Planujesz zakup materaca sprężynowego? Porównaliśmy materace Hilding i Janpol

Planujesz zakup materaca sprężynowego? Porównaliśmy materace Hilding i Janpol

Materace sprężynowe są dostępne na rynku od wielu dziesięcioleci i mimo zmieniających się trendów, materiałów czy procesów wytwarzania, te dalej są dostępne i cieszą się niesłabnącą popularnością. Wśród wielu producentów oferujących różnego rodzaju materace, warto wyróżnić modele marki Hilding i Janpol, które wielokrotnie zostały doceniane zarówno przez klientów, jak i specjalistów. Czym się jednak wyróżniają i na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru? Sprawdź, co warto wiedzieć o materacach sprężynowych marki Hilding i Janpol.

Czym jest współczesny materac sprężynowy?

Przede wszystkim warto zacząć od tego, że współczesne materace sprężynowe powstają w nieco innym procesie technologicznym, niż te znane 20 czy nawet 30 lat temu. Dziś o tego typu konstrukcjach mówi się, że są to materace kieszeniowe, a to ze względu na rodzaj sprężyn i użytego łączenia pomiędzy nimi. Zamiast drutów postawiono na cienkie łączniki w formie kieszeni, które zostały wykonane z wytrzymałego materiału, a do tego poszczególne elementy umieszczono w specjalnych płóciennych przegródkach.

Dzięki temu każda sprężyna reaguje indywidualnie na ciężar, a co za tym idzie zapewnia lepsze podparcie dla mięśni, pozwalając im na odpoczynek i regenerację. Ciekawym rozwiązaniem w tym temacie jest materac kieszeniowy marki Janpol Nolli, który posiada rozlokowane na całej powierzchni strefy o różnych stopniach twardości, dzięki czemu ciało danej osoby idealnie przylega do powierzchni. Co więcej, jedna ze stron to blat, w środku którego znajdują się żelowe kapsułki, które znacznie podnoszą komfort użytkowania. Z kolei druga strona to blat Visco, który skutecznie zabezpiecza cały materac przed uszkodzeniami.

Materac sprężynowy marki Hilding i Janpol – jak wygląda wybór dla osoby podatnej na uczulenia?

Jedną z głównych rzeczy, na jakie patrzy użytkownik przy okazji wyboru materaca jest cena konkretnego modelu. Modele, do stworzenia których wykorzystano sprężyny są znacznie tańsze od tych piankowych, jednak nie ustępują im pod względem komfortu użytkowania czy jakości wykonania. Alergicy również znajdą wśród tego typu modeli coś dla siebie. Materace sprężynowe Hilding Makarena zostały wyposażone w gruby blat (grubość 4,5 cm) wykonany z naturalnego materiału, jakim jest lateks, dzięki czemu nie rozwijają się na nim bakterie, a użytkownik może mieć pewność, że dany egzemplarz sprawdzi się w każdych warunkach.

Dlatego właśnie model ten to materac polecany przez zdrowykregoslup.pl, na co wpływ miał też fakt użycia aż 500 sprężyn na m2, co pozwoliło na stworzenie aż 7 stref komfortu, które różnią się stopniem twardości. Oprócz tego użytkownik może też wpłynąć na tę kwestię, odwracając materac – po jednej stronie (tej z pianką lateksową) stopień twardości materaca to 5, a tam, gdzie znajduje się pianka Visco mowa o 3 punktach twardości w 10-stopniowej skali.

Na jaki ostatecznie materac sprężynowy warto się zdecydować?

Na jaki ostatecznie materac sprężynowy warto się zdecydować?

Wybór materaca sprężynowego nigdy nie jest łatwą kwestię i wpływa na niego wiele czynników, dlatego by wybrać ten właściwy warto uwzględnić indywidualne potrzeby. Marka Hilding oferuje wyspecjalizowane materace, a w przypadku modelu Makarena mowa o konstrukcji przeznaczonej dla osób hospitalizowanych i poddawanych rehabilitacji. Sprawdzi się ona również w zastosowaniach prywatnych, a dzięki wymiennemu pokrowcowi i możliwości prania w 60°C łatwo utrzymać go w czystości.

Tagi:
by
Poprzedni wpis Następny wpis