Sposoby na efektowne pakowanie prezentów na święta

Artykuł sponsorowany

Święta zbliżają się wielkimi krokami, najwyższy czas, aby pomyśleć o prezentach, także tych biznesowych. Jak zapakować prezent, by wyglądał efektownie? Poniżej kilka pomysłów.
Sam prezent to nie wszystko. Nawet najwspanialszy podarunek musi być estetycznie zapakowany. Opakowanie jest równie ważne jak jego zawartość, ponieważ dzięki niemu można zrobić wrażenie na obdarowanej osobie.

Jak efektownie zapakować prezent?

Jest kilka sposobów na to, by prezent był estetycznie zapakowany. Po pierwsze można zapakować go samodzielnie przy użyciu gotowych opakowań prezentowych i to rozwiązanie jest najprostsze, co wcale nie oznacza, że gorsze. Gotowe opakowania mogą być naprawdę efektowne – ważne, by dobrać je odpowiednio do okazji oraz rodzaju prezentu. Można także, jeśli ma się takie zdolności, spróbować zapakować prezent w sposób kreatywny, co na pewno doceni osoba obdarowana. A trzeci sposób, to udanie się do punktu pakowania prezentów – to wersja dla tych, którzy uważają, że nie mają zdolności manualnych.

Jak zapakować prezent kreatywnie?

Pomysłów na kreatywne pakowanie jest całe mnóstwo – wszystko zależy od fantazji pakującego. Można na przykład do pakowania użyć materiałów, których zazwyczaj nie używa się do tego celu, np. stare gazety, plakat, tkaninę, włóczkę, tapetę itp. Można opakowanie wydziergać na szydełku lub drutach, zrobić kolaż z papieru, użyć kolorowej bibuły. Prezenty można także pakować, nadając im najróżniejsze formy, zwłaszcza jeśli zawartość ma nieregularny kształt.

Jak zapakować prezent na święta?

Do prezentów świątecznych można użyć papieru pakowego lub torebek w świąteczne wzory. Można także zapakować prezenty w pudełka. Jednak ostatnio modne są opakowania w duchu zero waste, czyli pakowanie w zwykłe kartonowe pudełka, papierowe torebki z recyklingu lub zwykły szary papier pakowy i ozdabianie elementami, takimi jak wstążki z rafii, gałązki drzew iglastych lub jemioły, a także suszone cytrusy.

Gotowe opakowania prezentowe

Sprawdzonym sposobem na pakowanie prezentów jest korzystanie z gotowych opakowań. W sklepie RAJA można zamówić m.in.: pudełka zamykane na magnes, pudełka z wstążką, specjalne opakowania na butelki, pudełka na biżuterię i akcesoria, pudełka z recyklingu, białe pudełka z tektury litej, woreczki z organzy i satynowe, torby prezentowe z zamknięciem, lakierowane z klapką, kolorowe torebki papierowe, torby z witrynką, ozdobne metalizowane torby prezentowe, torby z recyklingu, torebki powlekane o wypukłej strukturze, o wysokim połysku, torby maxi i mini, a także papier ozdobny do pakowania prezentów – błyszczący, w świąteczne i dziecięce wzory, dwustronny oraz folię metalizowaną i celofanową, a także akcesoria do pakowania, takie jak wstążki i sznurki, taśmy pakowe oraz wypełniacze do prezentów.

Wypełniacze do prezentów

Oprócz samego opakowania prezentu ważne jest także jego wypełnienie, które ma dwie funkcje – ozdobną oraz zabezpieczającą. Świetnym rozwiązaniem jest użycie gładkiej bibuły do ozdobienia opakowań prezentowych. Dzięki ładnemu wypełnieniu prezent wydaje się jeszcze bardziej wyjątkowy i elegancki. Bibuła gładka może być także wykorzystana do estetycznego owijania prezentów delikatnych – np. bielizny czy akcesoriów. Jest miękka, więc nie rysuje zawartości. W ofercie znaleźć można bibułę gładką w wielu kolorach w arkuszach, rolkach oraz prasowaną. Jako wypełniacz do prezentów sprawdzi się także kolorowy wypełniacz ozdobny SizzlePak. Jest bardzo wydajny – wykonany ze spiralnych papierowych włókien – wyjęty z opakowania zwiększa swoją objętość aż o 280%! Jest idealny także do wypełniania i pakowania koszy prezentowych.

Szeroki wybór gotowych opakowań do prezentów jest dostępny w sklepie RAJA: https://www.rajapack.pl/opakowania-ozdobne/woreczki-torebki-pudelka-na-prezenty_C2313.html.

Tagi: , , ,

Podobne wpisy

by
Poprzedni wpis Następny wpis