Nowoczesna łazienka: inspirujące pomysły na modny wystrój w Twojej strefie relaksu

nowoczesna-lazienka-inspirujace-pomysly-na-modny-wystroj-w-twojej-strefie-relaksu

Łazienka to ważne pomieszczenie w każdym domu. To miejsce, w którym nie tylko dbamy o higienę osobistą, lecz rozpoczynamy i kończymy nasz dzień. Od naszego komfortu i relaksu zależy, czy będzie on udany. Warto zastanowić się nad taką aranżacją tego miejsca, jaka będzie odpowiadała naszym potrzebom estetycznym i oczekiwaniom praktycznym. Musimy rozważyć nasze preferencje, by wybrać wystrój, w jakim będziemy się dobrze czuć. Jest to jedne z najtrudniejszych do urządzenia pomieszczeń. Mała przestrzeń, na której musi być połączona funkcja dekoracyjna z użytkową.

Aranżacja małej łazienki

Mała łazienka również może być urządzona w sposób funkcjonalny i stylowy. Niewielką powierzchnię trzeba maksymalnie wykorzystać, głównym celem jest rozświetlenie i optyczne powiększenie łazienki. Z tego powodu odpowiednie będą pastelowe kolory mebli i płytek łazienkowych. Inspiracji możemy szukać na stronie: płytki łazienkowe. Sprawdzą się płytki o gładkiej powierzchni i jednolitym jasnym kolorze. W małej łazience kolor możemy wprowadzić za pomocą różnych dodatków takich jak: dywanik, akcesoria łazienkowe, koszyki na kosmetyki. Jeżeli zależy nam na dekorze na ścianach, zdecydujmy się na jedną ścianę, na której położymy akcent kolorystyczny w postaci ozdobnych barwnych kafelków. W małej łazience zdecydowanie lepiej sprawdzi się kabina prysznicowa lub zasłona szklana niż masywna wanna, która zajmuje za dużo cennego miejsca. Szafki najlepiej wybierać takie, które spełniają wiele funkcji np. z frontami lustrzanymi.

Pomysły na modną łazienkę

Gdy mamy do dyspozycji dużą przestrzeń, to posiadamy pełną swobodę w wyborze dodatków, stylów. Możemy puścić wodze wyobraźni. Mamy do dyspozycji mnogość kolorów i wzorów płytek łazienkowych. Jeżeli najdzie nas taka ochota, możemy postawić nawet na czarną glazurę. Najlepszy efekt jednak osiągniemy, kładąc ją tylko na jedną lub dwie ściany jako bazę kolorystyczną. Reszta może utrzymana w  intensywnych barwach jako akcent. Od nas zależy decyzja, czy się zdecydujemy na to rozwiązanie. Czy czarne płytki podłogowe to dobre rozwiązanie?

Innym pomysłem jest utrzymanie całej łazienki w drewnie. Zyskuje to coraz większą popularność. Ten materiał wprowadza ciepło, przytulność jednocześnie będąc nowoczesnym designem. Łazienka z wykorzystaniem płytek heksagonalnym również robi wrażenie, osiągniemy ciekawe efekty. Nadają one głębi pomieszczeniu. Możemy łączyć elementy, tworząc autorskie wzory.

Płytki łazienkowe 3D to nowość na rynku. Posiadają różne kształty, co daje mnóstwo możliwości ich aranżacji. Mogą być oryginalnym wykończeniem wybranej części pomieszczenia, gdyż są efektowne i bardzo przykuwają uwagę.

Płytki marmurowe to z kolei elegancka propozycja dla miłośników ponadczasowej klasyki. Pasują do wszystkich wnętrz, ale najefektowniej prezentują się w większych łazienkach. Nadają efekt ekskluzywnego apartamentu i są doskonałym tłem dla kolorowych dodatków ożywiających wnętrze.

Płytki łazienkowe typu patchwork to propozycja dla indywidualistów. Pozwalają stworzyć niebanalną i oryginalną kompozycję. Mnogość wzorów i kolorów dają niemal nieograniczone możliwości ich zestawiania ze sobą. Możemy postawić zarówno na stonowaną kolorystykę, jak i zaszaleć oraz zestawić elementy różnej barwy i wzorów, tworząc totalny kolorowy kontrolowany chaos.

Tagi: ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis