Styl old money w pigułce

@paolacossentino

Styl określany mianem old money jest jednym z największych hitów tego sezonu. To elektryzująca, niesamowicie szykowna i ponadczasowa estetyka. Nic dziwnego, że porwała mnóstwo gwiazd i trendsetterek. Podpowiadamy, jak przemycić ją do swojej garderoby. Oto supermodny styl old money w pigułce.  

Czym charakteryzuje się styl old money?

Na dobrą sprawę topowy styl zwany old money, czyli w dosłownym tłumaczeniu „stare pieniądze” nie jest wcale nowością. To klasyczna i ponadczasowa estetyka, która przebojem wkroczyła do świata mody już wiele dekad temu. Dziś zaczęła jednak święcić triumfy w znacznie szerszych kręgach. Wcześniej w podobny sposób ubierali się przede wszystkim ludzie należący do elity będącej na samym szczycie drabiny finansowej. 

Styl old money ma mnóstwo wspólnego z kolejnym modowym hitem ostatnich miesięcy, czyli quiet luxury. W obu chodzi o uzyskanie wyrafinowanego, eleganckiego i bardzo szlachetnego wyglądu bez zbędnego epatowania luksusem. Sznyt oraz dobry gust ma ujawniać się w jakościowych materiałach, czy w wysublimowanych krojach. Unika się tu czerpania z szybko przemijających trendów, noszenia krzykliwych wzorów, czy eksponowania emblematów marek. Stawiamy więc przede wszystkim na minimalizm

Na czym polega fenomen stylu old money? Projektanci są zdania, że chodzi głównie o jego nieprzemijalność. Kompletując w nim garderobę, nie musimy obawiać się, że wyrzucamy pieniądze w błoto. Szykowne pełne prostoty sukienki, spódnice, czy marynarki w żadnym razie nie wyjdą z mody w kolejnym sezonie. Nabywanie ich to tym samym inwestycja w ekologicznym duchu slow fashion. Nasze odzieżowe nabytki są zawsze świetnie przemyślane. Szukamy rzeczy w określonej stylistyce, więc nie dajemy się ponieść szałowi zakupów. Ponadto to ubrania, które pasują na wszystkie okazje – randki, oficjalne spotkania biznesowe, wernisaże, czy wypady do restauracji.   

@laparisiennestylee

Jak zacząć ubierać się w stylu old money? 

Warto wiedzieć, że w DNA stylu old money znajdują się też podstawy idei szafy kapsułowej. Wszystko jest tu idealnie zgrane pod względem krojów, jak i tonów. Nie musimy spędzać przed lustrem długich minut. Nie głowimy się, które rzeczy będą do siebie pasowały. Można zatem pokusić się o stwierdzenie, że modny styl old money fantastycznie ułatwia życie. 

Każda amatorka tej uniwersalnej estetyki powinna zbudować swą garderobę na bazie tonów, takich jak beż, biel, oliwkowa zieleń, burgund, brąz, szarość, granat, grafit oraz czerń. Przełamujemy je chłodnym błękitem. Nosimy jednobarwne stylizacje. Bardzo mile widziane są total looki. Jeśli mamy ochotę na wprowadzenie wzorów, celujmy w paski bądź kratę. 

Jakie ubrania powinny znaleźć się w szafie fanki old money? W outfitach utrzymanym w tym stylu warto mieszać damskie i męskie pierwiastki. Nośmy bieliźniane sukienki na ramiączkach razem z oversizowymi długimi marynarkami. Do krótkich żakietów chanelek dobierajmy natomiast nonszalanckie szerokie spodnie w typie palazzo i mokasyny.

@juliesfi
Tagi: , , , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis