Nowy rok w nowym stylu. Sposoby na błyskawiczną metamorfozę garderoby

@styleonnet

Styczeń to zazwyczaj czas wielkich zmian, pomimo tego, że do końca zimy na dobrą sprawę jeszcze bardzo długo. Nastanie początku nowego roku wiąże się bowiem u niemal każdej z nas ze stworzeniem dłuższej, czy krótszej listy noworocznych postanowień. Ten czas w roku można zatem określić mianem czasu wielkich zmian, naturalnie na znacznie lepsze.

Planujemy więc mnóstwo rzeczy, począwszy od natychmiastowego przejścia na nową dietę odchudzającą, wykupienia karnetu na siłownię z postanowieniem, że będziemy się na niej pojawiać znacznie częściej niż raz w miesiącu, nowych kierunków podróży, w które w 2020 roku musimy koniecznie odbyć, czy wdrożenia nielekkiej pracy nad niedoskonałościami naszych charakterów. Często myślimy też o zmianach w image’u. W jaki sposób nieco odświeżyć swój wygląd w błyskawiczny sposób i nie nadszarpnąć przy tym zanadto portfela?

Pozwól sobie na odrobinę szaleństwa

Do styczniowych wizualnych metamorfoz niejedna z nas podchodzi z większą niż mamy to w swym zwyczaju pasją. Na pewno wielką zachętą są do tego propozycje stylistów, którzy na początek roku jako najmodniejsze typują te style ubierania się, jaki można określić jako nieco nonszalanckie. Nawet jeśli nasz styl można określić jako bezpieczną, bardzo klasyczną elegancje, warto pozwolić sobie na wprowadzenie niewielkich, aczkolwiek jak najbardziej znaczących modyfikacji w odzieżowych wyborach. Ot, z okazji nastania nowego roku pozwólmy sobie na przyjemną odrobinę szaleństwa.

Jak wprowadzić ją do swojej garderoby, nie musząc wybierać się na ekstremalne zakupy? W gruncie rzeczy możemy zdecydować się na zakup zaledwie kilku rzeczy, które dowolnie będą mogły być używane w rozmaitych stylizacyjnych kompilacjach. Fantastycznym pomysłem, na który zdecydowanie warto się odważyć, nawet jeśli jest się wyznawczynią minimalizmu, jest zaopatrzenie się w element odzieży, który będzie całkowicie obszyty cekinami.

Mimo że może wydać się to dla co poniektórych propozycją nazbyt ekscentryczną, to właśnie teraz nadszedł czas, by cekiny nosić bez jak najmniejszych obaw o dobry gust. Jak wiadomo, moda zatacza szerokie kręgi. Cekinowe ubrania, niegdyś rzecz jak najbardziej topowa, która przez dekady niestety była kojarzona przede wszystkim z kiczowatym blichtrem lat osiemdziesiątych, nieoczekiwanie znów wróciła do łask. Cekinowe spódnice, spodnie oraz sukienki są niepodważalnie jednym z największych hitów sezonu zimowego. Co więcej nosimy je nie tylko w wersji wieczorowej, ale włączamy również i do strojów dziennych, na przykład tworząc z nich kompilacje wraz z odzieżą sportową, na przykład bluzą i trampkami.

@mikutas

Magia dodatków

Nic tak świetnie nie nadaje całkowicie nowego wymiaru garderobie, która nieco się nam już opatrzyła, tak jak nowe dodatki. Sprawienie sobie nowej pary butów, torebki, czy też biżuterii zupełnie jak dotknięcie magicznej różdżki potrafi sprawić, że zaczniemy dostrzegać w noszonych już przez jakiś czas rzeczach nowy potencjał i znacznie bardziej je polubimy.

Nowy rok warto zacząć też i z bardzo przydatnym postanowieniem, które dotyczy odzieżowych zakupów. A więc, jeśli naszą domeną jest to, że zapędzamy się w szał zakupów, nabywając mnóstwo raczej niezbyt jakościowych rzeczy, które bardzo szybko się niszczą i nudzą bądź są przeczuwamy, że będziemy miały ochotę pokazać się w nich znikomą ilość razy, warto przemyśleć swój stosunek do modowych sprawunków. Nie na darmo przecież zwykło się mówić, że nazbyt oszczędny płaci dwa lub nawet trzy razy.

@peline_g

Jeżeli rozmyślamy o zakupie nowych butów, torebki, kolczyków, pierścionka, naszyjnika, czy też jakiegokolwiek innego dodatku, który przychodzi nam do głowy, podejmijmy przemyślaną decyzję. Wkroczmy w nowy życiowy etap, jakim jest styczeń w świetnym stylu, ale i jakością wykonania, które będzie gwarantem tego, że w naszej szafie pojawią się wysokogatunkowe klasyki. A klasyki mają przecież do siebie to, że cieszymy się nimi naprawdę długo. Taka postawa z pewnością przysłuży się naszej garderobie.

@aleksandraherman

Nowe uczesanie

Zmiana fryzury, którą nosiłyśmy przez długi czas i do której przywykło nasze otoczenie, można uznać za jedną z najszybszych, ale i najbardziej spektakularnych wizualnych metamorfoz, zwłaszcza wtedy, gdy decydujemy się na bardziej radykalne pomysły, jak na przykład przejście z długości do pasa aż do dziarskiego boba, czy też z platynowych blondynek nieoczekiwanie stajemy się rudowłosymi, czy brunetkami. Ten miesiąc to idealny moment na fryzjerskie decyzje, które z rozmaitych przyczyn zwykłyśmy odkładać przez dłuższy czas. Niech styczeń utoruje nam drogę do wszelkich intrygujących przeobrażeń, na które nie miałyśmy odwagi. Tak jak w przypadku niektórych elementów garderoby, nie obawiajmy się, że może zgubić nas zbytnie szaleństwo. I jeśli marzyłyśmy o zwariowanych różowych, czy seledynowych kosmykach, które tak chętnie noszone są przez najbardziej znane światowe trendsetterki podczas muzycznych festiwali, bezspornie zaistniały ku temu doskonałe okoliczności.

Jeśli nie mamy większej ochoty na aż taki radykalizm naszej fryzjerskiej przemiany, pomyślmy o odrobinę mniejszych, aczkolwiek wciąż bardzo istotnych przemianach. Jeżeli zwykle nosimy rozpuszczone włosy, zacznijmy od czasu do czasu spinać je tak, jak to zwykły robić Francuzki. Ułóżmy je w luźny kucyk i zepnijmy ozdobną klamrą. To w szalenie modnych ostatnimi czasy ozdobach do włosów może tkwić sedno interesujących zmian. Tym samym, gdy chcemy zachować swoją ulubioną fryzurę, ale równocześnie wprowadzić jakąś świeżość do swojego image’u, zdecydujmy się na zakup różnych akcesoriów do włosów, które będą miały szansę przyozdobić nasze włosy. Jeśli chodzi o styl podobnych ozdób, to im bardziej błyszcząco i barokowo, tym lepiej. W ozdobach do włosów jeszcze przez długie miesiące bezsprzecznie będą królowały spinki wysadzane cykoriami i perłami, czy też innymi równie okazałymi materiałami.

@scunci

Atrakcyjną odmianą, która sprawdzi się zarówno przy długich, jak i krótkich włosach będą również opaski, które śmiało można uznać za kolejny ze stylizacyjnych hitów tego sezonu. Podobnie jak cekinowe ubrania były szalenie popularne lata temu, a potem na lata zostały zapomniane przez świat mody. Dziś przeżywają swój renesans i pojawiają się w najbardziej wysmakowanych stylizacjach proponowanych przez najbardziej prestiżowe domy mody na świecie, jak i pozostałe firmy zajmujące się projektowaniem odzieży i wszelakich akcesoriów.

@reginaphalange
Tagi: , , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis