Ramy idealne. Jak je dobierać, by upiększały nasze wnętrza?

@interiorbysarahstrath

Dobór dekoracyjnych dodatków do mieszkania to dla każdej z nas bardzo ważna rzecz. Poza tekstyliami, świecznikami, czy świecami najchętniej koncentrujemy się na poszukiwaniach idealnych dla wnętrz dekoracji ściennych. Gdy wymarzone fotografie, plakaty, czy obrazy znajdą się już w naszym posiadaniu, nie możemy zapomnieć o kolejnej równie istotnej rzeczy, mianowicie o ich oprawie. Nawet najpiękniejsze zdjęcie, czy obraz bez odpowiedniej oprawy zamiast upiększać przestrzeń może stać się czymś, co ją zaburza i odejmuje urody.

Dobieramy ramy do stylu wnętrza

W mnogości wyboru dostępnych ram łatwo popaść w niemały stan skołowania. To dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji co do wyboru ramy zastanówmy się, która będzie pasowała do wnętrza tak dobrze jak któryś z elementów układanki. Jak jednak zacząć dobierać ramy, aby świetnie współgrały ze stylem, w jakim urządziłyśmy mieszkanie? Przede wszystkim weźmy pod uwagę aspekty kolorystyczne. Oceńmy, jaki odcień ma większość mebli, które znajdują się w pokoju, gdzie zawiśnie nasza dekoracja. Jeśli rama obrazu, czy plakatu będzie posiadała niemal identyczny odcień jak stół, komoda, czy krzesła, to na pewno będzie to bardzo ciekawy zabieg dekoratorski. Kolejną rzeczą jest dobór ram do charakteru wnętrza. Znajdźmy kilka stylów, które najlepiej opisują nasz pokój oraz jego umeblowanie i wybierając ramę, sugerujmy się filtrowaniem na sklepie internetowym – wyfiltrujmy ramy w wybranych wcześniej stylach. W ten sposób przy oprawie obrazów i fotografii w internecie nie będziemy popełniały dekoratorskich błędów i szybko znajdziemy to, czego potrzebujemy.

@apartmenttherapy

Dobieramy ramy do stylu fotografii lub obrazów

Kolejną istotną rzeczą, o której nie możemy zapominać planując oprawę dekoracji ściennych jest dobór ramy dopasowanej do stylu obrazu, czy fotografii. Ładna rama i leżący obok niej równie ładny plakat, czy obraz choć na pierwszy rzut oka prezentują się wspaniale, niekoniecznie muszą stworzyć parę idealną. Po oprawieniu naszej ściennej dekoracji może okazać się, że drewniana bielona rama w stylu Shabby chic nie pasuje do nowoczesnego obrazu namalowanego w stylu kubizmu czy minimalistycznej grafiki, a złocona, ciężka rama udająca antyk powstały dwa stulecia temu nie będzie dobrze prezentowała się w towarzystwie rodzinnego zdjęcia z ubiegłorocznych wakacji w Toskanii.

Rama do obrazu lub do plakatu zawsze powinna być odzwierciedleniem jego stylu i dobrze dobrana pod względem kolorystycznym do występujących w nim tonów. W tym przypadku raczej nie pozwalajmy sobie na wizualną grę w stylizacyjne przeciwieństwa. Jeśli mamy spory kłopot z wyborem, idźmy w minimalizm, na przykład solidne niezbyt grube ramy wykonane z dębowego drewna i posiadające biały lub czarny kolor.

@apartmenttherapy

Ramy na wymiar – styl i wymiar idealnie dostosowany do naszych potrzeb

Zdarza się, że w ferworze urządzania mieszkania lub sezonowej zmiany jego aranżacji tak bardzo skupiamy się na poszukiwaniach stylowych plakatów, czy oryginalnych fotografii, że tymczasowo nie zaprzątamy sobie głowy tematem ich oprawy. Podążamy mylnym tokiem myślenia, sugerując się, że wśród tak szerokiego wyboru ram na pewno znajdziemy coś dla siebie. Możemy jednak szybko ulec stanowi rozczarowania, gdyż wcale nie jest to takie pewne. Nierzadko czekają nas bardzo żmudne poszukiwania ramy do obrazów o danym wymiarze oraz stylu, które mogą zakończyć się fiaskiem.

To dlatego fantastycznym rozwiązaniem są ramy robione na zamówienie, które oferuje na przykład www.ramka.pl. Ramka.pl to nie tylko sklep internetowy, ale prawdziwy wszechświat ram, gdzie w ofercie znajdziemy ich prawie 600. Co więcej, możemy tam zamówić ramę o potrzebnym nam wymiarze. Tym samym, nawet plakaty i fotografie o najbardziej niestandardowych rozmiarach nie będą teraz spędzały nam snu z powiek i nareszcie zawisną w odpowiednich ramach perfekcyjnie dobranych do nich pod względem wymiarów oraz stylu. Będziemy miały pewność, że ramy to zakup na długie lata, a nasze dekoracje zostały solidnie i fachowo oprawione.

Jest do jednoznaczne nie tylko ze wspaniale udekorowanym wnętrzem, ale także ze stanem naszego relaksu. Odtąd koniec ze stresującym przycinaniem zdjęć i plakatów, które nie pasowały do zakupionych ram, a my musiałyśmy wciskać je w oprawę kosztem części ciekawego kadru.

@dailydreamdecor

Tagi: , , , , , , ,

Podobne wpisy

by
Poprzedni wpis Następny wpis