Nowoczesne wyposażenie łazienki – na co warto postawić?

Materiałów, które pozwalają urządzić stylową łazienkę, jest na rynku wiele. Różnią się one między sobą designem, jakością wykonania i oczywiście funkcjonalnością. A to, na jakie wyposażenie i elementy wykończenia się zdecydujemy, będzie wyznaczać design całej łazienki. Na co postawić, kiedy chcemy, aby była ona urządzona w stylu nowoczesnego minimalizmu?

A jak armatura łazienkowa – nowocześnie, stylowo i ekologicznie

Armatura łazienkowa to elementy wyposażenia, które najbardziej są narażone na zabrudzenia osadami i uszkodzenie. Jakby nie było z baterii umywalkowych, wannowych czy prysznicowych, korzystamy każdego dnia, nawet po kilkanaście i więcej razy. Dlatego jakość ich wykonania, będzie równoznaczna z ich trwałością. Warto mieć to na uwadze, bo czasami z pozoru droższe produkty okazują się dużo tańsze w użytkowaniu!

Poza tym armatura łazienkowa jest niezwykle istotnym akcentem wystroju. To ona podkreśla wybrany styl łazienki. Doskonałym przykładem armatury łazienkowej w nowoczesnym a równocześnie minimalistycznym stylu, która odznacza się wysoką funkcjonalnością i rozwiązaniami, pozwalającymi na ekologiczne zużycie wody, są produkty marki Grohe – zwłaszcza te z kolekcji Euphoria oraz Eurocube.

C jak ceramika do łazienki – miski wiszące

Kolejnym istotnym elementem aranżacji nowoczesnej łazienki jest oczywiście ceramika, czyli umywalki, wanny oraz miski WC. Wannę czy umywalkę można dobrać na późniejszym etapie urządzania łazienki. Jednak jeśli chodzi o muszle klozetowe, to decyzję należy podjąć już na samym początku – zwłaszcza jeśli zależy nam na rozwiązaniach naprawdę nowoczesnych, takich jak miska wisząca. Dlaczego już na bardzo wczesnym etapie trzeba rozważyć ten wybór?

Spowodowane jest to koniecznością montażu stelaża podtynkowego, do którego miska wisząca zostaje przymocowana. Takie rozwiązania wymaga często odpowiedniego rozplanowania całej instalacji, zwłaszcza w przypadku mniejszych łazienek. W łazienkach stawiających na minimalizm i funkcjonalność, miski wiszące są elementem niezastąpionym. Ukrycie elementów hydraulicznych pod tynkiem i brak połączenia muszli z podłogą ułatwia utrzymanie czystości w łazience i zapewnia jej nowoczesny oraz stylowy wygląd.

Co najważniejsze, oferta misek wiszących jest naprawdę bardzo duża. Różnią się one nie tylko jakością wykonania, ale także designem i rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Do wyboru mamy m.in.: miski wiszące z rantem lub miski wiszące bezrantowe czy miski podwieszane w kształcie okrągłym albo prostokątnym. Tak bogaty wybór pozwala dopasować miskę WC nie tylko pod kątem designu, ale także praktyczności i naszych indywidualnych upodobań.

P jak płytki łazienkowe – wielki format w akcji!

Nadal jednym z najchętniej wybieranych materiałów wykończeniowych łazienki są płytki ceramiczne i gresowe. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ nadają się one doskonale do pomieszczeń narażonych na wilgoć. A co najważniejsze, ich zróżnicowanie pod względem designu oraz rozmiarów, pozwala tworzyć wyjątkowe aranżacje.

Tym, co jest aktualnie na prawdziwym topie, są płytki wielkoformatowe, które idealnie sprawdzają się zarówno w aranżacjach klasycznych, jak i nowoczesnych. W przypadku mniejszych łazienek płytki wielkoformatowe pozwalają na ich optyczne powiększenie. Ciekawym rozwiązaniem dla nowoczesnych łazienek nastawionych na minimalizm są płytki wielkoformatowe rektyfikowane, które odznaczają się minimalną grubością fug.

Tagi: , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis