Ślub w stylu rustykalnym

@atodoconfetti

Choć śluby w stylu rustykalnym zrobiły się szczególnie modne w ostatnich latach, jest to ponadczasowy motyw ślubny, który zawsze wypada świetnie! Rustykalne wesela to przede wszystkim natura, luz i prawdziwie wiejski klimat! Jak zorganizować wesele w stylu rustykalnym?

@kyleeyeephoto

Rustykalna atmosfera

Rustykalne wesela odbywają się najczęściej w miejscach takich jak stodoły, farmy, schroniska górskie lub ogrody. Piękne plenery, malownicze widoki i silna inspiracja naturą to zazwyczaj elementy, bez których nie wyobrażamy sobie rustykalnego wesela. Jednak nie musimy wcale decydować się na te wszystkie elementy. Równie dobrze możemy zorganizować wesele w sali balowej, której dekoracje i ozdoby od razu przywołają klimat rustykalnego charakteru przyjęcia. Nie może zabraknąć naturalnych dzikich kwiatów, drewna, lnu, juty, mchu, czy ozdób ze sznurka. Najważniejsza jednak jest swoboda i prostota. To właśnie ta sielska atmosfera, za którą uwielbiamy śluby rustykalne, wprowadzi zarówno państwa młodych, jak i pozostałych gości w doskonały humor.

Swobodny dress code

Tym co wyróżnia rustykalne wesela, to przede wszystkim swobodny i charakterystyczny strój. Nie zabraknie tweedowych garniturów, kamizelek i szelek. Tymczasem panny młode mogą zdecydować się na romantyczną, lejącą się suknię, której dziewczęcy charakter uzupełni bukiet sezonowych dzikich kwiatów. Młodzi coraz częściej eksperymentują ze ślubnymi stylizacjami, uzupełniając je o kowbojskie buty, kapelusze czy kurtki jeansowe.

@greenweddingshoes.com

Zaserwuj trochę domowej kuchni

Jeśli planujemy urządzenie wesela w stylu rustykalnym, nie możemy zapomnieć o jedzeniu, które podkreśli charakter przyjęcia. Wybierzmy domowe, swojskie potrawy, które przypadną do gustu największym smakoszom. Tradycyjne wyroby, świeży chleb i pieczone mięsa dodatkowo podkreślą wyjątkową atmosferę.

@stylowi.pl

Wiejskie kwiaty

Dzikie kwiaty to niezwykle ważny element dekoracyjny na weselu w stylu rustykalnym. Aby oddać ten styl, powinniśmy zrezygnować z nietypowych kolorów kwiatów i postawić na naturalność! Piękną ozdobą będą także naturalne, plecione wianki – którymi możemy obdarować na przykład druhny, minimalistyczne butonierki i ozdobne instalacje kwiatowe stołów weselnych. Gałązki, kłosy zboża, szyszki, gipsówka, eukaliptus, paprotka, piwonie i kwiaty polne to prawdziwy must-have, który wyczaruje magiczną atmosferę.

Minimalistyczne zaproszenia

Zwrócenie uwagi na drobne detale, finalnie złączy się w efektowną całość. Zatroszczenie się o takie elementy jak zaproszenia ślubne, pomogą już na etapie planowania wesela wprowadzić naszych gości w obowiązujący klimat. Nasze zaproszenia powinny nawiązywać stylem do wspomnianej prostoty i pięknej natury. Kolorystyka papeterii powinna być stonowana, możemy użyć ozdób z suszonych kwiatów i papieru czerpanego – dodatkowe wrażenie zrobią ręcznie wypisane, artystyczne zaproszenia.

@100layercake.com

Klimatyczne oświetlenie

Nastrój jaki towarzyszy salom weselnym w stylu rustykalnym tworzy przede wszystkim klimatyczne oświetlenie. Najczęściej jest to ciepłe i przygaszone światło, które dają świece, lampiony, sznury małych światełek, pochodnie lub kominek. Takie oświetlenie w połączeniu z naturalnym drewnem, surowymi elementami wystroju, dzikimi kwiatami i swojskim jedzeniem sprawi, że nasze wesele nabierze prawdziwego charakteru vintage.

Tagi: , , , , ,

Podobne wpisy

by
Poprzedni wpis Następny wpis