Nowy sezon, nowa paleta barw

@kittyandb.com

Gdy żegnamy się z zimową nostalgią, jako właściciele mieszkań i domorośli dekoratorzy z niecierpliwością oczekujemy nowego, świeżego wystroju, który przyniesie wiosna. Dla niektórych przyjęcie zmiany sezonowej może być tak proste, jak złożenie uroczego bukietu kwiatów lub dodanie nowych akcesoriów na kanapę. Ale dla tych, którzy naprawdę szukają odmiany, świeża warstwa farby na ścianach to odpowiednik wiosennych porządków. Chociaż wdrożenie tych zmian w życie może wymagać trochę więcej czasu i zaangażowania, odpowiedni odcień może całkowicie odmienić naszą przestrzeń z dnia na dzień. 

@houseandhome.com

Często wiosenne i pastelowe kolory pasują do siebie jak farba do pędzla – ale w tym sezonie chodzi o coś więcej niż rumiany róż i błękit nieba. Zdaniem ekspertów nabraliśmy pewności co do swojego gustu po spędzeniu dużej ilości czasu w domu podczas kwarantanny. Kolor staje się we wnętrzu nadrzędnym sposobem na odświeżenie przestrzeni bez większych inwestycji lub renowacji.

Tęczowy renesans w pełnym rozkwicie, uniwersalne neutralne i odważne kolory, od których nie można oderwać wzroku, to gra warta świeczki w tym sezonie. Tak wiele opcji, tak mało miejsca — od czego więc zacząć? W końcu wybór jednego koloru ze wszystkich próbek nie jest wcale łatwy. Chociaż piękno leży w oku patrzącego, światowi projektanci wnętrz dzielą się barwami, na które warto zwrócić uwagę. Od głębokich odcieni po jasne — na pewno znajdziemy kolor, który pokochamy nie tylko tej wiosny.

@stephenkentjohnson

Ziemiste zielenie

Bycie zielonym nigdy nie było łatwiejsze niż tej wiosny. Kiedy w 2020 roku wszedł w życie nakaz schronienia się w domach, biofilne odcienie, takie jak brązy i zielenie, w pewnym sensie zastępowały nam kontakt ze wspaniałą przyrodą, której tak wielu ludzi desperacko pragnęło. Trzy lata do przodu i zielone tony stały się ostoją wielu domów. Ale w tym sezonie nie mówimy tylko o starej zieleni. Królować będzie w szczególności omszały grynszpan i paprotkowa zieleń, które wyjdą na pierwszy plan.

@simonwatson

Terrakotowe czerwienie

Mówiąc o ofercie koła kolorów na świeżym powietrzu, nie należy lekceważyć stonowanych czerwieni, które także naturalnie występują w naturze. Rdzawe czerwienie, rdza, terakota, bursztyn, spalona sjena i tym podobne są ważną częścią naturalnego środowiska, które warto wprowadzić do wnętrza. Mają rzemieślniczą i wypaloną w słońcu jakość, która ogrzewa wnętrza przez cały rok i działa na nas terapeutycznie.

Jeśli chodzi o wystrój wnętrz, czerwień może wywołać wizje akcentującej ściany Biga w Seksie w wielkim mieście. Na szczęście wulkaniczne tony tego sezonu są znacznie mniej nasycone, dzięki czemu można je dopasować do różnych pomieszczeń. Bursztynowy blask jest kluczową barwą w tej palecie barw, nasycając wnętrza światłem słonecznym.

@ericpiasecki

Głęboki błękit

W równym stopniu uspokajający i chłodny, niebieski był stałym graczem na kole kolorów. Chociaż głęboki, dramatyczny marynarski gramat był historycznie oczywistym wyborem, projektanci jednogłośnie twierdzą, że spokojny błękit jest również bardzo ważny w tym sezonie. Chabrowy kolor o nazwie French Blue będzie modny w 2023 roku. To wyrafinowany, ale często subtelny sposób na przedstawienie koloru bez krzyku.

Dzięki zdolności przekraczania czasu i trendów jaśniejsze błękity można traktować jako barwy neutralne. Chociaż upiększenie wnętrza różnymi odcieniami lapisu i kobaltu może stworzyć spójną całość, ten modny odcień będzie szczególnie dobrze wyglądał z ciepłym drewnem, różami i nutami burgundu.

@kirkdavisswinehart

Subtelny lilak

Wiosna może być zawsze synonimem jasnych, przewiewnych pasteli, ale wiodąca paleta będzie wyglądać inaczej w tym roku. Pastele odchodzą od cukierkowych odcieni na rzecz bardziej subtelnego, wyrafinowanego kierunku. W tym sezonie tradycyjne róże i delikatne żółcie zwolnią miejsce eleganckiemu liliowemu.

Oczywiście nie będziemy jedyną osobą, która w tym sezonie poczuje, jak ogarnia ją lawendowa mgiełka: Digital Lavender został okrzyknięty kolorem roku 2023 — i nie bez powodu. To zmysłowy odcień, który łączy się z holistycznym dobrym samopoczuciem i optymizmem.

Tagi: , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis