Sport na stylowo. Jak wyglądać olśniewająco nawet na intensywnym treningu

@happilygrey

Chociaż w idei uprawiania sportu najistotniejsza jest troska o nasze zdrowie, jak i dobre samopoczucie, to nie sposób zaprzeczyć, iż nieodmiennie łączy się ją również również i z kwestiami wizualnymi. Niejedna z nas poza marzeniem o wyśmienitej kondycji, ma w myślach także i zdobycie upragnionej, pięknej sylwetki, co regularny ruch pozwala nierzadko w nie za długim czasie osiągnąć.

Tak, kochamy czuć się atrakcyjne i takie też chcemy się czuć oczywiście i na samych treningach. Co więc zrobić, gdy pragnie się prezentować wspaniale nawet w trakcie najintensywniejszych ćwiczeń? Czy to w ogóle możliwe? Jak najbardziej!

Sportowym krokiem po piękno

Zanim zaczniemy zagłębiać się w temat osiągania świetnej prezencji podczas ćwiczeń, warto na wstępie dodać, iż treningi to w żadnym razie wcale nie wymysł naszej doby. Co ciekawe, o dobroczynnym wpływie ruchu na nasz wygląd doskonale wiedziały już nasze przodkinie z ery starożytnej. Tak jest! Sport ma gigantyczny wpływ na naszą urodę i to nie tylko na figurę, ale nawet i na cerę. O tych dobrodziejstwach płynących z zażywania ruchu opowiadały same wielkie umysły antycznych czasów, co przekazali im w głównej mierze medycy. O pięknie figury uzyskanej za pomocą ćwiczeń opowiadali Hipokrates i Arystoteles. Wielkim powrotem to tego typu myślenia, było natomiast nastanie współczesnej doby.

@happilygrey

Po wiekach opiewania piękna kobiecej sylwetki w żadnym razie nie zmąconej jakimkolwiek wyrzeźbionym mięśniem, na przykład słynnej sylwetki rubensowskiej, w XX wieku ponownie zaczęto zauważać, że ciało, jakie zażywa systematycznych ćwiczeń jest nie tylko zdrowsze, ale i piękniejsze. Warto w tym punkcie powrócić jeszcze do tematu uprawiania sportu i kondycji nie tylko ciała, ale i cery. Choć na pozór wydaje się to być rzeczą zaskakującą, panie, które zażywają ruchu w regularnych odstępach często mają zdrowszą i piękniejszą cerę aniżeli te, które robią to tylko sporadycznie. Otóż dzięki wzmożonej aktywności ruchowej w znaczny sposób poprawiamy swoje krążenie. Wraz z jego poprawą, zaczynamy dostarczać organizmowi więcej tlenu i składników odżywczych, co odbija się też oczywiście i na wyglądzie skóry. Staje się ona gładsza, świetlista i mniej narażona na powstawanie zmarszczek, za sprawą zwiększonej dzięki ćwiczeniom ruchowym produkcji kolagenu.

@happilygrey

Stylowa sportsmenka

Jeśli zależy nam na świetnym wyglądzie w trakcie treningów, zacznijmy od małego przeglądu naszej sportowej odzieży. Choć to nie szata zdobi człowieka, to jak same doskonale wiemy, mało co aż tak poprawia humor wszystkim zainteresowanym modą i stylizacyjnymi trendami, jak właśnie nowe odzienie. Mało co też dodaje nam aż tak wielkiej pewności siebie, jak strój, w którym czujemy się pięknie i atrakcyjnie. Pamiętajmy o tym, dobierając rzeczy nie tylko przeznaczone na wyjście do pracy, na spotkanie z przyjaciółmi, czy na randkę. Równie ważne w naszej garderobie powinny być piękne sportowe stroje oraz stylowe sportowe obuwie.

Jeśli bowiem jesteśmy jednymi z kobiet, które w szale oszczędzania na wymarzoną sukienkę, zakładaj na trening nie wyglądającą za dobrze, spraną i pamiętającą wiele letnich sezonów sprzed lat koszulkę, z do tego utrzymane w podobnym stylu legginsy, diametralnie zmieńmy swoje nastawienie. Tym bardziej powinnyśmy się za to zabrać, jeśli podczas joggingu na leśnej ścieżce przypadkiem napotykamy dopiero co zapoznanego i szalenie atrakcyjnego sąsiada z naszego piętra, któremu ledwo co odpowiadamy na przywitanie, bo zaczynamy uświadamiać sobie, że nie wyglądamy zbyt dobrze w wyżej wspomnianym odzieniu.

Na każdym treningu, czy to odbywanym na leśnej polanie wśród głuszy, czy też na siłowni zadbajmy o nasz psychiczny komfort, który nierozłącznie wiąże się też z wyglądem. Jeśli nie czujemy się dobrze w stroju, w którym ćwiczymy, a do tego nie należymy do urodzonych sportsmenek, ale zmuszamy się do treningów wielką siłą woli, to automatycznie w podświadomości jeszcze bardziej zniechęcamy się do wykonywania ćwiczeń. Zadbajmy o higienę psychiczną i poszukajmy idealnego sportowego stroju, w którym poczujemy się pięknie i pewnie. Taki strój naturalnie nie może krępować naszych ruchów. Ma być jak druga skóra, a więc musi dawać nam i naszej skórze swobodnie oddychać. Gdy właśnie zaczęłyśmy uprawiać kilka fizycznych aktywności, a nie chcemy kupować mnóstwa sportowych zestawów, postawmy na coś uniwersalnego, jak na przykład najmodniejsze legginsy ze wstawką kuszącej przezroczystości lub pięknymi, optymistycznymi wzorami, czy szorty i dopasowany top bądź koszulkę uszytą z oddychającego materiału. Podobny zestaw nada się przecież zarówno na siłownię, jogę, pilates, czy też jogging.

@happilygrey

Jeśli chodzi o obuwie, to jest to kolejna rzecz ogromnej wagi. Najmodniejsze sportowe buty z ciekawie wyprofilowaną podeszwą, które co więcej będą dla nas też najwygodniejsze to coś, na czym zdecydowanie nie można oszczędzać. Dodadzą naszym krokom atrakcyjnej lekkości, a całej sportowej stylizacji jeszcze więcej sznytu. Jeśli chodzi o trendy, to przebojem są w tym sezonie zestawy i buty w tonacjach monochromatycznych bądź multikolorowe. Każda z nas, która zaczyna właśnie swoją przygodę ze sportem z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Ubierając się stylowo na trening z pewnością poczujemy się o niebo lepiej i znacznie chętniej będziemy oddawały się nawet i najintensywniejszym ćwiczeniom. Do dzieła!

@happilygrey

 

Tagi: , , , , , , , ,

Podobne wpisy

by
Poprzedni wpis Następny wpis