Narożniki z pufami. Komplety, na których się nie zawiedziesz

Decydując się na nowy wystrój domu, pragniemy wszystkie elementy wybrać w taki sposób, aby idealnie ze sobą współgrały. Jest to szczególnie ważne w pomieszczeniach reprezentacyjnych, w których sami będziemy spędzać wiele czasu i do których zaprosimy swoich gości. Salon i jadalnia stoją więc na pierwszym miejscu podczas urządzania domu tak, aby prezentował się nienagannie. Z czego zatem warto skorzystać?

Narożniki do salonu i jadalni

Salon jest miejscem przeznaczonym do wypoczynku, dlatego wydaje się wręcz oczywiste, iż musi znaleźć się w nim odpowiednie miejsce do siedzenia lub leżenia. Jest nim zazwyczaj sofa o prostym lub narożnym kształcie. Jej powiększonym wariantem może być także sofa w kształcie litery U, stanowiąca idealne miejsce dla całej rodziny.

Warto również zastanowić się nad możliwością wykorzystania narożnika w jadalni. W końcu nie raz zdarza się, iż kiedy w domu odbywa się większe spotkanie gości, niektórzy z nich odchodzą od stołu wcześniej albo wolą poczekać na kolejne dania na wygodniejszym miejscu niż twarde krzesło. Właśnie w takich przypadkach narożnik stojący w jadalni sprawdzi się idealnie, dlatego takie jego wykorzystanie powinno zostać przemyślane już na etapie projektowania poszczególnych wnętrz.

Dlaczego warto wybrać narożnik z pufami?

Jednym z zestawów, który jest oferowany do salonu lub jadalni, jest narożnik z pufami. Bez wątpienia należy on do tych rodzajów mebli, na które warto zwrócić uwagę, gdyż stanowi idealnie wykończony komplet, do którego być może nie będzie już trzeba niczego więcej dobierać.

Narożniki z pufami wyposażone są często w specjalnie przygotowaną szerszą część, pod którą można umieścić pufy, kiedy nie są potrzebne. Jednocześnie część ta może spokojnie pełnić funkcję podręcznej półeczki, niezależnie od tego, czy wykonana jest w drewnie, czy tapicerowana.

Z kolei kiedy pufy są wykorzystywane, wystarczy łatwo wysunąć je spod półki, by uzyskać do nich dostęp. Mogą posłużyć jako dodatkowe miejsce do siedzenia zwłaszcza podczas dużych spotkań rodzinnych, kiedy będą stanowiły alternatywę dla foteli. Z kolei dla osób, które lubią podpierać o coś nogi, przydadzą się podczas codziennego korzystania z narożnika.

Dlaczego pufa jest lepsza niż fotel?

Decydując się na zakup dużego narożnika, bez najmniejszego problemu można pomieścić na nim wszystkich domowników w swobodnych i komfortowych warunkach. Dodatkowo ustawione fotele, zwłaszcza duże i głębokie, nie pasują do nowoczesnych mieszkań i nie są w nich do końca potrzebne, skoro wykorzystywana będzie przede wszystkim sofa. Fotele są mało mobilne, w przeciwieństwie do puf, które mogą pełnić wiele funkcji, od tymczasowego siedziska, aż po podpórkę na nogi. Są przy tym lekkie, małe i łatwe do schowania albo przesunięcia, kiedy tylko przestają być wykorzystywane. Dlatego właśnie stanowią lepszą alternatywę niż klasyczne fotele.

Tagi: , , ,

Podobne wpisy

by
Poprzedni wpis Następny wpis