Święta inaczej. 5 propozycji na spędzenie Bożego Narodzenia poza domem

@deckthehallsxx

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Dla jednych to ulubiony czas w roku, dla innych – najbardziej męczący i wymagający moment. Niezależnie od tego, do której grupy należymy, możemy spędzić święta inaczej niż zwykle. Przecież nikt nie powiedział, że przez kilka dni musimy leżeć plackiem na kanapie, zajadając się makowcami. Sposobów na niebanalne, kreatywne i rozwijające spędzenie tego czasu poza domem jest cała masa. Oto 5 propozycji dla osób, które chcą od grudniowych świąt czegoś więcej!

SPA dla spragnionych relaksu

Jeśli po całym roku intensywnej pracy, opieki nad dziećmi i domem oraz obowiązków marzy nam się błogi relaks, idealnym pomysłem na spędzenie Bożego Narodzenia będzie wyjazd do SPA. Takie historie znamy głównie z filmów i książek o bogatych Amerykankach, które – uciekając przed rodzinnymi spotkaniami – wsiadają w samochód i z grupą przyjaciółek udają się do rajskiego hotelu. Ale kto powiedział, że nie możemy tej filmowej fabuły przenieść do własnego życia? Oferty hotelowe są pełne atrakcyjnych pobytów na grudzień. Zarządcy prześcigają się w wymyślaniu rozrywek i zabiegów, które mają nam pomóc odzyskać siły po długim, męczącym roku pandemii. 

I tym sposobem wyjazd do SPA może być dla nas alternatywą dla klasycznego przesiadywania przy świątecznym stole. Zgodnie z własnymi potrzebami możemy się tam wybrać albo z całą rodziną, albo z ukochanym, albo solo. Zapytajmy same siebie, czego najbardziej pragniemy i czego potrzebuje nasz organizm. Nie ma niczego złego w samotnych wakacjach i zorganizowaniu sobie czasu wyłącznie dla siebie. 

Wyjazd do SPA może być pierwszym krokiem do szerszej zmiany w myśleniu i podejściu do życia. Zamiast stawiać wszystko na pracę i opiekę nad bliskimi, postawmy najpierw na siebie. Tylko w ten sposób uda nam się dzielić szczęściem również z rodziną. 

Białe szaleństwo

Dla miłośników sportowych szaleństw doskonałym pomysłem na spędzenie Bożego Narodzenia będzie wycieczka w góry i oddanie się narciarskim zjazdom na stoku. Często grudzień jest miesiącem, w którym nareszcie możemy trochę zwolnić. W pracy mniej zadań, szefowa łagodniejsza, a zaległy urlop piętrzy się w kadrach. Wykorzystajmy go! 

Możemy wybierać między polskimi kurortami, a miejscowościami zagranicznymi. Jedne i drugie oferują wysoki standard i pozwalają rozkosznie spędzić święta u boku najbliższych. W ofercie hoteli często można znaleźć pobyt z kolacją wigilijną, której – nareszcie – nie musimy przygotowywać samodzielnie! A Boże Narodzenie spędzone na stoku na pewno wpłynie na nasze zdrowie lepiej niż godziny przy stole zastawionymi smakołykami. 

Miłosne wyprawy

Święta to też świetny moment na zadbanie o swój związek. Jeśli przez ostatnie miesiące trudno nam było znaleźć czas dla drugiej połówki, teraz jest najlepszy czas. Poszukajmy domku w lesie lub przy plaży, miejsca, które jest oddzielone od cywilizacji i w którym trudno o dobry zasięg sieci komórkowej. Dajmy sobie przestrzeń i czas na bycie razem – bez zakłócaczy w postaci nowoczesnych technologii. 

@njwhite

Pobyt za miastem, w leśnej głuszy lub niewielkiej, nadmorskiej miejscowości pozwoli nam odświeżyć myśli, spojrzeć na naszą relację w nowy sposób. Grudniowe wieczory możemy poświęcić na jeszcze lepsze poznawanie siebie lub wspominanie początków relacji. Takie wspólne, romantyczne wypady bywają niezwykle odświeżające. A tego, jak istotny jest powiew świeżości w długoletniej relacji, nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć. 

Dalekie podróże dla obieżyświatów 

Pandemia trwa, co rusz pojawiają się nowe mutacje wirusa, ale na szczęście szczepienia i, co za tym idzie, certyfikaty pozwalają nam na dość swobodne podróżowanie. Możemy to wykorzystać i wybrać się w miejsce, które zawsze chcieliśmy zobaczyć. Zima to doskonały czas na odwiedzenie egzotycznych krajów, w których w tym samym czasie panuje gorące lato.

Ale nie trzeba od razu jechać na drugi koniec świata. Możemy też wybrać się na wycieczkę po Europie, np. szlakiem najpiękniejszych jarmarków bożonarodzeniowych. Klimat świąt, zaśnieżone uliczki, kolędy i piosenki o Mikołaju – znajdziemy tam wszystko to, co jest nam potrzebne do stworzenia idealnego, grudniowego klimatu. 

@lesia.tonova

Śladami melancholii 

Ale święta poza domem nie muszą oznaczać od razu dalekich podróży, krajowych wycieczek czy egzotycznych wakacji pod palmami. To również takie święta, które spędzamy u boku najbliższych na wspólnych spacerach i przechadzkach. Świetnym pomysłem jest zorganizowanie malowniczej trasy pełnej wspomnień. Możemy wybrać się z dziećmi, rodzicami, rodzeństwem i kuzynostwem w miejsca, które kojarzą nam się z dawnymi latami. Niech to będzie ulubiona kawiarnia, do której zawsze chodziliśmy na lody latem, leśna polana, na której graliśmy w palanta lub ścieżka wzdłuż plaży, która pamięta nasze rowerowe wycieczki.

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas. Niezależnie od tego, czy jesteśmy wierzący, czy może celebrujemy wyłącznie rodzinną formułę tego czasu, możemy uczynić najbliższe święta wyjątkowymi. Zróbmy coś, o czym zawsze marzyliśmy. I zadbajmy wreszcie o siebie, zamiast troszczyć się o zdania i opinie całego świata.

Tagi: , , , ,

Podobne wpisy

by
Poprzedni wpis Następny wpis