Stylowa lodówka, czyli na zwrócić uwagę kupując nowy sprzęt do kuchni?

Lodówka to sprzęt niezbędny w każdej kuchni. Wybór odpowiedniej lodówki zależy od indywidualnych potrzeb, miejsca, a także budżetu. Przy zakupie kluczowe znaczenie mają takie czynniki jak wysokość i pojemność, energooszczędność, moc oraz różne funkcjonalne rozwiązania i ułatwienia. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę kupując lodówkę.

Pojemność lodówki – jednodrzwiowa lub side by side

Pierwszym i bardzo ważnym aspektem, przed zakupem lodówki, jest ustalenie tego, jaka pojemność jest nam potrzebne. Dla singli, par, a także rodziców z jednym dzieckiem, najlepsza będzie lodówka jednodrzwiowa. Warto zwrócić uwagę na wysokość i pojemność urządzenia, dopasowując to do miejsca w kuchni oraz własnych potrzeb. Osoby, które rzadko gotują i raczej zamawiają posiłki lub korzystają z diety pudełkowej, potrzebują niewielkiej lodówki. Z kolei ci, którzy kupują sporo produktów spożywczych i często przygotowują różne dania, mogą zainwestować w wyższą i pojemniejszą lodówkę. Dla rodzin z dziećmi zwykle najlepsza jest side by side, czyli lodówka dwudrzwiowa. Oczywiście na taki sprzęt potrzeba więcej miejsca, więc sprawdzi się on raczej w domu, a nie w mieszkaniu. Taki model jest także znacznie droższy niż lodówka jednodrzwiowa, więc wiele zależy od indywidualnego budżetu.

Energooszczędność

Klasa energetyczna lodówki ma ogromne znaczenie, zwłaszcza współcześnie, gdy ceny prądu rosną z roku na rok. Taka klasa wskazuje na to, czy lodówka zużyje dużo prądu. Producenci często szacują także roczny koszt korzystania z danego urządzenia. Warto pamiętać o tym, że ten koszt będzie rósł, ponieważ podwyżki prądu wprowadzane są regularnie. Okazuje się, że czasami lepiej zrezygnować z niektórych funkcji sprzętu na rzecz wyższej klasy energetycznej.

Funkcjonalne rozwiązania, innowacje i stylowy wygląd

Przy wyborze lodówki kluczowe znaczenie mają także różne funkcjonalne rozwiązania i innowacje. Do najpopularniejszych obecnie funkcji można zakwalifikować:

  • NoFrost – współcześnie jest to standard, polegający na automatycznym odszranianiu, dzięki czemu lodówka jest urządzeniem bezszronowym.
  • Podajnik do wody, który zapewnia stały dostęp do świeżej i schłodzonej wody. Takie rozwiązania ma na przykład lodówka Beko.
  • Lodówka z tabletem, który umożliwia wyświetlanie przepisów lub oglądania filmów.
  • Kamerka wewnątrz lodówki, dzięki czemu w specjalnej aplikacji można podglądnąć, co znajduje się w środku, bez otwierania drzwiczek.
  • Wyjątkowy wygląd retro, czego świetnym przykładem jest lodówka Smeg. Urządzenie ma zaokrąglony kształt, wyjątkowy wypukły front i chromowane wykończenie. Taka lodówka nawiązuje stylem do lat pięćdziesiątych i idealnie sprawdzi się do wnętrz retro.
  • Specjalne, dedykowane pojemniki na różnego rodzaju żywność, na przykład mięsa, ryby, owoce, warzywa.
  • Filtr antybakteryjny, który zapobiega namnażaniu się bakterii wewnątrz urządzenia i zapewnia wysoki poziom świeżości pokarmów.
  • Dodatkowe funkcje, na przykład sygnał niedomkniętych drzwi, soft close (ciche domykanie), program holiday (sprawdza się w czasie, gdy nikogo nie ma w domu przez dłuższy czas).

Obecnie można wybrać naprawdę stylową, elegancką i funkcjonalną lodówkę do swojej kuchni. Wystarczy tylko ocenić swoje indywidualne potrzeby i preferencje, a także ustalić budżet.

Tagi: , ,

Podobne wpisy

by
Poprzedni wpis Następny wpis