Stylowa czerwień w domu

@sarahvailedesign.com

Kiedy chcemy nadać naszemu wnętrzu śmiałe akcenty, podkreślić konkretną cechę lub po prostu użyć żywych odcieni – przyciągający wzrok kolor to świetny sposób na dodanie ciekawego akcentu do każdego pomieszczenia. Czerwień to radosny i ciepły kolor, który idealnie wkomponuje się w każdą przestrzeń. Jak wprowadzić go do naszego wnętrza?

@etsy.com

Czerwień, która przyciąga

Eksperci są zgodni, że wprowadzanie do wnętrz czerwieni może znacząco wpłynąć nie tylko na jego wygląd, ale także na nasz nastrój. Chociaż jest to intensywny kolor, z łatwością dopasujemy go do niemal każdego wystroju. Wyraziste czerwienie przykuwają naszą uwagę, dlatego też, należy dobrze przemyśleć, jaki element w naszym wnętrzu chcemy wysunąć na pierwszy plan. Warto też zastanowić się nad jego intensywnością, ilością i rozmieszczeniem.

@dmagazine.com

Fokus na meble

Zdecydowanie się na czerwone ściany w pokoju może szybko okazać się nadmiernie stymulujące, więc wiedza o tym, jak używać tego odważnego odcienia jest istotna, aby ustanowić różnicę między ekscentryczną przestrzenią a odważnym, ale przemyślanym akcentem. Dlatego warto pomyśleć o wprowadzeniu pojedynczych mebli w tym kolorze, np. czerwona sofa, która znajdzie się w punkcie centralnym pomieszczenia, komoda przy łóżku, czy ozdobna lampa.

@justrestingup-home.blogspot.com

Wyraziste tekstylia

Jeśli boimy się wprowadzania wyraźnych akcentów do naszego wnętrza na stałe, świetnym pomysłem jest wykorzystanie tego koloru przy wyborze tekstyliów. Czerwone koce, poduszki ozdobne, zasłony i pościel – to elementy, które z łatwością możemy zmienić, gdy tylko najdzie nas taka ochota. Dodatkowo, jeśli chcemy uzyskać nieco bardziej subtelny akcent, wybierzmy stonowane odcienie czerwieni, na przykład ziemistą terakotę, rubinową i szkarłatną czerwień lub rozmaite odcienie różu.

@thecut.com

Odważne kontrasty

Doskonałym zabiegiem błyskawicznie odmieniającym nasze wnętrze, będzie użycie kontrastu barw. Połączmy ciepłą czerwień z chłodnymi błękitami, na przykład stawiając czerwoną szafę na tle jasnoniebieskiej ściany. Taki zabieg wprowadzi mnóstwo świeżości do pomieszczenia. Sprawdzi się także w domowych gabinetach, ponieważ kolor czerwony korzystnie wpływa na zwiększenie koncentracji.

@nadiawattsinteriordesign

Kolory pochodne

Jeśli chcemy wprowadzić do swojego domu ciepły, wyrazisty odcień, ale nie czujemy się komfortowo z czerwienią, użycie innych ciepłych odcieni z koła kolorów pomoże osiągnąć podobny efekt przyciągający wzrok bez konieczności zbytniego wychodzenia ze swojej strefy komfortu. Wybierzmy gorące pomarańcze, rdzawe terakoty, jasne i odważne róże czy przydymione odcienie żółtego.

Tagi: , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis