Stylowe nakrycie Wielkanocnego stołu

@ladnydom.pl

Wielkanoc jest tuż za rogiem, dlatego warto zacząć myśleć nad efektowną zastawą stołową. Tradycyjna metoda zdobienia wielkanocnego stołu zazwyczaj opiera się na mieszaniu pasteli z różnymi motywami jajek i króliczków. Jednak piękno wspaniałego stołu wielkanocnego polega na tym, że jego unikalny wygląd zależy wyłącznie od nas i jest doskonałym sposobem na pokazanie naszej artystycznej strony przyjaciołom i rodzinie. Jak efektownie udekorować świąteczny stół?

@nissalynninteriors.squarespace.com

Klasyczne pastele

Jedną z najmodniejszych dekoracji w tym sezonie to odrobina delikatnych pastelowych kolorów, która podkreśla piękno soczystych zielonych kompozycji kwiatowych. Z łatwością uzyskamy ten efekt używając ceramicznych figurek w różnych odcieniach pudrowego błękitu i różu jako elementu centralnego oraz energetycznych talerzy w kolorze cytryn.

@stylebyemilyhenderson.com

Złote akcenty

Złoto to zawsze dobry pomysł – szczególnie w przypadku dekoracji świątecznego stołu! Złoto nada naszej aranżacji elegancji i nowoczesności. Co więcej, doskonale łączy się z każdym kolorem oraz pozwoli nam na stworzenie prostej i minimalistycznej konstrukcji. Wyraziste złocenia nie będą potrzebowały wielu wymyślnych dodatków.

@colorbyk.com

Eksperymenty z różnymi barwami

Wielkanoc zbiega się z nadejściem wiosny. Skorzystajmy z odradzającego się piękna natury, organizując ucztę wielkanocną z pomocą roślinnych akcentów. Wprowadźmy na stół rozmaite zestawy kwiatowych dekoracji, w tym miękkich dalii, stokrotek i francuskich tulipanów w klasycznych pastelowych odcieniach. Kolejną dawkę kolorów zapewnią nam różnobarwne zastawy – od barwionych kryształów, po malowaną porcelanę.

@behance.net

Wzorzysty obrus

Obrusy są istotnymi elementami, ponieważ tworzą tło dla naszej całej dekoracji. Wybierzmy model z wyrazistym nadrukiem, aby uzyskać maksymalistyczny efekt lub coś bardziej stonowanego, jeśli chcemy uzyskać nieco bardziej klasyczny efekt. Zawsze możemy uzupełnić swój obrus pasującymi podkładkami, aby wprowadzić dodatkową teksturę i nadruk.

@pizzazzerie.com

Kolorowy recykling

Kolor jest zawsze na czasie. Aby wprowadzić odrobinę szaleństwa do naszych wielkanocnych aranżacji, warto poddać recyklingowi haftowane obrusy i serwetki. Możemy farbować je w pralce na ciemnoniebieski lub zielony, aby pasowały do ​​wielokolorowych potraw serwowanych na stole. Aby uzyskać maksymalny efekt, doskonałym pomysłem będzie uzupełnienie stołu uroczymi figurkami inspirowanymi Wielkanocą, takimi jak kury, kurczaczki, króliki i pisanki. 

Tagi: , , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis