Pomysły na stylowy ślub w plenerze

@facibenifotografia

Piękny błękit nieba, dekoracje inspirowane naturą i para młoda w promieniach zachodzącego słońca… Tak często wyobrażamy sobie nasze przyjęcia weselne w plenerze, niestety w rzeczywistości wiele rzeczy może niespodziewanie pokrzyżować nam plany. Na co powinniśmy zwrócić uwagę planując romantyczny ślub pod gołym niebem? Jakie miejsce wybrać, aby wszystko poszło zgodnie z planem?

@modwedding.com

Bajeczna plaża

Być może od zawsze marzyłaś o ślubie na plaży, wybór miejsca jest dla Ciebie oczywisty, a oczami wyobraźni widzisz spokojne morze i was ślubujących sobie miłość. Śluby na plaży, choć często bardzo minimalistyczne są dość wymagające w przygotowaniu. Musimy zadbać o wynajęcie odpowiedniego wyposażenia, takiego jak krzesła, namioty, sprzęt gastronomiczny, zabezpieczenia dekoracji przed silnym wiatrem, a nawet wybrania odpowiedniej fryzury, która wytrzyma specyficzne warunki pogodowe.

Nie zniechęcajmy się jednak na starcie! Jeśli nie jesteśmy gotowi zająć się tym samodzielnie możemy powierzyć organizację takiego wydarzenia profesjonalistom. Możemy przejrzeć także ofertę różnych ośrodków i lokali – być może w ich ofercie mieści się organizacja wesel.

@tali__photography

Urocza winnica

Z roku na rok coraz większą popularnością przy organizowaniu wesel cieszą się lokalne winnice. Nie trzeba opuszczać granic naszego kraju, żeby doświadczyć klimatu malowniczej przestrzeni i uroczych dziedzińców, które stworzą niepowtarzalne okoliczności do zorganizowania takiego wydarzenia jakim jest ślub. Przyjęcie weselne, które zorganizujemy w lokalnej winnicy będzie doskonałym rozwiązaniem dla kameralnych oraz stonowanych przyjęć, w których chcemy uczcić ten dzień na przykład wystawną kolacją z najbliższymi. Ciepła, letnia noc i niebo pełne gwiazd stworzy atmosferę, której na próżno szukać w jakiejkolwiek restauracji.

@josevilla

Swój własny ogród

Doskonałym miejscem na wyprawienie pięknego ślubu „all-inclusive” jest nasz ogród. To doskonała alternatywa, która kusi nie tylko kameralną atmosferą, ale także dość niskim budżetem. Możemy dowolnie udekorować nasz ogród, powiesić lampki na drzewach, postawić klimatyczne pochodnie i lampiony.

Jeśli mamy wystarczająco miejsca możemy wynająć także namiot imprezowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zorganizować przyjęcie niezależnie od pogody – nie zaskoczą nas deszcz, silny wiatr, ani chłodne letnie wieczory. Co więcej, namiot wyposażony w klimatyzację będzie także przyjemnym schronieniem przed słońcem w upalny dzień. Dodatkowo, będzie stanowił doskonałą ochronę dla jedzenia na naszych stołach, a także stworzy przestrzeń na stabilny parkiet do tańca. Przygotowanie takiego przyjęcia we własnym ogródku może mieć niezwykłą i bezcenną wartość sentymentalną.

@kyleeyeephoto

Wesele w stodole

Wieś często przywodzi na myśl beztroskie dzieciństwo i wakacje u dziadków. Żyjąc w świecie technologii coraz częściej wracamy do korzeni, decydując się właśnie na swojskie klimaty i wesela w wyjątkowej scenerii. Drewno, suche trawy, zboże – wesela w stodole to przede wszystkim bliskoś natury i swoboda, wyrażona w subtelny, nienatarczywy sposób. Takie aranżacje przykuwają wzrok i cieszą serce. Mimo bardzo charakterystycznych elementów wystroju, taka sceneria nie ogranicza nas do jednego schematu. Możemy zdecydować się na ślub w stylu rustykalnym, boho czy też skandynawskim.

tali__photography

Zawsze miej przygotowaną alternatywę

Planując ślub w plenerze warto wziąć pod uwagę każde możliwe scenariusze i mieć w zanadrzu jakiś plan B. Zmieniająca się pogoda może skutecznie pokrzyżować nasze plany – zniszczyć dekoracje, wpłynąć na świeżość jedzenia, czy komfort naszych gości. Dlatego warto dokładnie przemyśleć ewentualne zagrożenia i przygotować się na ich rozwiązanie, aby nic nie stanęło nam na przeszkodzie i nie zmąciło naszego dobrego nastroju tego dnia.

Tagi: , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis