Nowy Rok – nowa przestrzeń!

@hommes.studio

Nadszedł nowy rok i być może nadszedł też czas, aby nasza przestrzeń przeszła generalny (lub nawet niewielki) remont. Od dodania większej ilości kolorów po sprzątanie – istnieje wiele różnych sposobów na rozpoczęcie 2023 roku z przytupem. Wykorzystując początek roku jako okazję do zmian, możemy całkowicie odświeżyć swój dom bez nadwyrężania budżetu. Oto kilka zaproponowanych przez projektantów wskazówek, które pomogą nam stylowo odhaczyć noworoczne postanowienia.

@imgur.com

Przearanżuj obecny wystrój

Odświeżenie przestrzeni może być tak proste, jak szybka zmiana wystroju, który już istnieje. Zaskakująco łatwo tchnąć nowe życie, po prostu zmieniając ustawienie mebli i na nowo aranżując akcesoria.  Możemy nawet wprowadzić rotację sezonową, aby nasze wnętrze reagowało na cieplejsze i chłodniejsze miesiące.

@cotemaison.fr

Dodaj kolor

Po zmianie wystroju dobrym pomysłem może być dodanie odrobiny koloru do naszego wnętrza, nawet jeśli preferujemy bardziej minimalistyczny wystrój. Choć żywy kolor sprawdzi się bardziej dla odważniejszych gustów, warto pamiętać, że wprowadzenie żywego koloru może skutecznie podnieść nas na duchu. Jaśniejsze kolory, takie jak różany róż, przewiewny błękit, słoneczna żółć, szmaragd, fiolet i przypalona pomarańcza, natychmiast poprawiają nastrój – szczególnie w stylowym połączeniu z graficznymi kwiatowymi wzorami i meblami przypominającymi chmury.

@pinterest.com

Minimalizm inaczej

Minimalistyczny wystrój był popularnym sposobem projektowania w ciągu minionej dekady, ale podejście w 2023 do bardziej powściągliwego projektu wprowadza ekscytujące kolory i wzory. Nacisk kładziony jest na wciągające kolory i piękno złożonych, ustrukturyzowanych wzorów występujących w naturze w połączeniu z luksusowymi teksturami, takimi jak aksamit i jedwab, meble o przesadnie zakrzywionych sylwetkach, sztuka abstrakcyjna i elementy dekoracyjne o organicznych kształtach.

@lifeidesign.com

Zorganizuj się (bardziej)

Dla wielu z nas generalne porządki stają się noworoczną koniecznością. Zidentyfikowanie części domu, w której panuje największy bałagan (od szuflady na skarpetki do przedpokoju), może pomóc w ustaleniu, które obszary mogą wymagać lekkiego odświeżenia, bądź remontu. Częścią planu tworzenia lepszych nawyków organizacyjnych może być porzucenie wszystkiego, co już nie pasuje do naszej przestrzeni – lub do nas samych. Takie porządki przysłużą się nie tylko naszemu wnętrzu.

@charlotte.axios.com

Rozwiązania przyjazne środowisku

Stańmy się przyjaźni dla środowiska, dodając więcej zrównoważonych rozwiązań w swoim domu w tym roku. Jednym z największych sposobów, w jaki możemy zmniejszyć nasz ślad, jest świadome unikanie „szybkich mebli”, które często lądują na wysypiskach śmieci. Starajmy się wybierać meble wysokiej jakości, które nie tylko posłużą nam przez wiele lat, ale także z łatwością będziemy mogli nadać im nowe życie.

@littlebigbell.com

Przestrzeń, która wspiera nasze cele

Wielu z nas tworzy cele i listy rzeczy, które chcemy osiągnąć w nowym roku. Strategiczne zaplanowanie przestrzeni może nam pomóc w realizacji tych celów. Jeśli naszym postanowieniem noworocznym jest wydajniejsza praca, lepsze gotowanie lub więcej ćwiczeń fizycznych, spójrzmy na swój dom i zastanówmy się, jak możemy go przearanżować. Uporządkujmy swoje szafki kuchenne, aby gotowanie stało się mniej gorączkowym bałaganem i dostarczało nam więcej zabawy. Przeprojektujmy lub stwórzmy dedykowane miejsce pracy, aby osiągnąć cele w domowym biurze lub sprytne miejsce do przechowywania, aby mieć łatwy dostęp do sprzętu do ćwiczeń. W końcu bycie autentycznym wobec siebie to sposób, w jaki tworzymy zmiany, które się utrzymują. Rok 2023 namawia, aby przy projekcie wnętrza nie kierować się trendami, a zamiast tego szukać stylów najlepiej odzwierciedlających to, kto żyje w tych czterech ścianach.

Tagi: , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis