Rozpieść swoje wewnętrzne dziecko

@stylowi.pl

Dzień Dziecka kojarzy się najmłodszym z ekscytującymi emocjami związanymi z celebrowaniem, smakołykami i prezentami. Dorosłym ten dzień przywołuje wspomnienia z dzieciństwa, kiedy to wyprawa na lody z rodzicami była wielkim wydarzeniem. Wszyscy jesteśmy dziećmi niezależnie od tego czy mamy 12 czy 30 lat. Dlatego Dzień Dziecka jest zawsze doskonałą okazją do świętowania!

@gimmedelicious.com

Zadbaj o dobry początek dnia

W życiu dorosłych często poranna rutyna jest skrupulatnie zaplanowana i powtarzana zgodnie ze schematem każdego dnia. Mamy swoje rytuały i wybory – jak na przykład zdrowe i pełnowartościowe śniadanie, które za czasów młodości bywało największą karą. Jakże wielka była radość, gdy rodzice pozwalali nam na małe grzeszki i zamiast talerza warzyw mogliśmy delektować się ulubionym kremem czekoladowym. Dzień Dziecka to doskonała okazja, żeby na jeden dzień odpuścić sobie nasze zdrowe przyzwyczajenia i sprawić sobie małą przyjemność wybierając „zakazany” przysmak z dzieciństwa.

Idź do kina

Mając dostęp do nieograniczonej ilości filmów i seriali bez wychodzenia z domu, coraz rzadziej planujemy nasz seans na sali kinowej. A szkoda! Kino do doskonała rozrywka nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. W kinie nic nas nie rozprasza i możemy skupić się wyłącznie na wyświetlanym filmie. Dzięki temu dużo bardziej angażujemy się w akcję i przeżywamy losy bohaterów. Jeśli jesteś miłośnikiem filmów animowanych i wciąż, mimo upływającego czasu lubisz wracać do ukochanych bajek z dzieciństwa, wybierz się na nie do kina! Szczególnie, że z okazji Dnia Dziecka będzie na nas czekać mnóstwo animowanych premier.

@stuffedicecreamnyc

Spotkaj się z przyjaciółmi

Każda okazja jest dobra do celebrowania. Szczególnie, gdy na co dzień nasze głowy skupione są na pracy i obowiązkach. Umów się z przyjaciółmi w ulubionej kawiarni i raz dla odmiany, do kubka ulubionej kawy zamówcie sobie kolorowe pucharki z lodami. Takie desery lodowe niejednemu z nas błyskawicznie przywiodą smaki i wspomnienia z dzieciństwa. Kolorowe posypki, rurki z czekoladą, bita śmietana, a na tym papierowa parasolka? Brzmi jak dobra zabawa!

@stylowi.pl

Doceń piękno natury

Dzieci mają dar uważnego obserwowania otoczenia, naturalną ciekawość i beztroską radość. Poznają świat namacalnie i z odpowiednią uwagą, czasem zachwycając się pożółkłym listkiem lub znalezionym kwiatkiem. Dorośli pochłonięci swoimi sprawami zapominają o tym ile pięknych rzeczy jest dookoła. Przypomnij sobie jak to jest iść na spacer bez patrzenia w telefon, zachwycać się pięknym niebem, zbierać muszelki na plaży, albo dzikie kwiaty na łące i czerpać z tego szczerą radość. To najprostszy sposób na obudzenie w sobie wewnętrznego dziecka, jak i docenienie wszystkiego co nas otacza. Szczególnie, że piękna czerwcowa pogoda zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Zrób sobie prezent

Czasami nawet niewielki drobiazg potrafi skutecznie poprawić nam humor na resztę dnia. Być może jest coś, co mamy na oku od dłuższego czasu, ale wciąż zastanawiamy się, czy jest nam to potrzebne? Jeśli ten zakup nie zrujnuje naszego budżetu, zróbmy sobie mały prezent „od siebie, dla siebie”. Dzień Dziecka to przecież doskonała okazja, by okazać naszemu wewnętrznemu dziecku trochę miłości.

@thoresbycottage

Zrób coś kreatywnego

Beztroskie lata dzieciństwa kojarzą nam się często przede wszystkim z dobrą zabawą i kreatywnymi zajęciami, którymi potrafiliśmy zajmować się długimi godzinami. Malowanie obrazów, relaksujące kolorowanki dla dorosłych, a może układanie puzzli? To świetne zabawy z dzieciństwa, które teraz mogą sprawić nam równie wielką frajdę. Odprężają, rozbudzają kreatywność i są świetnym ćwiczeniem dla naszego mózgu. Poczujmy się znów jak dzieci dobrze się przy tym bawiąc!

Tagi: , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis