Powstrzymaj efekty starzenia, wybierz optymalny krem przeciwzmarszczkowy

Starzenie się skóry to proces, którego nie da się zatrzymać. Nasza skóra z każdym rokiem będzie traciła na elastyczności i pokryje ją sieć drobnych, a potem coraz głębszych zmarszczek. Możemy jednak opóźniać te zmiany tak bardzo, jak tylko się da. Odpowiednia pielęgnacja, a przede wszystkim dobrze dobrany krem przeciwzmarszczkowy pomogą nam dłużej cieszyć się promienną, gładką i napiętą cerą. Jakie cechy powinien mieć doskonały kosmetyk na zmarszczki? Czy krem Iwostin spełnia te wymagania? Co odróżnia krem na dzień od tego na noc?

Krem przeciwzmarszczkowy – który najlepszy?

O pielęgnacji przeciwzmarszczkowej należy pomyśleć po ukończeniu 25. roku życia, a nawet wcześniej. Im szybciej zaczniemy dbać o naszą cerę, tym później pojawią się na niej pierwsze oznaki starzenia. Kiedy skończymy 30 lat, będzie to już ostatni dzwonek, żeby jeszcze ochronić skórę przed pierwszymi zmarszczkami. Wiele osób dziwi to, że należy chronić się przed zmarszczkami zanim jeszcze pojawią się na naszej twarzy. Jednak zasada, że lepiej zapobiegać niż leczyć, sprawdza się również w przypadku codziennej pielęgnacji. Dlatego zacznijmy dbać o skórę, gdy jest jeszcze jędrna, młoda i nie widać po niej oznak starzenia.

Aby oznaki starzenia nie były widoczne, musimy wspomagać cerę w jej codziennej regeneracji poprzez dostarczanie określonych składników odżywczych. Podstawą jest dobry krem przeciwzmarszczkowy. Powinien on dogłębnie nawilżać skórę oraz dostarczać jej witamin. Kiedy chcemy zapobiec powstawaniu pierwszych zmarszczek, nie musimy sięgać po specyfiki o tak bogatej konsystencji, jak dla skóry dojrzałej, która jest bardzo wysuszona. Z powodzeniem można sięgać po lekkie w konsystencji kosmetyki. Skóra osoby pomiędzy 20. a 30. rokiem życia zwykle produkuje więcej sebum, więc zbyt ciężkie formuły mogłyby ją nadmiernie obciążyć.

Zwróćmy przede wszystkim uwagę na skład kremu. Powinien zawierać podobne składniki przeciwstarzeniowe do tych, z których korzystają nasze mamy, ale mogą być w mniejszych stężeniach. Podstawą są oczywiście substancje nawilżające, które sprawiają, że skóra jest jędrna, napięta i ma zdrowy koloryt. Najlepszy jest kwas hialuronowy, bo z łatwością przenika do komórek skóry i nawadnia je. Ten składnik znajdziemy naturalnie w skórze, więc nie musimy się martwić, że cera źle na niego zareaguje. Niezłym nawilżaczem jest również gliceryna.

Co jeszcze powinno wchodzić w skład dobrego kremu na zmarszczki? Na pewno naturalne olejki (np. jojoba), witamina C, która zwalcza wolne rodniki oraz witamina E stymulująca odnowę naskórka. Niezbędny będzie też koenzym Q10, który opóźnia procesy starzenia oraz retinol, czyli pochodna witaminy A. Nie bez powodu ten drugi składnik można znaleźć praktycznie w każdym kremie przeciwzmarszczkowym. Korzystnie działają również peptydy, liposomy czy kwas ferulowy.

Kremy przeciwzmarszczkowe na noc i na dzień – jakie różnice?

Dlaczego kremy podzielono na te na noc i na dzień? Ma to związek z dobowym rytmem skóry. Nasza cera w zależności od pory dnia pracuje inaczej. Od chwili, gdy się budzimy, jej zadaniem jest przede wszystkim obrona przed zanieczyszczeniami i czynnikami atmosferycznymi. Natomiast sen to czas na regenerację oraz przyswajanie składników odżywczych. Nocą temperatura skóry się podnosi, co polepsza mikrokrążenie i wchłanianie, tkanki stają się bardziej elastyczne, a uszkodzenia goją się o wiele szybciej.

Zadania naszej cery w ciągu dnia są zupełnie inne niż nocą, dlatego by wspierać te naturalne procesy, podzielono kosmetyki na dwie grupy. Produkty, których używa się pod makijaż, zawierają substancje, które neutralizują działanie promieniowania UV oraz wolnych rodników. Postawą kremu na dzień jest filtr przeciwsłoneczny (najlepiej SPF 30, 50 lub 50+) oraz przeciwutleniacze np. witaminy A, C i E. Aby cera mogła się bronić przed spalinami, dymem papierosowym, wiatrem, słońcem, ogrzewaniem czy klimatyzacją potrzebuje solidnej bariery ochronnej.

Jeżeli chodzi o krem na noc, to jego funkcja jest inna. Ma za zadanie regenerować, odżywiać i wzmacniać naszą skórę w czasie kiedy będziemy spokojnie spać. Dlatego jego formuła jest bogatsza i treściwsza, a brakuje w nim filtrów, składników ochronnych, matujących i tonujących. W składzie kremu na noc powinny znaleźć się wyciągi roślinne, minerały oraz skoncentrowane witaminy. Jednak odżywianie i nawilżanie to nie wszystko. Szczególnie ważne jest regularne używanie kosmetyków hamujących starzenie, kiedy już przekroczymy 25 rok życia. Krem przeciwzmarszczkowy 30+ opóźni proces starzenia się skóry i wzmocni jej zdolności regeneracyjne.

Czy krem na dzień można stosować na noc?

Wiedząc już, jakie są zadanie poszczególnych kremów, nie powinniśmy mieć wątpliwości, czy można je stosować zamiennie. Kremy na dzień zupełnie nie nadają się na noc i odwrotnie. Działanie bardziej treściwych kosmetyków na noc jest mocniejsze i bardziej efektywne niż tych na dzień, bo nastawione jest na regenerację. Dlatego, jeżeli chcemy podczas snu głęboko odżywić i odmłodzić skórę zawsze sięgajmy po odpowiednio oznaczane kosmetyki. Za to produkty na dzień będą przydatne podczas codziennego zmagania się z niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. W jakim celu mielibyśmy nakładać krem na dzień podczas nocy, kiedy większość tych kosmetyków jest wzbogacona o filtry przeciwsłoneczne. Przecież nocą nie potrzebujemy ochrony przed promieniowaniem UV! Za to działając odwrotnie, czyli stosując krem na noc w ciągu dnia, nie zapewniamy sobie ochrony przeciwsłonecznej oraz obciążymy nadmiernie cerę, która i tak w ciągu dnia musi zmagać się z wieloma szkodliwymi czynnikami. Bardziej treściwe kosmetyki na noc nie będą też dobrze współgrać z makijażem. Znając dobowy rytm skóry, bez problemu zrozumiemy, skąd wziął się podział na dzienne i nocne mazidła.

Co jeszcze jest ważne w kremie przeciwzmarszczkowym po 30.? Na pewno powinien być nakładany przed pójściem spać, zaraz po zmyciu codziennego makijażu. Godzina, o jakiej się kładziemy, również jest istotna. Wiele jest prawdy w powiedzeniu, że piękna cera zależy od odpowiedniej ilości snu. Dla dobrego wyglądu skóry najważniejsza jest zwłaszcza pierwsza jego faza. Wtedy właśnie zachodzi najwięcej ważnych procesów komórkowych. Jeżeli położymy się zbyt późno, możemy ominąć ten ważny czas. Z drugiej strony nie śpijmy zbyt dużo. Długi sen rozleniwia krążenie krwi. Sprzyja to nadmiernemu gromadzeniu się wody i zastojowi limfy, a w efekcie na naszej twarzy może pojawić się lekka opuchlizna.

Krem przeciwzmarszczkowy na noc – jaki wybrać?

Decydując się na krem przeciwzmarszczkowy, musimy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Po pierwsze kosmetyk powinien być dopasowany do wieku oraz typu naszej skóry. Młoda cera ma inne wymagania niż dojrzała, więc nie ma co decydować się na produkty z oznaczeniami 60+ i 70+, bo możemy sobie tylko zaszkodzić, zamiast uzyskać olśniewające efekty. Młode kobiety po 20. i 30. roku życia spokojnie mogą sięgnąć np. po krem przeciwzmarszczkowy na noc 30+. Kosmetyk z takim oznaczeniem będzie miał odpowiednio lekką formułę dla młodej cery i nie powinien jej zapchać. Zwróćmy też uwagę, czy jest przeznaczony dla cery suchej, tłustej, mieszanej czy może wrażliwej.

Odrzućmy oczywiście wszystkie kremy na dzień. Jeżeli zależy nam na intensywnej nocnej pielęgnacji, to potrzebujemy kosmetyku na noc. Istotna jest też data ważności – im więcej chemicznych składników w kosmetyku, tym dłuższy jest jego okres przydatności. Niektóre produkty mają ważność tylko 2-3 miesiące, a w przypadku innych nawet do 12 miesięcy. Nie zapominajmy też o składzie! To właśnie od niego będzie zależeć, jakie efekty zobaczymy na swojej skórze. Polecany krem przeciwzmarszczkowy od Iwostin to Re-Actin Krem przeciwzmarszczkowy NOC 30+. Przyjrzyjmy się bliżej temu, co ma w składzie.

Iwostin krem przeciwzmarszczkowy posiada unikalny kompleks Re-Structure, którego zadaniem jest uzupełnianie pojawiających się wraz z upływem lat braków cennych substancji budulcowych, odżywienie skóry i nawilżenie. Jest to mieszanka kwasu hialuronowego, pseudoceramidów oraz niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Natomiast Trylagen™, czyli kompleks peptydów i protein, opóźnia proces starzenia się cery, a chronodyn regeneruje oraz niweluje oznaki zmęczenia. Warto wypróbować ten kosmetyk i przekonać się na własnej skórze o jego intensywnym działaniu.

Gdy mamy już wybrany kosmetyk pozostało tylko nauczyć się, jak go odpowiednio aplikować. Nie należy zbyt mocno wcierać produktu, bo w taki sposób możemy tylko rozciągnąć sobie skórę. Krem nakładamy na czystą cerę, delikatnie rozcieramy i zostawiamy aż do wchłonięcia. Ewentualne pozostałości można delikatnie wklepać. Omijajmy okolice oczu – pod oczy nałożymy inny, specjalnie przeznaczony do tego kosmetyk. Nie zapominajmy za to o szyi, na której bardzo szybko pojawiają się oznaki starzenia. Niektórzy trzymają swoje kosmetyki w lodówce, by podczas nakładania zapewnić sobie miłe uczucie chłodu.

Tagi: , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis