Pucharki do lodów. 4 pomysły, jak wykorzystać je do dekoracji stołu

fot. materiały prasowe
Pucharki do lodów ułatwiają serwowanie nie tylko lodów, ale również deserów ciepłych, np. w postaci puddingu czy kisielu z owocami, bitą śmietaną lub likierem, ponieważ naczynia dobrej jakości są odporne na wyższe temperatury. Również wszelkie desery układane warstwowo, jak np. tiramisu, podane w przezroczystych pucharkach do lodów wyglądają niezwykle atrakcyjnie. Okazuje się, że naczynia te można także wykorzystać do innych celów.
Gdzie najlepiej kupić pucharki do lodów

Pucharki do lodów można znaleźć w każdym sklepie stacjonarnym z artykułami gospodarstwa domowego – jednak wybór będzie ograniczony, a ceny niekoniecznie przyjazne dla naszego portfela. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na zakupy w sklepach internetowych (dotyczy to nie tylko artykułów gospodarstwa domowego). W selekcji odpowiedniego, rzetelnego sklepu pomagają różne fora internetowe, portal Ceneo i wiele innych. Wybór odpowiednich naczyń, dokonywany w zaciszu domowym, jest dużo mniej męczący, niż chodzenie od sklepu do sklepu po całym mieście. Oszczędza również czas, pozwala porównywać wzory, kształty, wielkości i ceny oraz koszty i czas wysyłki. Warto wybierać naczynia wysokiej jakości, wytrzymałe oraz odporne na uszkodzenia i ścieranie, aby cieszyć się nimi przez długie lata. Więcej przydatnych informacji można znaleźć w innej publikacji: „Pucharki do lodów i deserów – pomysł na elegancki prezent świąteczny„. Pucharki z powodzeniem można również wykorzystać do dekoracji stołu.

Nietypowa cukiernica

Podczas przyjęcia, w którym uczestniczy wielu gości, na stole zastawionym solniczkami, cukiernicami, serwetnikami, salaterkami oraz zastawą stołową, często brakuje miejsca. Warto wiedzieć, że cukiernice można z powodzeniem zastąpić… właśnie pucharkami do lodów. Są wówczas lepiej widoczne, bardziej praktyczne i dużo wygodniejsze, a dzięki nóżce zajmują znacznie mniej miejsca na stole niż tradycyjne cukiernice.

fot. materiały prasowe

Zamiast salaterki

Naczynia do serwowania przekąsek, sosów, surówek i sałatek nieraz niepotrzebnie zajmują dużo miejsca na stole, zwłaszcza podczas większych przyjęć. Bardzo wygodnie jest zrezygnować wówczas z tradycyjnych salaterek i miseczek, a zamiast nich użyć większych pucharków do lodów, które są odporne na wysokie temperatury i nie odkształcają się pod wpływem ciepła. Ich ciekawy i oryginalny kształt dodatkowo podkreśla i dekoruje wystrój stołu. Do takiego naczynia można wsypać również orzeszki ziemne, chipsy, prażoną kukurydzę czy cukierki.

Oryginalny świecznik

Żadna wystawna lub romantyczna kolacja nie może się obejść bez odpowiedniej oprawy, której niezbędnym elementem są świece. Okazuje się, że tradycyjny świecznik można także zastąpić oryginalnym pucharkiem do lodów!

Kompozycja kwiatowa

Efektownie udekorowany stół sprawia, że zarówno spotkanie w gronie domowników, jak i z zaproszonymi gośćmi staje się uroczyste, a serwowane potrawy znacznie zyskują na atrakcyjności. Podstawowym elementem dekoracyjnym, oprócz eleganckiej zastawy stołowej i estetycznych serwetek, są kwiaty. Umieszczanie jednak na stole wazonów powoduje, że zmniejsza się ilość wolnego miejsca, a bukiet kwiatów nieraz utrudnia kontakt wzrokowy między gośćmi. Bardzo ciekawym i efektownym rozwiązaniem jest wykonanie małych, eleganckich kompozycji kwiatowych, umieszczanych na stole właśnie w szklanych pucharkach do lodów.

fot. materiały prasowe

Jakie pucharki wybrać?

Na rynku można spotkać wiele pucharków do lodów o przeróżnych pojemnościach, kształtach i kolorach. Do dekoracji stołu najlepiej wybrać naczynia wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, o ciekawych kształtach i interesującej fakturze, które można myć w zmywarce. Jeśli pucharki do lodów zamierzamy wykorzystać w roli cukiernicy lub salaterki, lepiej wybrać naczynia o dużej pojemności. Z kolei do atrakcyjnej kompozycji kwiatowej najlepiej wybrać pucharek o długim, wąskim kielichu. W roli świecznika doskonale sprawdzą się z kolei modele: „Primavera clear” marki Bormioli Rocco, „Angelo”, „Panama”, „Milos”, „Beta”, „Gama”, „Primavera” od Bormioli Rocco, czy „Spirit” – nowość renomowanej francuskiej firmy La Rochee.

Dzięki takim pucharkom można na stworzyć nie tylko pyszne desery, ale również piękne dekoracje stołu.
Tagi: , ,

Podobne wpisy

by
Poprzedni wpis Następny wpis