Najnowsze trendy z Paryża

@valentino

Niedawno odbyło się jedno z najważniejszych świąt mody, czyli Paris Fashion Week. Do stolicy Francji tłumnie zjechały się sławy z całego świata. W Mieście Świateł pojawili się legendarni kreatorzy, najbardziej cenieni dziennikarze modowi i styliści, a także aktorska śmietanka Hollywood. Przyglądając się pokazom, jak i ich strojom można było wyłapać mnóstwo intrygujących trendów. To właśnie one będą królowały przez kolejne miesiące. 

Paryski Tydzień Mody 2024

Tegoroczny Paryski Tydzień Mody otworzył pokaz legendarnej marki Schiaparelli. Założony w 1927 roku dom mody przeżywa właśnie renesans pod skrzydłami dyrektora kreatywnego Daniela Roseberry’ego. Nic dziwnego, że fani mody z niecierpliwością czekali na zaznajomienie się z jego nową kolekcją. Marka słynąca z niestandardowych, intrygujących rozwiązań i baśniowego charakteru znów oczarowała publiczność. Najnowsze kreacje Schiaparelli są zainspirowane astrologią. Poza niesztampowością mają w sobie również niemało tajemniczości i magnetyzmu.

Kolejnym hitem Paryskiego Tygodnia Mody okazał się pokaz Chanel oraz Valentino. U Chanel królowała ponadczasowa elegancja podkręcona nonszalancją. Czuwająca nad marką Virginie Viard, czyli następczyni Karla Lagerfelda nie zrezygnowała z wielkich ilości żakietów będących znakiem rozpoznawczym domu mody. Charakterystyczne marynarki chanelki, jak i spódnice w wiosenno-letniej kolekcji zostały podane w elektryzującym hippisowskim tonie. Zaskakujący zwrot ku tej estetyce okazał się strzałem w dziesiątkę.

Utalentowany Pierpaolo Piccioli stojący na czele Valentino, tym razem postawił na inspiracje strojami noszonymi kiedyś przez rzymską bohemę, jak i przez przedstawicielki arystokracji. Okazało się to fenomenalną mieszanką. Najnowsza kolekcja Włocha to pochwała nieposkromionej wyobraźni – wyznacza zupełnie nowe szlaki w modzie. Punktami kulminacyjnymi pokazu Valentino były cekinowe sukienki z rozkloszowanymi dołami, bajecznie kolorowe spodnie palazzo, a także okazałe bluzki oraz spódnice przypominające fakturą płatki kwiatów.

@schiaparelli

Topowe trendy, które zdominują kolejne miesiące

Równie dużym zainteresowaniem co pokazy wspomnianych marek cieszyły się gwiazdy, które na nie przybyły. Furorę zrobiły na nich cztery osoby – Jennifer Lopez, Rihanna, Kylie Jenner i Zendaya. Każda z nich zaprezentowała stylizacje w utrzymane w godnych zapamiętania estetykach. To one zdominują nadchodzące miesiące. 

Pierwszy trend to elegancja w sportowym ujęciu. Jego mistrzynią jest Rihanna. Wzorujmy się na niej, nosząc klasyczne żakiety i dopasowane do nich ołówkowe spódnice uszyte z materiałów charakterystycznych dla odzieży sportowej. To niebanalny chwyt, który zapewnia fantastyczny efekt.

Kolejnym ciekawym trendem są porcelanowe total looki. Wielką słabość ma do nich Kylie Jenner. Szlachetny porcelanowy ton jest jedną z barw, na które zapanuje szał. Oceniając kreacje Zendayi, można stwierdzić, że w modzie będzie obowiązywał też futurystyczny szyk. Looki Jennifer Lopez zwiastują natomiast czasy dla romantycznych kreacji z potężną dawką seksapilu.  

@schiaparelli
Tagi: , , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis