Szablony do przedłużania paznokci, niezbędne atrybuty podczas robienia manicure

Paznokcie, oprócz spełniania roli biologicznej mogą być, po odpowiedniej obróbce, jednym z atutów stylizacji każdej kobiety. Niestety, często zdarza się tak, że są kruche i niezwykle podatne na uszkodzenia mechaniczne. Właśnie z takim problemem systematycznie zgłaszają się klientki do swoich stylistek paznokci. Przedłużanie to metoda, która pozwala nie tylko na znaczącą poprawę efektu wizualnego, ale również wzmocnienie płytki paznokci. Na zabieg przedłużania decydują się kobiety, które mają je zadbane oraz twarde, ale ich głównym celem jest zmiana wyglądu paznokci.

Jakie akcesoria są niezbędne do przedłużania paznokci?

Osoba, zajmująca się manicure powinna posiadać nie tylko wysokiej jakości lakiery i wyposażenie, ale również całą gamę akcesoriów, które umożliwiają jego wykonanie. Bardzo ważne są odpowiednie szablony do przedłużania paznokci, bo stanowią one bazę podczas tej usługi. Potrzebne będą również pilniki i polerki – dzięki nim możliwa jest stylizacja paznokcia oraz nadanie mu właściwego kształtu. Akcesoria te są dostępne w wielu wariantach i różnią się od siebie przede wszystkim ze względu na stopień ścieralności oraz formę. Każda manicurzystka powinna posiadać również blok polerski. Jego zastosowanie jest konieczne nie tylko przed rozpoczęciem wykonywania usługi, ale także może być z powodzeniem zastosowany podczas pielęgnacji paznokci.

Szablony do przedłużania paznokci – czym kierować się podczas zakupu?

Szablony do przedłużania paznokci są bazą, na której opiera się cała konstrukcja podczas przedłużania, dlatego warto zainwestować w odpowiedni produkt. Wysoka jakość odgrywa tutaj znaczącą rolę, ponieważ ułatwi to wykonanie usługi, a efekt będzie trwalszy. Szablony mogą być wyprodukowane z różnych materiałów takich jak m.in. papier, plastik, a nawet metal. W związku z tym mają one różne właściwości, co ułatwia osiągnięcie pożądanego rezultatu. Zarówno początkująca stylistka, jak i profesjonalistka powinny zadbać o to, żeby posiadać szablony do przedłużania paznokci w odpowiedniej ilości, bo ważne jest to, żeby żadna klientka nie musiała długo czekać na wykonanie manicure.

Jak przebiega przedłużanie paznokci?

Pod odpowiednio przygotowane paznokcie podkładamy szablon tak, by ściśle przylegał do naturalnej płytki. Następnie, zaklejamy go w ten sposób, by utworzył właściwy kształt. Całą konstrukcję trzeba pokryć primerem i poczekać do jego wyschnięcia lub skorzystać z lampy UV. Aby efekt końcowy zadowolił klientkę i stylistkę warto zadbać również o właściwą pielęgnację skórek wokół paznokci. Poprawi to nie tylko wrażenia wizualne, ale także ułatwi cały proces robienia manicure z przedłużaniem. Czas wykonywania tej usługi jest zróżnicowany i zależy od wielu czynników. Najważniejszym z nich jest doświadczenie stylistki, choć nie bez znaczenia jest również jakość stosowanych produktów i wyposażenia.

Tagi:

Podobne wpisy

by
Poprzedni wpis Następny wpis