wspaniałej ponadczasowej głębi i charakteru. W połączeniu z ciepłym drewnem, teksturowymi tkaninami i naturalną zielenią roślin nasze wnętrze nabierze wyjątkowego stylu.

Odcienie Aqua

Zielenie, turkusy, błękity, granaty i cała gama morskich odcieni niczym z pawiego ogona, to kolory, które wkradają się do najlepszych projektów i są uwielbiane przez projektantów w 2022 roku. Dzięki zmysłowym roślinom, odważnym grafikom i aksamitnym bogatym fakturom, łączymy całość w jeden, unikatowy styl: wiekowa, elegancka i jednocześnie nowoczesna prostota.

@a_mami_home

Gołębia szarość

Bardzo popularnym i jednym z bardziej uniwersalnych kolorów farby jest gołębia szarość. Jest to wyrafinowane ulepszenie tradycyjnego, płaskiego odcienia szarości, które może nadać pomieszczeniu wiele głębi. Ten unikalny odcień dzięki złudzeniu niemal perłowej poświaty będzie wspaniale ożywał na ścianach i zmieniał się w zależności od rodzaju i intensywności światła.

Stonowane palety

W tym roku niezwykle modne są także stonowane palety wykończeń gipsowych i wapiennych. Limewash to technika malowania, która tworzy na ścianach ciepły i teksturowy efekt. Łączy europejskie wyrafinowanie z organicznym efektem naturalnym. Doskonałym uzupełnieniem takiego wnętrza będą naturalne tekstylia oraz połączenie drewna i szkła.

Tagi: , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis