Perfumy niszowe – jakie wybrać?

@cappuccinointheclouds.it

Zapach jest niezwykle istotną częścią naszej tożsamości. Komunikuje więcej niż słowa, nasze ubrania, czy nawet zachowanie. Skropieni ulubionym zapachem jesteśmy wyczuwalni przez otoczenie, które bez patrzenia na nas, ani bez rozmowy jest w stanie zbudować o nas swoje „pierwsze wrażenie„.  Węch to jeden z najdelikatniejszych, ale istotnych elementów ludzkiego doświadczenia zmysłowego – zapach może przywoływać pewne wspomnienia i budować określony klimat. Rozumiejąc to, znane domy mody nierozerwalnie wiążą zapachy ze swoimi markami. Snując bajeczną opowieść wokół danego zapachu, otwierają nam furtkę do magicznego świata, który ujawni przed nami swoje oblicze wraz z pierwszym pryśnięciem owych perfum. 

@frau-tonis-parfum.com

Jednak zanim naszym nosom ukazały się znane flagowe zapachy od Lancome, Dior’a, Versace, Toma Forda czy Paco Rabanne, istniały czyste perfumy, tworzone przez ekspertów specjalizujących się w wyczarowywaniu zapachów niszowych. Jeśli mamy ochotę na odrobinę olfaktorycznych wrażeń i chcemy mieć pewność, że nasz zapach nie będzie tak łatwo rozpoznawalny na ulicy – sięgnijmy po wyjątkowe perfumy niszowe! 

Niszowy – czyli jakie?

Perfumy niszowe to po prostu wyjątkowość –  w pełnym tego słowa znaczeniu. Niszowy, czyli wyjątkowy, niezwykły,  oryginalny i rzadki. Perfumy niszowe charakteryzuje to, że stosuje się w nich wyłącznie najlepsze substancje naturalne, często trudno dostępne, co sprawia, że nie znajdziemy ich tak łatwo na każdej półce w perfumerii. Zapachy niszowe często powstają w rodzinnych firmach o długiej tradycji perfumeryjnej, w której rzemiosło to jest przekazywane z pokolenia na pokolenie. Niewątpliwą wisienką na torcie jest fakt, że perfumy niszowe w zdecydowanej większości są zapachami unisex – czyli zapachami, które nie dzielą się na damskie i męskie, dzięki czemu mamy jeszcze większy wybór!

@behance.net

BYREDO

BYREDO to szwedzka marka perfum, która łączy w swoich flakonach unikalne odniesienia kulturowe z Azji Południowej. Założyciel Ben Gorham, pół Kanadyjczyk, pół Hindus, czerpie inspiracje z indyjskich korzeni swojej matki, tworząc charakterystyczne zapachy, które łączą Wschód i Zachód w jedną całość. BYREDO pozyskuje materiały do ​​swoich zapachów z całego świata, ale wszystkie ich produkty są ostatecznie wytwarzane i kompletowane ręcznie w Szwecji.

@whowhatwear.com

Maison Margiela Replica

Maison Margiela i jego kolekcja Replica to marka wysoko ceniona zarówno przez „perfumowy mainstream” oraz „poważnych” kolekcjonerów. Jazz Club to prawdopodobnie jeden z najlepszych jesiennych zapachów, jakie kiedykolwiek stworzono — obok innych jesienno-zimowych legend, takich jak Tobacco Vanille, czy By The Fireplace. Prace Maisona Margieli zawsze chwiały się w awangardzie, łamiąc wieloletnie zasady mody. Replica to kolejna próba zakłócenia branży. Choć robi to znacznie ciszej niż jej pierwotny dom mody, Replica bawiła się wszystkim, od prezentacji swoich zapachów po ich historie i wykonanie.

Repliki perfum przypominają apteczne słoiki z bawełnianymi etykietami, które odzwierciedlają metki na ubraniach. Same perfumy mają na celu „replikację” sytuacyjnych zapachów, z którymi wielu się utożsamia – np. budzenie się w świeżej pościeli, wycieczka na ciepłą i słoneczną plażę lub wejście do klubu jazzowego w zimową noc. Replica miała działać jak nasz osobisty odsyłacz do wspomnień.

@wattpad.com

Escentric Molecules

Escentric Molecules bardzo poważnie traktuje zarówno sztukę, jak i naukę projektowania zapachów. Zdeklarowany „buntownik” w świecie perfum, perfumiarz stojący za marką, Geza Schoen, stworzył Escentric Molecules po tym, jak doświadczył braku innowacji w głównym nurcie przemysłu perfumeryjnego. W 2006 roku niszowa marka perfum wprowadziła Escentric 01, wywołując fale w całej branży. Czemu? Escentric 01 został wykonany z niespotykanej dotąd 65% Iso E Super — syntetycznej cząsteczki aromatu powszechnie stosowanej w niewielkich ilościach w przemyśle perfumeryjnym. To radykalne posunięcie stworzyło jeden z najlepszych waniliowych zapachów, jakie widziała branża. Co więcej, perfumom przypisuje się zdolność do rozwijania się na każdej skórze w sposób indywidualny. Do dziś Escentric jest zapachem wywołującym zachwyt na całym świecie. 

@rosinaperfumery

Xerjoff

Perfumy Xerjoff z siedzibą w Turynie we Włoszech i wytwarzane w Grasse są najczęściej sprzedawane w Europie i na Bliskim Wschodzie. Pozostając wiernym duchowi luksusu, ich butelki są wyrzeźbione z kamienia kwarcowego, szkła Murano i innych szlachetnych materiałów, dzięki czemu wyglądają jak wyrzeźbione, malutkie dzieła sztuki.

 

Tagi: , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis