Sekrety skuteczności: jak Institut Esthederm rewolucjonizuje pielęgnację skóry?

Prawidłowa pielęgnacja skóry polega nie tylko na doborze odpowiednich kosmetyków, ale również zaplanowaniu kolejności ich stosowania. Dobry plan pozwala osiągnąć młodszą, jędrniejszą i gładszą skórą w krótkim czasie. Odkryj sekrety skuteczności kosmetyków od marki Institut Esthederm.
 

Dlaczego pielęgnacja skóry twarzy jest ważna?

Sposoby pielęgnacji twarzy zmieniały się na przestrzeni lat. Dawniej wystarczyło mydło i krem, później nastąpiła era kilkuetapowej koreańskiej pielęgnacji, a obecnie coraz mocniejszy nacisk kładzie się na kosmetyki o innowacyjnych składach. Każdy nowy trend sprawia, że poszukujemy kolejnych produktów, które poprawią stan skóry, zniwelują zmarszczki czy zmniejszą przebarwienia.

Codzienna pielęgnacja skóry jest ważna, ponieważ zapobiega wielu problemom i niedoskonałościom. Może zmniejszać trądzik, eliminować nadmierną suchość czy normalizować produkcję sebum. Stosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków sprawi, że twarz stanie się bardziej nawilżona, promienna i zdrowsza.

Sekretem prawidłowej pielęgnacji jest połączenie oczyszczania, nawilżania, rewitalizacji i ochrony. Aby były one skuteczne, należy nie tylko dobrać kosmetyki, które będą działać bezpośrednio na problemy skóry, ale również stosować je w odpowiedni sposób.

Na czym polega 4-etapowa pielęgnacja?

W Institut Esthederm stworzyliśmy autorską metodę 4-etapowej pielęgnacji twarzy, która dostarcza skórze codzienną dawkę energii i sprawia, że wygląda ona na młodszą. Wystarczy zastosować nasz sposób dbania o twarz, żeby zobaczyć pierwsze efekty.

1 etap: Oczyszczanie i demakijaż

Skóra codziennie ma kontakt z wieloma czynnikami, które mogą ją podrażniać. Na twarzy mogą znajdować się nie tylko pyłki roślin czy kurz, ale również pozostałości makijażu, sebum i pot. Oczyszczenie ma za zadanie przygotować skórę do dalszych etapów pielęgnacyjnych, odświeżyć ją i oczyścić. Dopiero takie przygotowanie pozwala na zastosowanie kolejnych kosmetyków.

2 etap: Wzmocnienie

Skóra pozbawiona energii i witalności gorzej wchłania cenne dla niej składniki aktywne, jest przesuszona i ma zaburzony skład mikrobiomu. Dostarczenie jej odpowiednich składników, nie tylko wspomoże jej procesy naprawcze, ale również zneutralizuje negatywne działanie wolnych rodników tlenowych czy zmniejszy podrażnienia.

3 etap: Pielęgnacja

Dobrze dobrana pielęgnacja ma na celu wyeliminowanie dyskomfortu, napięcia i suchości skóry. Ten etap jest także ważny dla spowolnienia procesów starzenia się. Odbudowana bariera hydrolipidowa skóry poprawia jej wygląd i pozytywnie wpływa na szereg procesów, jakie zachodzą na poziomie komórkowym. Wierzymy, że “ochrona kapitału młodości”, pozwoli dłużej cieszyć się gładką i napiętą skórą.

4 etap: Ochrona

Ostatni etap stanowi ochronę skóry przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. To właśnie promieniowanie słoneczne i zanieczyszczenia środowiska przyspieszają starzenie się skóry. Stosowanie kosmetyków ochronnych ma na celu wzmocnienie jej naturalnych mechanizmów naprawczych, a także zwiększa odporność na działanie szkodliwych czynników.

Innowacyjne składy – skuteczniejsze działanie

Institut Esthederm od prawie 50 lat dba o zdrowie i piękno Twojej skóry. Codziennie szukamy, analizujemy i sprawdzamy nowe składniki, które mogą być częścią naszych kosmetyków. Zależy nam na zachowaniu młodego wyglądu skóry, jak najdłużej, dlatego wykorzystujemy w naszych produktach substancje, które wzmocnią naturalne mechanizmy ochronne, regeneracyjne i dotleniające.

Nasze protokoły pielęgnacyjne łączą w sobie skuteczność, precyzję i komfort. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych technologii, opatentowanych składów i nowoczesnych połączeń, możesz cieszyć się gładszą, zdrowszą i młodszą skórą.

by
Poprzedni wpis Następny wpis