Rozśpiewany relaks. Karaoke w domu

Fot. iStock

Karaoke to jeden z najlepszych sposobów na relaks. Jeśli nie jesteśmy przekonane do tego, by popisać się wokalem na wieczorze karaoke w pubie, mamy na to idealne rozwiązanie – karaoke w domu.

Karaoke: jeden z symboli Japonii

Karaoke to typ rozrywki, który narodził się w Japonii. Słowo karaoke powstało z połączenia dwóch japońskich słów i dosłownie oznacza tyle, co pusta orkiestra. Śpiewanie hitowych przebojów z puszczanym w tle akompaniamentem odtwarzanym z nagrania, zdobyło sobie tam w latach siedemdziesiątych tak wielką liczbę fanów, że stało się nawet japońskim symbolem.

Bary karaoke wyrastały w Tokio i w innych miastach jak grzyby po deszczu. Japończycy zgodnie twierdzili, że żadna inna aktywność nie jest w stanie zrelaksować ich po długim stresującym dniu w pracy tak jak właśnie karaoke. Przez wiele lat tego typu muzykowanie było domeną Japończyków. Potem moda jednak na karaoke zaczęła zataczać coraz to szersze kręgi aż trafiła w końcu do Europy. Polubili ją bardzo także i Polacy.

Karaoke w domu: świetna rozrywka i relaks

Wiele osób marzy o tym, żeby spróbować swoich sił w karaoke, ale zniechęca ich publiczne śpiewanie. Chcieliby brawurowego wyjścia na scenę i zaśpiewania z pasją kilku swoich ulubionych piosenek, ale zamiast tego na samą myśl o śpiewaniu przed nieznanymi ludźmi, opanowuje ich stres. Jest na to idealne rozwiązanie!

Otóż zamiast udania się do najbliższego pubu, gdzie odbywają się wieczory karaoke, możemy urządzić podobny event w domowym zaciszu. Śpiewanie w towarzystwie najbliższych członków rodziny, czy przyjaciół sprawi, że stres w mig zniknie, a my pokochamy karaoke całym sercem jak Japończycy.

Jeśli marzy nam się podobny świetny rozśpiewany relaks w domu, w nasze ręce musi trafić mikrofon do śpiewania. To przydatny gadżet, dzięki któremu występ na domowej scenie stanie się znacznie bardziej profesjonalny – uwypukli nasz świetny wokal i nada występowi sznytu. Zresztą, zafascynowanych karaoke wcale nie trzeba pewnie do niego zachęcać. Trzymać mikrofon jak prawdziwa gwiazda muzyki – bezcenne.

Fot. iStock

Karaoke: Rodzaje mikrofonów

Istnieją też inne opcje uczynienia naszego wieczoru karaoke niezapomnianym. Warto pamiętać o tym, że mamy do dyspozycji także inne rodzaje mikrofonów, nie tylko mikrofony karaoke. Jaki jeszcze mikrofon dobrze mieć pod ręką, gdy nagle nachodzi nas chętka na domowy występ wokalny? Na pewno bardzo przyda się nam mikrofon do komputera lub mikrofon pojemnościowy.

Także mikrofony gamingowe sprawią, że nasze zaangażowanie w karaoke będzie znacznie większe i jeszcze ciekawiej spędzimy czas. To sprzęt, który pozwoli nam rozwinąć naszą wokalną osobowość i poczuć się jak prawdziwa gwiazda muzyki.

Mikrofon do śpiewania, mikrofon do komputera, jak i mikrofon pojemnościowy bez problemu znajdziemy w szerokiej ofercie sklepu RTV EURO AGD.

Tagi: , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis