Prezenty dla niej – garść uniwersalnych pomysłów

Wybór odpowiedniego prezentu to częsta zagwozdka wielu osób – każdy chciałby podarować bliskiej osobie trafiony, piękny, a jednocześnie funkcjonalny upominek. Jak znaleźć prezent, który trafi w gust obdarowywanej kobiety, zostanie z nią na długo i jednocześnie nie będzie bardzo kosztowny? Oto kilka uniwersalnych propozycji.

Prezenty odpowiednie na konkretne okazje

Szukając odpowiedniego upominku dla bliskiej sobie kobiety, można postawić na coś całkowicie unikatowego albo zdecydować się na prezenty tworzone specjalnie z myślą o konkretnych okazjach. Przykładem tego rodzaju upominków mogą być kalendarze adwentowe pełne kosmetyków lub słodyczy, zyskujące ogromne zainteresowanie głównie pod koniec roku kalendarzowego. Podobnie jest w przypadku innych zestawów polecanych w okresie zimowym, w tym na przykład kolekcji rozgrzewających herbat o różnych smakach.

W sklepach znaleźć można także zestawy prezentowe idealne między innymi z okazji rocznicy ślubu albo urodzin – zapakowane w eleganckie pudełko z odpowiednimi życzeniami, najlepiej personalizowanymi. Zestaw prezentowy dla kobiety to najczęściej komplet kosmetyków pochodzących z jednej linii, na przykład balsam do ciała, żel po prysznic i perfumy o tym samym zapachu. Popularne są również zestawy słodyczy albo akcesoriów do domu jak świece zapachowe i dyfuzory do aromaterapii.

Drobne upominki zgodne z jej zainteresowaniami

Jak znaleźć trafiony prezent? Przede wszystkim wsłuchać się w indywidualne potrzeby osoby, dla której chce się go przygotować. Kobiety lubią, kiedy otrzymywane przez nich drobiazgi są nie tylko piękne, ale także użyteczne, a żeby tak się stało, należy je dobrać pod kątem ich zainteresowań i ulubionych aktywności. Takie prezenty niekoniecznie będą drogie, za to będą świadczyć o tym, że dobrze zna się obdarowywaną osobę.

Czym interesuje się obdarowywana kobieta? Jeśli dla przykładu jej pasją jest szycie, dobrym prezentem będzie zestaw kolorowych nici albo nowych igieł, zależnie od tego, co jest jej aktualnie najbardziej potrzebne. Dla kobiety zaczytanej w literaturze trafnym upominkiem może być elegancka zakładka do książki albo nowa pozycja jej ulubionego autora. Dla pań zafascynowanych makijażem dobrą propozycją będzie zestaw pędzli albo kolorowa paletka cieni, natomiast dla kobiet aktywnych – opaska mierząca tętno, bezprzewodowe słuchawki do biegania lub licznik rowerowy, zależnie od rodzaju uprawianego sportu.

Drobiazgi, które będzie mogła nosić zawsze przy sobie

Upominki, które można nosić przy sobie, mają szczególną wartość. Stają się one symbolem relacji, niezależnie od tego, czy taki prezent otrzymało się od męża albo narzeczonego, bliskiej przyjaciółki, czy na przykład rodzica. Co może stać się takim upominkiem? Najlepiej użytkowy drobiazg taki jak na przykład kieszonkowe lusterko albo zapalniczka. Dobrze sprawdzi się także brelok do kluczy oraz biżuteria. Przy wyborze biżuterii warto zwrócić uwagę na jej styl – jeśli obdarowana kobieta ma ją nosić regularnie, powinna mieć ona uniwersalny charakter i pasować do najczęściej wybieranej przez nią odzieży.

Wszystkie wymienione upominki zyskają nieco na wartości, jeśli naniesie się na nich personalizację. Zależnie od materiału prezentu, może ona zostać na nim nadrukowana, wygrawerowana, a nawet wyszyta, jeśli mowa na przykład o personalizowanych kocach.

Tagi: ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis