Projektowanie niewielkiej przestrzeni

@tartagelatina.com

Zasady, zasady i… jeszcze więcej zasad. Niezależnie od tego, czy je kochamy, czy nienawidzimy, zasady projektowania wnętrz mogą zapewnić fachowe rozwiązania i efekty, dzięki którym osiągniemy wymarzoną przestrzeń. Szczególnie, jeśli mowa o niewielkich powierzchniach. Jakich wskazówek dekoratorów wnętrz należy bezwzględnie przestrzegać projektując niewielkie wnętrze?

@pinterest.com

Jednak przy takim natłoku informacji, najnowszych trendów i innowacyjnych wskazówkach dotyczących projektowania wnętrz, czasami trudno się połapać i ustalić, jakie konkretnie zasady mają zastosowanie w naszej przestrzeni – w końcu każdy dom jest zupełnie inny. Nasze gusta także się od siebie różnią – i bardzo dobrze! Dzięki kilku podstawowym wskazówkom z pewnością znajdziemy rozwiązania dopasowane do naszych potrzeb. Od czego zacząć?

@theeverygirl.com

Odpowiednie ustawienie mebli w salonie

Salon to często najważniejsza część niewielkiego mieszkania, dlatego musi być mądrze zagospodarowany. Salon – często z aneksem kuchennym to miejsce, w którym gotujemy, jemy, odpoczywamy i bawimy się z przyjaciółmi i rodziną. Dlatego aby stworzyć odrębne, funkcjonalne obszary w pokoju, należy sprytnie podzielić przestrzeń. „Strefę” można stworzyć za pomocą wszystkiego – farby, dywanów, mebli i nie tylko. Oddzielenie miejsca do spożywania posiłków, pracy i relaksu, pozwoli nam wygodnie wykorzystać każdy zakamarek salonu.

Odsuwanie mebli od ścian w celu wygospodarowania oddzielnych stref jest stosowane przede wszystkim w dużych pomieszczeniach, aby nadać im przytulności. Jednak ten sam zabieg może się sprawdzić także przy mniejszym metrażu.

@pbteen.com

Warstwowe oświetlenie

Staranne dobranie warstwowego oświetlenia jest kluczem do stworzenia dynamicznej i funkcjonalnej przestrzeni mieszkalnej. Lubimy włączać różnorodne źródła światła, od opraw sufitowych po lampy na wysokości oczu, a nawet oświetlenie podłogowe, oświetlające przezroczyste panele lub ściany, aby dodać dodatkową warstwę nastroju i atmosfery. Aby naprawdę urozmaicić projekt naszego mieszkania, niezbędne jest posiadanie oświetlenia, które można nie tylko regulować pod względem wysokości, ale także dostosować do różnych zadań. Jeśli prawie nigdy nie używamy głównego światła w swoim domu, konieczne jest stworzenie warstwowego schematu lamp. Od przytulnych lamp stołowych w sypialni po lampę podłogową umieszczoną obok sofy w salonie, te przyjemne strumienie światła sprawiają, że przestrzeń staje się bardziej zachęcająca, ciepła i relaksująca.

@southernliving.com

Mieszanka wzorów

Kolory i wzory we wnętrzach to najprostsze poprawiacze humoru. Nawet jeśli wnętrza w stylu maksymalistycznym nie do końca do nas przemawiają, ten prosty trick uatrakcyjni nawet najmniejsze pomieszczenie. Użycie kontrastujących wzorów i nadruków jest efektowne i jest kluczowe we wprowadzaniu do pokoju oryginalnego efektu wizualnego i szczypty osobowości. Wyrażanie siebie poprzez mieszanie i dopasowywanie tkanin i akcesoriów to wspaniały sposób na wprowadzenie pierwiastka siebie do pomieszczenia i może ewoluować przez lata, za każdym razem gdy znajdziemy więcej interesujących elementów. Od pasków po kratkę, od kwiatów po botaniczne mozaiki – tu więcej znaczy… więcej.

@drool-art.com

Komfort jest zawsze kluczowy

To może wydawać się oczywiste, ale każdy kto lubi spędzać dużo czasu relaksując się w domu, jednogłośnie stwierdzi, że wygoda jest zawsze jednym z priorytetów. Obejmuje wszystko, od wygodnych siedzeń w salonie i akcesoriów w postaci ozdobnych poduszek, narzut i dywaników, po zapewnienie, że wszystko będzie użyteczne, wygodne i praktyczne. Dekoratorzy wnętrz jednogłośnie zalecają wykorzystanie naturalnych materiałów do tworzenia komfortu w domu. Nie tylko stworzymy w domu miękkość, przytulność i zachęcającą atmosferę, ale także poprawimy swoje ogólne samopoczucie, ponieważ naturalne materiały są lepsze dla naszego zdrowia i środowiska. Bawełna, wełna i len to główni bohaterowie wyposażenia wnętrz, pięknie wyglądają, są trwałe i ulegają biodegradacji.

Tagi: , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis