Szczotkowanie ciała na sucho

@shopkalosophie.com

Świat Beauty zaskakuje nas nowościami na każdym kroku. W mediach społecznościowych co chwilę można zauważyć popularny trend, który promowany przez celebrytki i modelki ma zapewnić nam olśniewający wygląd, nieskazitelną cerę lub jędrne ciało. Niektóre trendy odchodzą w zapomnienie tak szybko, jak stały się popularne, inne – dzięki swojej skuteczności zostają z nami na lata. Tak też jest w przypadku szczotkowania ciała na sucho. Choć stało się o nim głośno już lata temu, wciąż zachwalane jest przez ambasadorki piękna na całym świecie. Dlaczego warto wprowadzić ten nawyk w życie?

@merakilane.com

Na czym polega szczotkowanie ciała na sucho?

Szczotkowanie na sucho to metoda masażu ciała wywodząca się z medycyny ajurwedyjskiej, która istnieje od wieków. Cały zabieg polega na delikatnym głaskaniu szczotką z naturalnych włókien całego ciała, kierując się od dołu ku górze.  Taki zabieg stymuluje układ limfatyczny, złuszcza martwy naskórek, a także poprawia krążenie – dzięki czemu pomaga w pozbyciu się toksyn z organizmu. Szczotkowanie ciała na sucho jest także doskonałą metodą w walce z cellulitem. Co więcej, z łatwością wykonamy go samodzielnie i zajmie nam wyłącznie kilka minut!

Stymuluje układ limfatyczny

Oprócz pozostawienia promiennej skóry, ​​szczotkowanie na sucho może skutecznie poprawić krążenie limfy w organizmie. Cała krew przenosi płyn limfatyczny, który filtruje węzły chłonne. Szczotkowanie na sucho przyspiesza przepływ krwi, co pomaga w przepuszczaniu limfy przez organizm, dzięki czemu szybciej usuwa toksyny i patogeny.

@merakilane.com

Delikatnie złuszcza

Systematyczne pocieranie szczotką o skórę złuszcza zalegający, martwy naskórek. Dzięki temu nasza skóra staje się gładka, promienna i bardziej napięta.  Odsłonięta skóra jest także bardziej podatna na inne zabiegi upiększające. Dlatego masaż warto wykonać przed prysznicem, a następnie zakończyć cały rytuał balsamem do ciała, który lepiej się wchłonie i bardziej odżywi naszą skórę. Nie musimy się także obawiać żadnych podrażnień – prawidłowo wykonane szczotkowanie jest wyjątkowo łagodne i bezpieczne dla zdrowej skóry, nawet wykonywane codziennie.

Redukuje cellulit

Dzięki poprawie krążenia, szybszemu przepływowi limfy i odpowiedniemu złuszczaniu, nasza skóra jest lepiej ukrwiona, odżywiona i napięta. Dzięki temu uporczywa skórka pomarańczowa, z którą walczymy na różne sposoby, staje się mniej widoczna. Możemy zmaksymalizować efekty stosując także pobudzające krążenie balsamy antycellulitowe. Dobrym sposobem będzie także dodanie do naszej rutyny pielęgnacyjnej naprzemiennych pryszniców z użyciem ciepłej i zimnej wody.

@stassandco.com

Relaksuje

Szczotkowanie ciała na sucho, tak jak każdy masaż, może wpłynąć pozytywnie na nasze samopoczucie. Regularne szczotkowanie doda nam energii, odpręży nas po ciężkim i stresującym dniu, a także poprawi nasz nastrój. Jeśli mamy więcej czasu, możemy stworzyć sobie prawdziwe SPA w domowych warunkach. Wystarczy nastrojowych świec w łazience, masaż szczotką i relaksująca kąpiel. Czy da się lepiej zakończyć dzień?

@misscircunstancias.com

Jak wykonać prawidłowo szczotkowanie ciała?

Do masażu ciała niezbędna będzie odpowiednia szczotka. Na rynku znajdziemy różnego rodzaju szczotki, które różnić się będą nie tylko wielkością, ale i rodzajem włosia. Najczęściej można się spotkać z naturalnymi włóknami agawy lub kokosa. Masaż rozpoczynamy od dolnych części ciała – czyli od stóp. Możemy zacząć od delikatnego szczotkowania podeszw stóp, a następnie ich wierzchu i kostek. Ruchy powinny być głaskające – kierując się ku górze. Nie należy zbyt mocno przyciskać szczotki do ciała, by masaż nie był zbyt intensywny i nie podrażnił naszej skóry. Następnie masujemy uda, pośladki, brzuch, ręce, ramiona i kark. Po zakończonej serii ruchów głaskających, możemy powtórzyć masaż okrężnymi ruchami, ponownie zaczynając od stóp.

Powinniśmy pamiętać, by zachować ostrożność w miejscach, gdzie nasza skóra jest cienka lub uszkodzona. Dlatego miejsca takie jak brzuch, piersi i dekolt możemy ominąć całkowicie lub postarać się to zrobić jak najdelikatniej. Omińmy także miejsca, w których pojawiła się wysypka, uczulenie, poparzenie słoneczne lub rany, do czasu ich zagojenia. Następnym krokiem po szczotkowaniu zawsze powinien być prysznic, aby pozbyć się resztek martwego naskórka oraz balsam do ciała. Tak zakończona pielęgnacja w szybkim czasie przyniesie nam oczekiwane efekty!

Tagi: , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis