Ramki na zdjęcia na ścianę i stojące

Ramki na zdjęcia na ścianę i stojące

Rodzinne, okolicznościowe, z imprez i wakacji, ślubne, dziecięce i portrety. Fotografie to element bardzo często eksponowany we wnętrzach. To nie tylko piękny zwyczaj, ale też rodzaj pamiątek celebrujących wspomnienia. Przestrzeń dzięki nim nabiera osobistego wymiaru. Jednak zdjęcia mogą również pełnić funkcję dekoracyjną. Szczególnie ze względu na efektowne ramki na zdjęcia. Dobrze dobrane do fotografii, stylu aranżacji wnętrz i pozostałych dodatków, postawione lub powieszone będą pięknie zdobić przestrzeń.

Jakie ramki foto do domu

Jak efektownie wyeksponować ulubione fotografie i jak wybrać odpowiednie ramki na zdjęcia? Jakie inspiracje i elementy brać pod uwagę?

Tu kwestią o tyle wyboru, co miejsca jest to jak umieścić zdjęcia w ramkach. Mogą zwisnąć na ścianie, jeśli jest na to przestrzeń. Będą zwracać uwagę już po wejściu do pomieszczenia. W salonie pięknie wyglądają fotografie ustawiane na komodzie. Zwłaszcza rodzinne i okolicznościowe. To kwestia osobista, jaki sposób umieszczenia wybierzemy. Warto na wypadek zmiany koncepcji wybierać takie ramki na zdjęcia, która mają opcję powieszenia na ścianie i postawienia na nóżce.

Dzięki zdjęciom na ścianie czy komodzie rodzinny klimat w pomieszczeniach będzie dobrze podkreślony. Takie spersonalizowane wnętrza nabierają zupełnie innego charakteru. Szczególnie gdy jest to domowa i rodzinna galeria zdjęć. Taka aranżacja od razu przyciąga uwagę i pięknie eksponuje fotografie. Odpowiednio dobrane ramki do zdjęć w takiej galerii mogą być takie same, podobne lub nieco różne co do wielkości, kształtu i wyglądu. Powinny być piękną oprawą zatrzymanych chwil, a przy okazji dekoracyjnym elementem wystroju.

Ramki do zdjęć – jak dobierać

Właściwie dobrane ramki na zdjęcia powinny przede wszystkim pasować do samych fotografii, ich treści i kolorystyki. Jest to podstawowe kryterium. Dobór wielkości, szerokości i wysokości, a potem koloru i ewentualnych zdobień. Oczywiście warto zwrócić uwagę także na to, że dobrze, jeśli ramki na zdjęcia komponują się ze stylem aranżacji i wyposażeniem wnętrz, kolorystyką i innymi dodatkami.

Jeżeli ramka foto będzie zbyt duża, treść zdjęcia może zostać optycznie zgubiona. Sytuacja odwrotna, czyli za mała ramka, może przesłonić zdjęcie i zniekształcić jego treść. Ani jedno, ani drugie nie prezentuje się dobrze i efektownie. Fotografie i ramy nie powinny się za mocno różnić wielkością ani być bardzo zbliżone. Parę centymetrów różnicy jest dobrym rozwiązaniem. To zdjęcie powinno być głównym bohaterem tego zestawienia. Choć oczywiście sama ramka na zdjęcie i jej dekoracyjny aspekt też są ważne.

Bardzo popularne jest passe partout. To dodatkowa, zwykle kartonowa ramka wewnętrzna, umieszczona w środku i zasłaniająca brzegi. Może to też być ramka z passe partout, czyli wycięciem na zdjęcie. Dzięki temu fotografia nie zajmuje całego obszaru wewnątrz ramki. Jest wtedy bardziej podbita i wyraźniejsza, lepiej widoczna i wyeksponowana. Kolor passe partout można dopasować do ramki i do zdjęcia. Podobnie jak rama, też nie powinno przysłaniać zdjęcia.

Ramki na zdjęcia – ozdoby w różnym stylu

Fotografie z eleganckich, oficjalnych oraz uroczystych wydarzeń lepiej jest oprawiać w ramki prostsze, o klasycznych oraz stonowanych formach, kształtach i kolorach. Jakieś drobne, stylowe zdobienia nie powinny kłócić się z takimi zdjęciami.

Bogatsze ramki na zdjęcia, również o dekoracyjnej czy nietypowej formie, to dobry wybór do klasycznych portretów.

Codzienne zdjęcia i takie o cieplejszej treści najlepiej wyglądają w pastelowej oprawie, w zbliżonej tonacji kolorystycznej. Tego typu ramki na zdjęcia dobrze się prezentują i można je dopasować do każdego stylu aranżacyjnego. Fotografie, które uwieczniają codzienne chwile, a także te z nieformalnych spotkań oraz wyjazdów zależnie od wyglądu, można też oprawić w mniej stonowane ramki. Wystarczy dobrze dopasować formę, kolorystykę i zdobienia.

Fotografie kolorowe oraz o bogatej treści lepiej będą się prezentować w spokojniejszych, delikatniejszych i prostszych ramach. Razem ze zdjęciem nie będą emanować zbytnim przepychem. Najlepiej kolor oprawy dobrać do któregoś z kolorów pojawiających się na fotografii.

Fotografie czarno- białe i nowoczesne najlepiej wyglądają w ramkach metalowych, betonowych, czarnych i białych. Są idealne do aranżacji nowoczesnych, minimalistycznych oraz industrialnych.

Ramki z drewna na zdjęcia – dekoracje

Jakkolwiek ramki dobiera się do zdjęć i ich treści, to warto też pamiętać o tym, że mogą być elementem dekoracyjnym. Dlatego najlepiej, jeśli dobrze komponują się z wystrojem wnętrz. Tu na przykład, jeśli chodzi o kształt ramy, dobierany jest zwykle do tematu fotografii. Jednak oprócz tego, wizualnie można wziąć pod uwagę, że kwadratowe i prostokątne ramki na zdjęcia lepiej wpisują się w przestrzeń z przewagą linii prostych. Gdy mamy także przedmioty i elementy obłe oraz zaokrąglone, sprawdzą się też ramki okrągłe. Ogólnie dobrze, jeżeli pasują do charakteru oraz stylistyki i aranżacji wnętrza.

Ramki na zdjęcia mogą być wykonane z różnych materiałów. Choć to ramki drewniane nadają wnętrzom przytulny klimat i je ocieplają oraz są miłe w dotyku. Warto dodać, że drewno może być stylizowane na metal, aluminium, kamień, beton, srebro czy złoto. A przy tym jest ekologiczne i przyjazne ludziom.

Minimalistyczne i proste ramki na zdjęcia zasadniczo dobrze wpiszą się w każdy prostszy i nowoczesny styl. To przestrzeń na stonowane, czarne i białe, lub zależnie od kolorystyki wystroju bardziej odważne barwy. Drewniane ramki z frezowaniami są ozdobne i nadają zdjęciom pewnej głębi. Wszelkie zdobienia czy ornamenty to luksusowe dekoracje do wnętrz bardziej klasycznych i stylizowanych. Drewno jako takie pasuje do stylu rustykalnego. Elegancko prezentują się ramy złote oraz srebrne, tym bardziej we wnętrzach glamour. Te stylizowane na metal i beton to propozycja do aranżacji industrialnych. Popularny styl skandynawski to najczęściej zimniejsze lub cieplejsze barwy pastelowe, ale też drewno.

Każdorazowo wybierając ramki, warto zadbać o to, żeby nie przesadzić z przerostem formy i ilości elementów oraz zdobień. Kolor ramki nie musi być taki, który dominuje w pomieszczeniu. Może być to barwa przewijająca się w dekoracjach i drobnych dodatkach. Ramkę w kolorze podobnym do ścian można podkreślić jakimiś akcentami kolorystycznymi w pobliżu. To jakie zdobienia czy elementy pojawią się na ramce, warto spójnie dobrać do motywów pojawiających się w pomieszczeniu.

Drewniane ramki od Dobreramy

Na rynku można dostać tak wiele różnorodnych ramek, że czasem ciężko się zdecydować co wybrać. Tym bardziej, gdy chciałoby się mieć coś, co się wyróżnia i czego nie mają inni. Oryginalne i bardzo ładne ramki to propozycja internetowego sklepu z ramkami Dobreramy https://dobreramy.pl

Jest to polski producent ramek na zdjęcia z drewna. Są wykonywane wyłącznie z wysokiej jakości drewna polskiej produkcji firmy Carlson i Piechocki sp. z o.o. Firma na rynku działa już od 1979 roku, co skutkuje ponad 40-letnim doświadczeniem w branży. Listwy do ram są tu produkowane od podstaw. Począwszy od strugania po działania końcowe i gotowe ramki. Drewniane ramy to zarówno modele klasyczne, jak i nowoczesne, eleganckie, ozdobne i proste. Mają najróżniejszą formę, wielkość, kolorystykę, prostsze lub bogatsze zdobienia, frezowania, ornamenty i elementy wykończenia. Są i takie stylizowane na metal lub beton, lub z łączonych materiałów. Plecki ramek wykonane są z 3 mm płyty HDF, przód to zwykłe szkło. Ramy przystosowane są do postawienia za pomocą nóżki lub do powieszenia na ścianie. Sklep oferuje standardowe rozmiary ramek. Można także zamówić ramy na wymiar do większych zdjęć.

W tym sklepie z pewnością każdy znajdzie ramkę zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami. Tym bardziej, że jako producent, firma może oferować je w niskich, przystępnych cenach. Warto dodać, że jest to też świetny pomysł na prezent na różne okazje. Na imprezy,które zwykle uwieczniane są na zdjęciach.

Oferta sklepu Dobreramy to nowoczesne, eleganckie i stylowe ramki do zdjęć w atrakcyjnych i cenach.

Tagi: , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis