Retinal a Retinol – Czym się różnią?

Artykuł sponsorowany

Zastanawiając się nad tym, w jaki sposób zadbać o swoją skórę twarzy, szukamy rozwiązań, które będą dla niej najlepsze. Cera nie zawsze dobrze reaguje na zmiany, dlatego też warto wiedzieć, co właściwie może na nią pozytywnie zadziałać. Bardzo często osoby zapoznane ze świadomą pielęgnacją decydują się na polecanie retinolu. Okazuje się jednak, że istnieje również retinal, który podobnie działa na skórę. Co wybrać?

Retinol – Właściwości, działanie

Aby lepiej przyjrzeć się obu opcjom, najlepiej jest opisać ich cechy charakterystyczne po kolei. Retinol spotkamy najczęściej w produktach, takich jak serum, czy też niektóre kremy. Czym właściwie jest ten składnik tak dobry dla naszej urody? Jest to nic innego jak postać aktywna witaminy A.  Jak wiadomo, witaminy mają całą masę zalet i drogocennych właściwości. W tak skoncentrowanej substancji są one nasilone.

Wśród najczęściej wymienianych zalet retinolu wymienia się świetne działanie przeciwstarzeniowe. Okazuje się, że odpowiada on za poprawę cyklu komórkowego. W dodatku odpowiada za złuszczanie, co sprawdza się przy usuwaniu martwego naskórka. Nie można zapomnieć o regulowaniu przez niego poziomu sebum, jak i niwelowanie przebarwień. Jest to kosmetyk bardzo uniwersalny, jednak mocno działający na skórę przez silne skoncentrowanie.

W retinolu jednym minusem jest jego cena. Za niewielką ilość zapłacimy około 35 złotych. Jeśli nie chcecie, by taki wydatek nadszarpnął wasz budżet, to obstawiajcie wyniki ulubionych rozgrywek sportowych. Co ważne, używając kod promocyjny LvBet możecie spodziewać się ciekawych promocji. Wśród nich znajdziecie przede wszystkim:

  • Bonusy bez depozytu,
  • Freebety,
  • Cashbacki,
  • Grę bez podatku.

Retinal – Alternatywa dla retinolu?

Wiele osób zastanawia się, jaka jest różnica między retinolem a retinalem. Nic dziwnego, gdyż ich nazwy są łudząco do siebie podobne. Okazuje się, że działanie również. Ponadto produkty z wysokim stężeniem retinolu mają zostać wycofane z Unii Europejskiej z końcem tego roku. Warto więc szukać alternatyw mogących w takich sam sposób polepszyć naszą cerę. Czy takowym zamiennikiem może być więc retinal?

Co ciekawe, również jest to pochodna witaminy A, więc możecie się domyślać, że działa w podobny sposób. Po nałożeniu na naszą twarz retinalu ten przekształca się kwas retinowy pod wpływem enzymów. Ten kwas natomiast wiąże się z receptorami, które znajdują się na naszej skórze. W rezultacie pobudza on proces odnowy i oczywiście działa przy tym przeciwstarzeniowo. To jednak nie koniec zalet, jakie nam gwarantuje.

Ponadto dzięki jego użyciu jesteśmy w stanie skutecznie zredukować doskwierające nam niedoskonałości. Kolejną niezmiernie ważną właściwością jest fakt, że retinal zmniejsza widoczność porów i tak jak jego poprzednik również normalizuje produkcję sebum. Nie można zapomnieć o fakcie świetnego radzenia sobie z przebarwieniami. Dzięki korzystaniu z retinalu możemy szybko pożegnać się z nierównym kolorytem cery.

Czym różni się retinal od retinolu?

Jeśli zastanawiacie się, czym różni się retinal od retinolu, to odpowiedź jest prosta. Popularniejszy na ten moment retinol potrzebuje aż dwóch przemian, aby stać się kwasem retinowym, a retinal tylko jednej. Z racji szybszej zmiany drugiego z wymienionych – jak można się domyślać – działa on szybciej. Na dodatek trzeba przyznać, że przy użyciu retinalu występuje mniejsze ryzyko jakichkolwiek działań niepożądanych.

Oznacza to, że cery wrażliwsze mogą bezpieczniej czuć się, korzystając właśnie z niego. Retinal potrzebuje dużo niższego stężenia od retinolu, by być aktywnym. Ponadto sprawdza się nawet osobom, które mierzą się z trądzikiem różowatym. Jeśli więc liczycie na szybkie działanie bez ryzyka uszkodzenia bariery hydrolipidowej, to wybierzcie retinal.

Tagi: , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis