Stylowe sposoby na kalendarz adwentowy

@haus

Kalendarze adwentowe to ten element dzieciństwa, który chętnie wspominamy, do którego wracamy z rozrzewnieniem i który coraz częściej włączamy także do dorosłych praktyk przedświątecznych. Nic dziwnego – to przemiła tradycja, która pozwala uroczyście przetrwać oczekiwanie na ten wyjątkowy, wigilijny wieczór. Kalendarz adwentowy – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych – stanowi pierwszy element przygotowań do Bożego Narodzenia i jest czymś, z czego nie chcemy rezygnować. Ale oprócz bycia magicznym elementem grudniowego świętowania, akcesorium może również stanowić świetną, stylową ozdobę mieszkania, a przygotowanie go na własną rękę potrafi stać się doskonałym sposobem na spędzenie czasu z dzieckiem lub samodzielne, kreatywne prace. Oto kilka pomysłów na kalendarz adwentowy, którego pozazdroszczą nam wszyscy goście!

Proste rozwiązania

W zależności od tego, jaki wystrój panuje w naszym wnętrzu, możemy sięgać po różne materiały i metody przygotowania takiego adwentowego kalendarza. Im szybciej zaczniemy, tym lepszy efekt uzyskamy. Czas leci, a odliczanie należy zacząć już od pierwszego grudnia. Dlatego najlepiej od razu zabrać się do pracy. Dla tych, którzy nie są mistrzami wyklejanek, wycinanek i innych aktywności manualnych, najlepszą metodą będzie stworzenie prostych paczuszek z szarego papieru. Jeśli przygotowujemy ten gadżet dla dziecka, umieśćmy w środku ulubione łakocie malucha. Każdy dzień to inny przysmak. Warto też zaangażować malca do tego kreatywnego zadania. Tego typu rozrywki rozwijają umiejętności, pobudzają wyobraźnie i są idealnym sposobem na niebanalne spędzanie czasu z bliskimi. 

Zapakowane w szary papier słodycze warto jeszcze ozdobić. Ma być nie tylko smacznie, ale też pięknie! Bez obaw, to wcale nie takie trudne. Wystarczy zielona gałązka jednego z ogrodowych krzewów i prosta kartka z numerkiem. Na kolejnych paczuszkach przyklejamy numery od 1 do 24 – w ostatnim opakowaniu powinien być wyjątkowy prezent. Takie pakunki układamy w dobrze widocznym miejscu – na komodzie lub szafce. Tutaj zawsze będzie od nich dostęp, a oprócz funkcji prezentowej spełnią też zadanie niebanalnej, eleganckiej ozdoby przedświątecznej. Dobrym pomysłem jest również powieszenie paczuszek na sznurku. Wystarczy igła z nitką i dogodne miejsce w pokoju. Gotowe! 

@lilaliv

Duży projekt

Ci, którzy rozwinęli bardziej zaawansowane zdolności manualne, mogą pokusić się o większy projekt. Pięknie będzie się prezentować konstrukcja w kształcie choinki. Przywieszamy ją na ścianie, a na kolejnych „gałązkach” umieszczamy niewielkie paczuszki z upominkami. Tutaj, znów, możemy włożyć wszystko. Od ulubionych łakoci aż po kosmetyki w wersji dla dorosłych. Każdy przedświąteczny dzień będzie wtedy okazją do obdarowania samej siebie małym prezentem. 

Przygotowanie takiej choinki 3D wymaga trochę umiejętności i odpowiedniego zaopatrzenia. Musimy zakupić sporą ramę z drewnianym tyłem, na której zamontujemy naszą konstrukcję. Oprócz tego przyda się gruby karton, z którego będziemy wycinać kolejne elementy. Do drewnianej podstawy przyklejamy wzór wyciętej z kartonu choinki i kolejne części doklejamy tak, by odstawały od ściany. Tak, krok po kroku, powstaje złożony system, na którym z powodzeniem możemy przywiesić pakunki. Upominki zapakujmy w malutkie pudełeczka, pamiętajmy, by całość nie była zbyt ciężka – to może zbytnio obciążyć nasz projekt. Do kartoników doczepiamy kolorowe nitki, które przymocujemy do gałązek. Efektowne, eleganckie i pomysłowe! 

@wlkmndys

Gałązki z prezentami

Jeżeli marzy nam się przygotowanie takiego kreatywnego kalendarza adwentowego dla dziecka, zadbajmy o to, by zrealizować go w niebanalnej formie. Bez obaw, to wcale nie musi być trudne! Świetnie sprawdzą się tutaj suche gałązki drzew umieszczone w donicy lub sporym wazonie. Wybierzmy te dość grube, które będą w stanie przytrzymać paczuszki z prezentami bez uginania się i łamania. Gałęzie wsadzamy do donicy lub wazonu wypełnionego kamieniami – musimy zatroszczyć się o solidny fundament, który zabezpieczy całość przed przewróceniem się. Taka podstawa posłuży nam za „ekochoinkę”. 

Teraz czas na paczuszki – przygotujmy je razem z dzieckiem lub trzymajmy to w tajemnicy tak, by malec nie znał zawartości kartoników. Do środka możemy włożyć słodycze, malutkie zabaweczki lub np. karteczki z pytaniami lub pomysłami na zabawy, które będziemy realizować z pociechą każdego dnia. To prezent, który będzie ciekawą niespodzianką i pozwoli ciekawie spędzać czas z bliskimi. Kartoniki oczywiście podpisujemy kolejnymi numerami – od 1 do 24. I tak każdy grudniowy dzień będzie stanowić kolejną, niebanalną przygodę. 

@eighteen

 

Proste rozwiązania

Odliczanie do świąt można realizować w różnych formach. To, co liczy się naprawdę to radość przygotowania gadżetu, czas spędzony u boku przyjaciół czy rodziny i, wreszcie, element zaskoczenia i nagrody przy otwieraniu kolejnych paczuszek. Dobrze by było, gdyby przy okazji całość pięknie się prezentowała i stanowiła miły, grudniowy dodatek do aranżacji naszego mieszkania. Żeby tak się stało, warto więc zadbać o formę. Nadajmy konstrukcji świątecznego wyrazu. Prostym rozwiązaniem jest powieszenie choinkowej gałązki na ścianie lub umieszczenie jej w eleganckim wazonie. To typowo grudniowy element, który zawsze kojarzy nam się z Bożym Narodzeniem. Gałąź będzie się efektownie prezentować i, jednocześnie, stanie się wygodną podstawą do powieszenia na niej upominków. W tej odsłonie powinny być one lekkie i delikatne – ścięty kawałek drzewka nie będzie zbyt odporny na obciążenie. Zróbmy więc malutkie pakunki ze słodyczy owiniętych w celofan lub w cienki, szary papier. Całość będzie nie tylko pięknie wyglądać, ale też cały czas przypominać nam o tym, co nadchodzi – o Bożym Narodzeniu, które przecież wszyscy kochamy. 

@liliinwonderland
Tagi: , , , ,

Podobne wpisy

by
Poprzedni wpis Następny wpis