Przytulne wnętrze w prostych krokach

@cupofjo.com

Jeśli można wymienić jeden element, który każdy z nas uwielbia w swoim domu, to poczucie przytulności, szczególnie podczas chłodniejszych miesięcy. Gdy dni stają się krótsze i mroźne, wszyscy skłaniamy się ku przytulnym przestrzeniom. Możemy je stworzyć w łatwy sposób – w dowolnym miejscu i przy każdym budżecie. Jak odmienić nasze wnętrze w kilku prostych krokach?

@whitepicketfarmhouse.com

Plecione kosze do przechowywania

Nikt nie lubi bałaganu, zwłaszcza w mniejszych pomieszczeniach. Tak więc, jeśli chcemy szybko i skutecznie poprawić nasz współczynnik przytulności – zacznijmy od gruntownych porządków! Osiąganie przytulnej atmosfery często błędnie kojarzy się z dodawaniem kolejnej warstwy ozdób i akcesoriów. Nic bardziej mylnego! Zagracone przestrzenie często powodują, że czujemy się niespokojni i przytłoczeni. Charakterystyczną cechą wszystkich przytulnych wnętrz jest starannie zagospodarowanie przedmiotów znajdujących się w nich.

Takie wnętrze już u progu promieniuje poczuciem przyzwolenia na odpoczynek i relaks, którego zdecydowanie nie zaznamy w zagraconych przestrzeniach. W walce o uporządkowane i przestronne wnętrze pomogą nam zestawy plecionych koszy, dzięki którym pozbędziemy się nieestetycznego nieładu. Naturalne materiały, z których wykonane są kosze, wprowadzą do naszego mieszkania dodatkowy element dekoracyjny.

@OUIVE

Odpowiednie kolory

Kolor ma duży wpływ na atmosferę pomieszczenia i to, jak się w nim czujemy. Jeśli więc atmosfera nie jest tak przytulna, jak byśmy tego chcieli, być może nadszedł czas, aby wprowadzić odrobinę więcej kolorów. Efekt przytulności mogą stworzyć zarówno ciemne, jak i jasne kolory – jednak powinny mieć ciepły odcień. Warto zwrócić także uwagę na wykończenie, najlepszy efekt uzyskamy stawiając na satynowe lub matowe powierzchnie, które nie odbijają światła.

@Mojohnson

Ciepłe światło

Odpowiednie oświetlenie może niemal natychmiast sprawić, że nasz dom stanie się ciepły i przytulny. Naszą transformację powinniśmy zacząć od wymiany żarówek na te o cieplejszej barwie i całkowitą rezygnację z chłodniejszego, niebieskiego światła. Przytulną atmosferę stworzymy także dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu lamp. Rezygnując z górnego oświetlenia, na rzecz strategicznie rozmieszczonych mniejszych punktów świetlnych, stworzymy kojącą aurę sprzyjającą relaksowi.

@name

Mieszaj stare i nowe

Połączenia starych, antyków i dekoracji z nowoczesnymi elementami sprawi, że nasze wnętrze natychmiast stanie się bardziej przytulne. Nie mamy pomysłu od czego zacząć? Warto odwiedzić lokalne sklepy z antykami, antykwariaty, witryny internetowe lub pchle targi. Od mebli, po książki i akcesoria – wszystko to wprowadzi wyjątkową atmosferę do naszego wnętrza.

@vintagemellie.blogspot.com

Niecodzienne przedmioty użytku codziennego

Wszyscy potrzebujemy takich rzeczy, jak dozownik do mydła, ręczniki do rąk i deski do krojenia. Wybór najbardziej stylowych wersji wysokiej jakości produktów może znacząco ocieplić przestrzeń, szczególnie jeśli dopasujemy je to obowiązującego we wnętrzu stylu. Co więcej, takie akcenty pozwolą nam zorganizować i zminimalizować ilość zbędnych akcesoriów.

Tagi: , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis